Тетоважа и пирсинг

Moderator: Модератори

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Тетоважа и пирсинг

Post by Peperutka » 23 Mar 2011, 12:53

Дали сакате тетоважи и пирсинг и на кое место имате тетоважа или пирсинг?

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Тетоважа и пирсинг

Post by Lady D » 24 Mar 2011, 01:55

Не сакам пирсинг (unsure) Не ми се убави..... А тетоважа... може, ама на некое не толку видливо место. Баш овој период со мм сме влезени во тетоважа филм, демек да се истетовираме и двајцата, иницијалите, или некој заеднички симбол (laugh1) Не дека ќе се случи, ама... (laugh1) Пред некоја недела гледавме слики имаше еден пар наместо прстени си истетовирале бурми, и така беше невообичаено и интересно :)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Тетоважа и пирсинг

Post by Peperutka » 24 Mar 2011, 11:09

Не сакам ни тетоважа ни пирсинг (confus) Особено не пирсинг зошто знам една случка со една девојка,од пирсинг и се згрутчила крвта и починала (scared) Едноставно не сакам ништо трајно на моето тело!

ivana28
Член
Член
Мислења: 200
Придружен: 30 Nov 2011, 15:46
Им се допаднал: 1 time

Re: Тетоважа и пирсинг

Post by ivana28 » 16 Dec 2011, 15:58

Пирсинг никако,јас сум против,а тетоважа да,сакам и се имам истетовирано.На нога доле ниско имам ставено ангел,многу ми се свиѓа и со кејф си го носам (thumbup)

Happy_Mommy
Домашен член
Домашен член
Мислења: 630
Придружен: 17 May 2011, 21:34
Location: USA
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 42 пати

Re: Тетоважа и пирсинг

Post by Happy_Mommy » 13 Sep 2012, 05:17

Пирс никако не ми се допаѓа кај жена. Тетоважа може и би ставила, НО само на невидливо место ( пример вратот и ако сакам ќе ја соберам косата и ќе се гледа, ако не ја пуштам и никому ништо) И ТОА со значење, посветена на моето бебе, пример иницијали, дата на раѓање. А онака безвезе нешто без значење никогаш не би ставила.

Nespretna
Домашен член
Домашен член
Мислења: 553
Придружен: 17 May 2012, 05:21
Му се допанале: 86 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Тетоважа и пирсинг

Post by Nespretna » 13 Sep 2012, 06:17

Не сакам ни пирс, ни тетоважа. може сум старомодна, ама ете... (tongue)

Herra
Редовен член
Редовен член
Мислења: 264
Придружен: 12 Dec 2011, 03:13
Му се допанале: 107 пати
Им се допаднал: 22 пати

Re: Тетоважа и пирсинг

Post by Herra » 01 Oct 2012, 13:54

Милички еве да се јавам и јас на оваа тема. Јас веќе 10-11 години имам пирс на стомак кој си го гледам како дел од мене. Да се прашувам сега, не би се пирсала никогаш (smile) од самата помисла на можни компликации и инфекции ме фаќа страв, но ете пред 10 години... младост, лудост... среќа па се заврши без никаков проблем. Размислувам уште некој месец кога ќе почне да расте мешко да го извадам, но би го вратила после породувањето, некако како да си е дел од мене, се надевам само дека дупчињата нема да зараснат после толку години носење (unsure) Читајќи ги вашите коментари погоре, и негативните мислења за пирсингот некако ме фати срам да кажам дека јас имам толку години :ymblushing: Поздравче (kup)

Mamino_srce
Домашен член
Домашен член
Мислења: 872
Придружен: 27 Apr 2011, 22:26
Му се допанале: 103 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Тетоважа и пирсинг

Post by Mamino_srce » 01 Oct 2012, 14:22

Херра, искрено јас тоа гледам така : ако некој стави обечки на уши, зашто да е поразлично и некаде другде. Што знам, ние сме навикнале за обечки на уши, можеби во некое далечно време и тоа беше чудно како некому пирсинг. Јас имам една другарка која сака пирсинг. Таа дури и стави пирс на јазикот што мене тоа не ми се допаѓа, јас лично не би направила тоа, ама ако неа и се допаѓа, ок. Не гледам некоја реална причина против. Ствар на вкус. А пирс на стомакот ми се допаѓа, ми делува атрактивно, мада лично јас не би го направила тоа поради тоа што сум кукавица за тие ствари. (laugh1)

Што се однесува до тетоважи , сакам да видам убава , женствена, мала, ненаметлива, повторно ако тоа некој направил со некоја лична причина.

milicka9283
Член
Член
Мислења: 179
Придружен: 12 Aug 2012, 19:59
Location: Skopje
Му се допанале: 17 пати
Им се допаднал: 26 пати

Re: Тетоважа и пирсинг

Post by milicka9283 » 01 Oct 2012, 20:59

jas sakam tetovazi.bas bi sakala da stavam nekoja.so mm uste koga idevme sakavme da stavime tetovazi nasite inicijali i toa bi se tetovirala na zglobot od rakata bas na koskata.vikaat deka boli i malku mi e strav sto znam moze i ke stavam eden den...a pirs nemam mislam imam ama kako obetka na uvoto mi e i ne se gleda poso kosata mi e pustena.go zameniv so mala obetka i super e.samo koga odam na sisanje ne znaete kako boli koga nekoj ke go potkaci uvceto so ceselot.jas poso znam deka imam pazam kako se ceslam ama koga odam kaj nekoj da me sisa pogotovo ako ne me znae e togas boli...

Happy_Mommy
Домашен член
Домашен член
Мислења: 630
Придружен: 17 May 2011, 21:34
Location: USA
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 42 пати

Re: Тетоважа и пирсинг

Post by Happy_Mommy » 02 Oct 2012, 04:30

Херра (a2) ич па не ми дојде на памет пирс на папок, уф колку сакам (lovet) тоа е единствено место на кое би ставила (lovet) многу ми е атрактивно, посебно кога видам некој сребрен и така на рамно стомаче (lovet) суперски... уживај си... Баш вчера пријателка една ми пиша, она имала пред да остане бремена па кога почнал стомакот да и расте го извадила и сега еве детето е 1 година , па пак го обновила т.е се дупнала пак. Поздрав и уживај.

Одговори

Return to “Нега и убавина”