Гардероба за трудници

Разни теми поврзани со бременоста, облека, патувања, вежбање во бременоста, спремање за бебушите итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Одговори
Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Гардероба за трудници

Post by Peperutka » 01 Nov 2010, 13:30

Каква избирате?Кои бутици имаат ваква гардероба?

Ana.I
Домашен член
Домашен член
Мислења: 523
Придружен: 27 Oct 2010, 22:03
Им се допаднал: 8 пати

Re: Гардероба за трудници

Post by Ana.I » 07 Nov 2010, 22:33

jas do sega nemam nakaceno na kilaza-fala bogu,taka da seuste si gi nosam istite alista,so toa sto pantalonite i farmerkite malku potspusteno,a prosetav vo nekolku butici za trudnici i da vi kazam epten se zanesuvaat so cenite

aneta
Нов член
Нов член
Мислења: 61
Придружен: 06 Nov 2010, 14:47
Им се допаднал: 1 time

Re: Гардероба за трудници

Post by aneta » 10 Nov 2010, 09:30

Бутициве за трудници, зборувам за Скопје, за во другите градови незнам како е, се многу многу скапи.
Јас бидејќи немав друго чаре, морав да си купам панталони за да си ги носам на работа.И прошетав и што да видам од 2000 денари па нагоре.
Доле во ГТЦ има добар бутик со не многу скапа роба, и таму си најдов многу убави фармерки за 1800 денари. И не планирам многу пари за гардероба да давам, евентуално може уште еден пар панталони да купам и толку. Се носат неполни 6 месеци а чинат колку еден пар панталони од некој подобар бутик што ќе ги носите сигурно 3 години.Мислам претерано скапо е! (hair)

Ana.I
Домашен член
Домашен член
Мислења: 523
Придружен: 27 Oct 2010, 22:03
Им се допаднал: 8 пати

Re: Гардероба за трудници

Post by Ana.I » 01 Dec 2010, 22:35

kazuvajte kade ima butici za trudnici?
Itno moram da kupam crni pantaloni,veke site me stegaat na stomakot,ama gledav da kupam nekoj obicni so lastik i nisto,ako kupam takvi ke gi nosam mnogu kratko.Mora da bidat crni-za na rabota mi trebaat,ama sakam nekoj sto ke mozam da gi nosam narednive tri meseci.

elka
Нов член
Нов член
Мислења: 31
Придружен: 24 Nov 2010, 17:02

Re: Гардероба за трудници

Post by elka » 02 Dec 2010, 07:46

Garderoba za trudnici imas vo Bunjakovec vo podrum ima tri ili cetiri butici za trudnici isto ima i vo GTC vo podrum blizu do sheherzada

Ana.I
Домашен член
Домашен член
Мислења: 523
Придружен: 27 Oct 2010, 22:03
Им се допаднал: 8 пати

Re: Гардероба за трудници

Post by Ana.I » 02 Dec 2010, 11:14

blagodaram

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Гардероба за трудници

Post by Petra » 24 Dec 2010, 13:12

Јас не купував посебно трудничка гардероба, тогаш и немаш многу избор и не ми се допаѓаа моделите, а беа доста скапи. Носев комблизонки панталони, си ги купив малку поголеми и многу ми беа удобни, и обични блузички, а за свеченост си сошив убав елганетен труднички фустан. (smile)

zizel
Редовен член
Редовен член
Мислења: 289
Придружен: 18 Apr 2010, 11:46
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 3 пати

Re: Гардероба за трудници

Post by zizel » 24 Dec 2010, 22:15

Jas ve citami i cisto kako ideja a mozebi i veke ste razmisluvale. Ne moze li nekoja drugarka da vi dade alista ako veke ne e trudna? Jas iskreno taka pominav dve bremenosti i planiram i pak ako zabremenam. Ne mi se davaat pari, taa obleka nikogas ne se iznosuva i e vo dobra sostojba. NIe taka sme gi prosetale oblekite od drugarka na drugarka i pak taka. (thumbsup) Inace stvarno mnogu e skapo po prodavnicive a pa vo Mothrcare pa kosata mi se kreva a i izbor nema. A da radi kejf si imam kupeno po nekoj partal taka od merak (rolll)

ivana28
Член
Член
Мислења: 200
Придружен: 30 Nov 2011, 15:46
Им се допаднал: 1 time

Re: Гардероба за трудници

Post by ivana28 » 02 Dec 2011, 10:51

Мене почнуваат да ми се смлауваат работите што сум си ги носела до сега,ги осеќам тесни,кнап,а како што гледам бутициве за трудници се огин скапи,се преценуваат.Така да тоа е малку проблем за нас.Уфф,тешка работа,којзнае што ќе се прави,посебно за панталони (smile)

Mia85
Редовен член
Редовен член
Мислења: 377
Придружен: 06 Mar 2011, 23:11
Им се допаднал: 10 пати

Re: Гардероба за трудници

Post by Mia85 » 02 Dec 2011, 13:00

Otkako gi prosetav site prodavnici z atrudnici i se iznagledav sekakvi bezveza modeli i ogin ceni, si otidov vo Grcka vo Kosmos i od H&M si iznakupiv preubavi raboti za evtini pari, fraerski modeli...toplo vi go preporacuvam H*M ima se i sesto...od helanki, pantaloni, farmerki...i sto e najbitno normalni ceni...Na primer farmerkite mi kostaa 20 evra....maici po 4 evra, pantaloni 20 do 25 evra....kaput 35 evra za trudnici:)))))))

Одговори

Return to “Разни теми поврзани со бременоста”