Мајчина книшка

Разни теми поврзани со бременоста, облека, патувања, вежбање во бременоста, спремање за бебушите итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Nadja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 445
Придружен: 26 Aug 2012, 19:03
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 52 пати

Re: Мајчина книшка

Post by Nadja » 21 May 2013, 15:53

Emilija85 wrote:Мене не ми отвориле се уште, ниту ми има спомнато нешто матичната, треба или не треба сега? И како треба да си ја купам па да и ја однесам да ми ја пополни или таа си има треба само да ја потсетам?
На мене мајчината книшка ми ја даде сестрата на гинекологот. Ја платив 50 денари. Таа ми ја пополнуваше. После породувањето јас го пополнив делот за породувањето, бидејќи во болница не ми ја побараа.

Sashka
Администратор
Администратор
Мислења: 869
Придружен: 01 Oct 2009, 22:08
Му се допанале: 1150 пати
Им се допаднал: 550 пати

Re: Мајчина книшка

Post by Sashka » 21 May 2013, 16:11

Мајчина книшка ми отвори гинекологот на почетокот на второто тромесечие, кога ги имав резултатите од брисевите и крвта. И јас претходно читав на форумот дека овие книшки веќе не се користат, ама кој да знае... (smile)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Мајчина книшка

Post by SMESKO » 25 Oct 2016, 10:25

Многу убава е оваа работа,јас ја имам др ми ја отвори во 7 недела од бременоста,и се пишува од тежина пристосок за бебето податоци кои верувам ќе му послужат во болницата каде ќе се пораѓам.

Одговори

Return to “Разни теми поврзани со бременоста”