Ми се исполни желбата-те......!

Работи со кои се соочуваме во секојдневниот живот, а сакаме да ги споделиме

Moderator: Модератори

Одговори
Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Ми се исполни желбата-те......!

Post by Bobe » 10 Aug 2013, 23:10

Dokolku postoi ovaa tema,prefrlete slobodno (smile) (love5)
Denes sakam da sum Blagodarna na Boga,na bliskite......
Sekojdnevieto ili tempoto na zivotot ni naveduva nekogas da sme malku 'crni' ili da ne recam kukame (sad1) ,ama ova ne bidna,ona ne bidna od mojov zivot,e koga toa ke se sluci,dali ke se sluci,mene mi e zelba da...ama ne veruvam...... (unsure) sto ne mora da znaci-ne e zakon,i ne vazi za site.... (love5)
Ajde malku da svrtime list,da si kazeme na sto sme ili na kogo Blagodarni za nekoja zelba sto sme si ja imale vo srceto, sto ni se ispolnila....mislam deka taka ke si pomogneme, da si se podsetime.....I gledame od drug object na nestata,mene ova mi pomaga vo nekoi si po komplicirani,teski momenti da recam (smile)
Eve jas za mene....
Mi se ispolni zelbata da ziveam pokraj ezero,od sekogas sakav od malo dete(edna od najgolemite zelbi)-mu Blagodaram na Boga za toa
Mi se ispolni zelbata da patuvam mnogu-Blagodarna na moite roditeli
Mi se ispolni zelbata da imam pokraj sebe covek koj veruva vo mene,me saka,pocituva,i sozdava so mene dom bas onakov kakov sto jas posakuvav......-Blagodarna na mm (love5)
pa povelete devojki.........veruvam imate zelbi ispolneti (bu) (love5) (kup)

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Ми се исполни желбата-те......!

Post by Petra » 02 Sep 2013, 10:47

Ми се исполни желбата да имам работа без норма. (thumbsup) (rad) Голем терет ми се симна од грбот. (thumbsup) (rad)
Некако тајно силно го посакував во себе. Не барав таква работа, ама милостив Бог знае што ми треба секогаш. (love5)
(piggy)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Ми се исполни желбата-те......!

Post by Peperutka » 02 Sep 2013, 11:49

Ми се исполни желбата која многу од форумов ја знаат,ДА ИМАМ БЕБЕ (love5) (bu) (love5)
Уживам во мајчинството,во сите гугања и насмевки кои ги произведува моето синче,во менувањето пелени,хранењето...
Имам уште една желба која ќе ви ја кажам само на вас,ДА ИМАМ УШТЕ ЕДНО БЕБЕ,во брзо време,т.е да ни бидат со мала разлика децата,тоа го посакуваме и јас и мм (love5) (love5)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Ми се исполни желбата-те......!

Post by Vesela » 02 Sep 2013, 12:40

Браво Бобе за темава (cl) (cl)
Навистина треба да бидеме благодарни за тоа што го имаме. Кога ќе погледнам низ годините наназад навистина ми се исполниле голем број желби, а се надевам дека наскоро ќе ми се исполни и желбата да имам уште едно дете, затоа:
Фала му на Бога за ММ ( кој понекогаш ме нервира, ама што би се рекло со него тешко, без него уште потешко (laugh1) )
Фала му на Бога за оставрувањето на мојата најголема желба синко (love5) (love5) (love5) .
Фала му на Бога за работата ( иако не ја сакам многу, многу, сепак и без неа не се може (laugh1)

merlin
Редовен член
Редовен член
Мислења: 257
Придружен: 19 Apr 2013, 14:49
Му се допанале: 184 пати
Им се допаднал: 98 пати

Re: Ми се исполни желбата-те......!

Post by merlin » 02 Sep 2013, 12:55

blagodarna sum za karakterot sto go imam..mozbi na nekoj ne mu se dopagja ama jas so toj moj karakter mislam deka vo zivotot moj od nula kula pravam (bar za mene)...a toa se sosoi od skromnosta i ednostavnosta..edinstvena zelba sto sega zasega ne mi e ostvarena e da imame bebe..za drugite zelbi i da ne mi se ostvarat veruvajte nepagjam vo tras..ako se ostvari dobro sekako deka pravam napori vo granici na normalnoto, no ako nebide i nemoze jas odma imam alternativa i se zadovoluvam so drugi nesta..najsrekna sum sto jas i familijata sme zdravi i zivi....nikogas ne sum bila razocarana zaradi neostvrena zelba..e sega toj moj karakter sto ne se razocaruva i stalno ima alternativi za uteha, nikogas nemoze da se izbori za povisoko rabotno mesto, stalno sum .."da dobro vo red taka neka bide" sto mi preci na momenti..ama pak ( eve ti alternativa) jas sum tip sto nesaka da bide vo centar na vnimanie i sega za sega taka mi odgovara..
znaci osven (b4) (b4) nemam neostvarena zelaba..a sum zadovolna od mojot zivot (love5)

NadicaG

Re: Ми се исполни желбата-те......!

Post by NadicaG » 02 Sep 2013, 13:01

ми се исполни желбата да се омажам со мм според Божја воља и што го познава Него (smile) ,долги години само тоа ми беше молитвата.
ми се исполни желбата да завршам психологија и тоа со работа,многу не веруваа дека ќе успеам и мислеа дека ќе се откажа,а јас и до мегистериум стигнав (smile)
ми се оствари желбата за кучиња,за тоа од дете сонував,но зошто работам по 12х не можев дома да ги чувам,па ми ги чуваше татко ми,но сега и мм бидеќи се негов копнеж кучинјата,дури две имам,а со годинисонувавбаремедно да имам до мене (smile)
сега имам желба да добијам бебе и да одиме канада,од секогаш сум сакала да живеам во таа земја (smile)

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Ми се исполни желбата-те......!

Post by Happy^_^ » 05 Oct 2013, 02:08

Сеуште не ми е 100% остварена ама оди натаму, во врска со бизнис ;)
Ми се оствари желбата да имам маж како мм и куче како Рикица мој.
Да живеам сама со мм
Брат ми да се ожени и да е среќен
Да летам со авион :)
Следно би сакала да гушнам огромен лав и слонче :)

imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: Ми се исполни желбата-те......!

Post by imambebe » 27 Jan 2014, 10:14

Ми се исполни желбата
-да имам сопруг како мм
-да си родам синче
-да живеам во куќа

Одговори

Return to “Секојдневие”