Искрено пријателство

Работи со кои се соочуваме во секојдневниот живот, а сакаме да ги споделиме

Moderator: Модератори

ani4ka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 427
Придружен: 14 Jun 2012, 12:09
Му се допанале: 98 пати
Им се допаднал: 204 пати

Re: Искрено пријателство

Post by ani4ka » 04 Apr 2014, 12:42

(ner) (ner) moram ova da go spodelam bidejki ke puknam. Znaci imam drugarka za koja raka vo ogan bi stavila, za koja bev spremna i so mm da se nalutam ako nesto spomne za nejziniot karakter...NOO.. sto se sluci pred nekoj den. Slucajno mi se javija da odam na intervju za rabota i jas srekna bev pominav i i se javiv da i spodelam. nejziniot odgovor bese znaev jas za toa uste od dekemvri (imame ist fakultet i so toa sme si konkurencija) i zamislete naredniot den doaga i mi veli da ne si kazes sega ovaa vaka ovaa onaka i jas bev na intervju, no, jas za ova znaev od porano. a ustvari ako ne i kazev jas nemase majka i da se javuva da prasuva pa i nejze da ja musnat za na intervju. luta sum na sebe bidejki se se istrcuvam da spodelam i od toa patam. no si rekov ako od ovaa rabota ne bide nisto barem mi se otvorija ocite. i sega mi se javuva i se pravi kako nisto da ne bilo. (ner) (ner) (ner)

ani4ka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 427
Придружен: 14 Jun 2012, 12:09
Му се допанале: 98 пати
Им се допаднал: 204 пати

Re: Искрено пријателство

Post by ani4ka » 04 Apr 2014, 12:43

da ne zaboravam denes e denot koga treba da ne izvestat za rabotata i moze zatoa dopolnitelno sum pod stres.

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Искрено пријателство

Post by SMESKO » 04 Apr 2014, 12:50

Дај Боже да имаш позитивен исход.И јас немам си некое пријателство,имав една другарка која многу ја сакам и ја поштовам но откако се вработи се сменија многу работите,нека.
Патем најискрена другарка гледам само во мојата сестра,која си ја сакам најмногу на свет и која е мажена далеку од мене,ама далечината не значи дека љубовта се намалила,туку напротив (love5)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Искрено пријателство

Post by Vesela » 04 Apr 2014, 13:33

Аничка , дај Боже да да ти се исполни желбата за работа. Ама нетреба да се лутиш на другаркати. Секој си го гледа својот грб. Затоа јас од 10тина многу добри другарки, остана само една. Некако многу ретко се гледам со другарките секоја е со свој проблем, секоја во свој филм живее, и некако ептен се оддалечивме. Ми остана само една другарка ( која ми е и старосватица и се дружиме од буквално од бебиња). Иако и со неа ретко се гледам поради обврски, секогаш имаме што да си кажеме, да споделиме. Ова другово веројатно и било површно. Инаку ова кажувам за мои другарки, а со мм имаме заеднички , ама искрено со нив и не споделувам се и сешто. Се дружиме убаво, често, весело, ама на дистанца.

ani4ka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 427
Придружен: 14 Jun 2012, 12:09
Му се допанале: 98 пати
Им се допаднал: 204 пати

Re: Искрено пријателство

Post by ani4ka » 16 Apr 2014, 20:34

Не стигнав да ви пишам...ме примија на работа (rad) (rad) (rad) правдата е задоволена (rad) (rad) (rad) е сега таа иста другарка се преправа дека и е сеедно, но никаде ја нема само по тел понекогаш се слушаме а знаеше да дојде обавезно да си игра со син ми. Но, реков јас барем ми се отворија очите и веќе доверба во никого освен во потесното семејство

Одговори

Return to “Секојдневие”