Благословениот Јули - Месец на херои

Нашите постари теми

Moderator: Модератори

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Благословениот Јули - Месец на херои

Post by Bobe » 05 Jul 2014, 23:32

Само нека продолќат да пецкаат (thumbsup),и кај двете навиваме и очекуваме bfp (bu)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Благословениот Јули - Месец на херои

Post by Lena_nela » 06 Jul 2014, 18:01

Девојкии и до сега нема ништо ново кај мене,стомакот не ми е подуена како предходните пати пред добивање,градите воопшто не ме болат,јадам ама и тоа не е нешто ептем мн,се чуствувам најнормално како да сум имала и како да поминало се,освен мали пецкања од време на врема во јајниците. е сега имам едно мн глупаво прашање ама сум во двоумица , деновиве се бројат од денот на добивање местр. или заедно се брои и тој ден ???? На прим. ако јас имав на 8.06 , 28 ден би требало да ми биде вчера(ако го бројам и 8) ако не денес???? (confus)

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Благословениот Јули - Месец на херои

Post by aneance » 06 Jul 2014, 20:00

I jas imav minatiot mesec na 8 i.mene mi doaga tocno na 27 den t.e vcera mi bese terminot za dobivanje a denes mi se racuna 1den docnenje i uste nemam (rad) a tebe mislam deka denes ti e 28 den i od utre veke ti docni barem jas taka mislam a i po kalkulatorot za bremenot na stranava taka mi pokazuva na mene jas po toa se orientiram ako gresam popraveteme i jas povremeno imam peckanje na jajnicite i custvuvam kako grc kaj preponite i kolkovite i nemam bolka vo gradite drugoto se e normalno veke pocnav da se nadevam zasto do sega ne mi docnelo ili barem na 28 den sum dobivala ama sepak za test ke pocekam do vtornik utre ke si zemam testce

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Благословениот Јули - Месец на херои

Post by Lena_nela » 06 Jul 2014, 22:18

Zenicki vi pisuvam od mob. Izlezena sum so mm no imam silna bolka vo desniot jajnik,duri sedenjevo ne mi e ubavo,ako jas ne.dobijam vecerva,utre sigurno ,taka se mi se cini, ma da nikogas pred dobivanje i za vreme na mestr. ne me bolel jajnik vaka.Lele izvinete ve zamaram !?!?

LILJANCETO
Нов член
Нов член
Мислења: 14
Придружен: 01 Jul 2014, 10:43
Location: Stip
Им се допаднал: 12 пати

Re: Благословениот Јули - Месец на херои

Post by LILJANCETO » 07 Jul 2014, 08:30

Dobro utro mamicki i idni mamicki ..daj boze poskoro kaj site:) samo hrabro i so dobra misla i pozitivna energija bez mnogu tumacenje..:)) (thumbup) (bu)
veruvajte vo vaseto bebce deka e vo stomacinjata:)) (rad) (joy) (bu) (t3)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Благословениот Јули - Месец на херои

Post by sweety » 07 Jul 2014, 09:24

Само нека пецкаат и нека не доаѓа вештерката следните девет месеци , да лена нела и тој ден се брои пример и осми како што е кај тебе, тоа значи дека втор ден ти касне (brows)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Благословениот Јули - Месец на херои

Post by Lena_nela » 07 Jul 2014, 09:42

Фала ти Слатка за објаснувањето и јас мислам дека еднаш гин. ми го броеше и тој ден,но сега веќе нема врска највероватно само мало доцнење е во прашање (stomp) Прееска бев во тоалет и на хартијата имав малку крв,од тогаш не сум отишла и немам досега осетено нешто да протече,ќе чекам да видам што ке биде. Ма да и стомакот т.с јајниците некако почнуваат да ме вртат онака како за добивање (ner) (rp) (fr) (comp) (comp) (comp) (comp) мразам кога вака ми задоцнува,ова се случува втор пат во овие два месеца,а предходно ми доаѓаше од 25 до 28 ден
Од сега ке си се запишувам на 30 ден.
Анеанче како си ти,се надевам дека ти прва ке ја отвориш сезоната на летни (b4) (b4) (b4) (b4)
Ајде девојки фалете се со bfp bfp bfp bfp bfp

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Благословениот Јули - Месец на херои

Post by aneance » 07 Jul 2014, 21:12

Nisto od ovoj mesec popladnevo dobiv
Srekno na ostanatite
Pozdravce

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Благословениот Јули - Месец на херои

Post by Lena_nela » 07 Jul 2014, 23:31

Анеанче баш ми е жал и за тебе,ајде мила само храбро одиме напред,следниот месец повторно се пишуваме заедно (thumbsup) само да сме вредни (ttc) (ttc) (ttc)

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Благословениот Јули - Месец на херои

Post by Bobe » 08 Jul 2014, 00:39

Секако дека одиме напред (thumbsup)
Лела нела мила,тоа што шара по малку по ден два три порано или подоцна,јас сум ти сведок дека е супер знак (rad) очекувај или наредниот месец или другите 2 потоа....секако ако сте вреднички (brows) (dve) (thumbsup)
кај мене беше наговест на бременост,порегуларна менструација на 28 амин,а ке почне да шара (lovet)

Заклучена

Return to “Архива”