Првиот ден како венчана жена

Се што е поврзано со организирање на една свадба, веридба итн.

Moderator: Модератори

Одговори
Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Првиот ден како венчана жена

Post by Peperutka » 16 Nov 2010, 12:08

Верувам,интересна тема која ќе ве врати неколку години наназад!Каков ви беше првиот ден после свадбата(ако сакате можете и да напишете и за првиот ден после давањето збор) Ајде пишувајте!

Ana.I
Домашен член
Домашен член
Мислења: 523
Придружен: 27 Oct 2010, 22:03
Им се допаднал: 8 пати

Re: Првиот ден како венчана жена

Post by Ana.I » 16 Nov 2010, 12:33

posle davanjeto zbor,bev mnogu srekna,ama bevme preokupirani sotrcanje po prodavnici da kupime nesto mebel za stanot vo koj sega ziveeme,imase sam za mebel,pa gledavme da iskoristime nesto popusti sto mozeme.Ama zatoa prviot den posle svadbata,moza da kazam deka se cuvstvuvav volsebno,kako da sum izlegla od nekoja bajka.Bev premorena,imav uzasno vospalenie na muskulite,no se sekavam koga i da se poglednevme so soprugot,bev tolku ispolneta i srekna,mozam da kazam deka ne ni trebase nitu eden zbor da izgovorime,samo eden pogled koj kazuvase-sega sme saedno i nema da dozvolime nisto da go srusi ova.Prekrasno ...

Sashka
Администратор
Администратор
Мислења: 869
Придружен: 01 Oct 2009, 22:08
Му се допанале: 1150 пати
Им се допаднал: 550 пати

Re: Првиот ден како венчана жена

Post by Sashka » 16 Nov 2010, 15:46

Уф,за веридбата бев многу возбудена,буквално се тресев,а вечерта кога останавме сами ми беше една од најубавите,бевме насмеани како мали деца,устата ме болеше од смешкање =)) Наредниот ден,ручек дома,фамилијарен,ми беше малку чудно,срам..итн,ама и тоа помина.
А по свадбата,преморена,мило ми беше што поминаа церемониите и некако ми олесна и исто си заспавме гушнати и насмеани како по веридбата (lovet)

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Првиот ден како венчана жена

Post by Lady D » 16 Nov 2010, 16:22

За веридбата бев многу среќна и возбудена. Цела вечер се забавуваме со најблиските, а потоа останавме до утрото будни, разговаравме, се гушкавме, бевме пресреќни :) Утредента ручавме заедно со неговите, беше интересно :) Па ни дојдоа гости... Супер беше.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Првиот ден како венчана жена

Post by Debora » 16 Nov 2010, 16:42

Јас паметам само збунетост и гости. (rolll) Олеснување што се се заврши. (laugh1)

ivana28
Член
Член
Мислења: 200
Придружен: 30 Nov 2011, 15:46
Им се допаднал: 1 time

Re: Првиот ден како венчана жена

Post by ivana28 » 15 Dec 2011, 11:59

Јас после веридбата бев пресреќна,зашто си седев и дома а си останував и кај него и интересно ми беше.Плус одма после веридбата почнаа подготовките за свадбата и полека ,полека се си средивме дури и пред време,па пред свадбата одмаравме и не се форсиравме со обврски зашто се беше веќе завршено.Е,после свадбата првиот ден ми беше хаос.Бев многу среќна и со големи впечатоци од претходниот ден,ама пошто ноќта имавме апартман од ресторанот ноќта ја поминавме таму па сабајлето отидовме прво до кај моите да си земам некои работи,зашто претходно ништо си немав однесено кај мм.Е кога отидовме се беше добро се до моментот кога почнав да се спремам.Луѓе,никогаш во животов не ми било потешко.Кога ми текна дека готов си одам од таа куќа јас се утепав од плачење.Па одвај се смирив некако,со тешко срце се поздравив со моите и кога велговме во такси липав како мало дете.Одвај чекав колата да тргне зашто ќе се расплачев пред моите.и Така си плачев подолго време,ама се смирив и после тоа беше ок,средувавме впечатоци од свадбата,сите беа презадоволни од се и тоа е тоа.После тоа полека,полека почнав да се навикнувам (smile)

Nadja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 445
Придружен: 26 Aug 2012, 19:03
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 52 пати

Re: Првиот ден како венчана жена

Post by Nadja » 24 Jan 2013, 16:24

Првиот ден како венчана жена ми беше како и секој ден пред тоа. Бев навикната на заедничкиот живот со маж ми, затоа што заедно живееме уште од веридбата.

lavanda
Нов член
Нов член
Мислења: 66
Придружен: 29 Jul 2012, 20:02
Им се допаднал: 11 пати

Re: Првиот ден како венчана жена

Post by lavanda » 28 Jan 2013, 13:16

ne mi bese nesto porazlicen od drugite denovi, bidejki prethodno ziveeme zaedno so mm. No, sepak imase ubavo cuvstvo osobeno koga ke mi se obratea so G-gja xx. (smile)

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Првиот ден како венчана жена

Post by Happy^_^ » 17 May 2014, 11:19

Немаше поубаво нешто, се гушкавме цела вечер :)

Одговори

Return to “Свадба”