Венчаница

Се што е поврзано со организирање на една свадба, веридба итн.

Moderator: Модератори

Bambi
Член
Член
Мислења: 229
Придружен: 29 Oct 2011, 12:19
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 16 пати

Re: Венчаница

Post by Bambi » 23 Dec 2011, 09:15

Da Ive taa cena e za iznajmuvanje.Ti sakash da si go kupish nevestinskiot ?

Ive

Re: Венчаница

Post by Ive » 23 Dec 2011, 21:19

Pa sakam ,samo ne znam kako ke mi dozvolat finansiite.Nekako mi e sube da nosam vencanica sto nekoj drug ja nosel pred mene a i plus celo vreme da treba da ja padam da ne ja ostetam ili da i napravam nesto drugo.Ne znam seuste razmisluvam,cekam malku da se potstopli pa da prosetam po buticive niz Skopje da vidam kako se dvizat cenite.Vo sekoj slucaj Fala ti Bambi za informacijata (lovet)

Bambi
Член
Член
Мислења: 229
Придружен: 29 Oct 2011, 12:19
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 16 пати

Re: Венчаница

Post by Bambi » 12 Jan 2012, 19:34

Pozdrav devojki (smile)
Da vi se pofalam si odbrav venchanica denes (rad) (rad) (rad)BESHE LJUBOV NA PRV POGLED (rolll) ,super e i nova e sega samo shto im pristigna vo butikot za venchanici.Nemam slika sega da vi stavam,no shtom ke obezbedam ke stavam da vidite.Kef sum (joy) dance (jmp) (cl)

malenaD
Домашен член
Домашен член
Мислења: 840
Придружен: 03 May 2011, 11:30
Му се допанале: 155 пати
Им се допаднал: 121 пати

Re: Венчаница

Post by malenaD » 12 Jan 2012, 19:48

Bambi stom ti se dopadnala zemaj si vednas da ne ja kupi nekoj drug. Ajde cekame slika da ja vidime (rad)

Bambi
Член
Член
Мислења: 229
Придружен: 29 Oct 2011, 12:19
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 16 пати

Re: Венчаница

Post by Bambi » 06 Feb 2012, 12:00

Сеуште се мислам помеѓу 2 венчаници,и двете ми се убави и незнам која повеќе ја сакам а искрено супер ми стојат и двете (smile) ,и бидејќи свадбата ми е за 2 недели ке мора да се одлучам (smile).Искрено сеуште не ме фаќа трема за свадбата и се ми е така смирено,си течат обврските околу припремите иако во саботата беше тотален хаос бидејќи мораше да се презакажи свадбата за една недела порано бидејќи пред постите не венчавала црквата,па имаше паника кај мајка ми леле дали ке стигниме имаме и обврска оваа сабота 40 дена на баба ми Бог да си ја прости и се е во трчање и купување овие дена,но само за убаво да е се ке биди со ред.
Поздрав до (kup)

malenaD
Домашен член
Домашен член
Мислења: 840
Придружен: 03 May 2011, 11:30
Му се допанале: 155 пати
Им се допаднал: 121 пати

Re: Венчаница

Post by malenaD » 08 Feb 2012, 14:57

Бамби во право си само за добро да е и се ке се среди и јас да ти кажам дека воопшто немав трема ни пред свадба а и на самиот ден немав.Знам кога бев на фризер фризерката само ме прашуваше дали имам трема а јас немав и ми се чудеа. Да знаеш најдобро е така смирено и се ке си биде.Уживај во подготовките и ајде одлучувај за венчаница па чекаме фотки!!! Поздрав

Nadja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 445
Придружен: 26 Aug 2012, 19:03
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 52 пати

Re: Венчаница

Post by Nadja » 30 Sep 2012, 20:31

Јас не носев венчаница, туку бел свечен фустан. Сите гости на свадбата мислеа дека тоа ми е венчаница. Се изненадија кога им кажав дека е фустан.

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Венчаница

Post by Happy^_^ » 20 May 2013, 11:16

http://s2.postimg.org/qwdlj4ju1/tumblr_ ... o1_500.jpg

Еве каква венчаница ќе шијам јас (rad) (rad) (rad) Да ви кажам во оваква се пронаоѓам, сакам убаво да си се чуствувам на свадбата а не да се мислам дали ми се влече фустанот или дали некој ќе ми го згази (ner) Имам премногу енергија во себе, сакам да играм, да скокам и се со ред и пробав и некои долги венчаници атер за мајка ми (re) (re) ама одвај чекав да ми ги извадат (ner) (ner) (ner) И така, е сега ако знае некој каде може да се најдат бели чевли слични на овие на сликава нека ме просветли (tongue) (tongue) (tongue) Баш ќе ви пишам дали ќе ми ја сошијат како што сакам венчаницата, во јуни средината ми е првата проба. (joy) (joy) (joy)
ps: Dzuli ајде и ти стави слика да видиме dance dance dance

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Венчаница

Post by Debora » 20 May 2013, 11:26

Хепи мноооогу е убава венчаницата, ептен!!! (lovet)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Венчаница

Post by Vesela » 20 May 2013, 11:50

Што убава венчаница Хапи. Јас не сакам воопшто класични венчаници. Јас не носев венчаница. Носев бели панаталони со туника бела извезена со чипка и бисери. Многу елегантна комбинација.

Одговори

Return to “Свадба”