Декорации

Се што е поврзано со организирање на една свадба, веридба итн.

Moderator: Модератори

Одговори
Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Декорации

Post by Lady D » 18 Nov 2010, 01:14

Ќе можете ли да ми препорачате некој што се занимава со изработување на покани, китенки, бонбочиња и сл.? Не е битно од кој град е. Доколку знаете Ве молам пишете :)

Kjara
Модератор
Модератор
Мислења: 439
Придружен: 11 Nov 2009, 17:48
Им се допаднал: 6 пати

Re: Свадба

Post by Kjara » 18 Nov 2010, 06:14

Нас поканите ни ги правеа во Фото студиото кое беше задолжено за сликање и снимање. А за китенки и бонбончиња има еден многу добар цвеќар во Радишани , стварно многу го бива за тие работи.

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Свадба

Post by Lady D » 18 Nov 2010, 13:48

Многу сум специфична во изборот. Ништо не ми се допаѓа, на се’ наоѓам маана, не е фер (sad1)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Свадба

Post by Peperutka » 19 Nov 2010, 14:13

Цвеќарот во Радишани се наоѓа во Трговскиот центар,на вториот влез во населбата.Сум слушала дека бил одличен,многу се фалат од него!Јас за китенките и другите ситници,нарачував од Скопска чаршија,таму има се-корпа за бонбончињата,китенки,машна за деверот,бонбончиња,украси за врата.
Лејди ди,ти препорачувам да си купиш од Веро Тавталиџе,црвени балони во вид на срце,тие обавезно да ти бидат дел од декорацијата за свадбата!

aneta
Нов член
Нов член
Мислења: 61
Придружен: 06 Nov 2010, 14:47
Им се допаднал: 1 time

Re: Свадба

Post by aneta » 19 Nov 2010, 14:54

Lady D wrote:Многу сум специфична во изборот. Ништо не ми се допаѓа, на се’ наоѓам маана, не е фер (sad1)

бидејќи си специфична знам што бараш (smile) , т.е. иста си ко мене.
Јас без размислување си отидов во Делта прес, (тоа е во Скопје, порано се наоѓаше карши Зона мебел и германска амбасада а сега е преместено негде незнам каде) и си порачав се од таму.од китки за малдоженец, кум старосватица и сватови,па се до бонбончиња за тора и покани.
имаат елегантни и не мног китњасти работи, јас не сакам многу детали, сакам елегантно нешто и необично.

пробај преку интернет да ги побараш делта прес!

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Свадба

Post by Lady D » 20 Nov 2010, 01:33

Многу Ви благодарам за предлозите, се’ ќе разгледам и ќе имам на ум... Пеперутче имам замислено друга боја за декорација, ако има такви срциња ќе земам :) (a2)

Jana*
Нов член
Нов член
Мислења: 38
Придружен: 23 Nov 2010, 15:25

Re: Декорации

Post by Jana* » 23 Nov 2010, 18:50

Jas skoro se sama si pravev t.e so majka mi.I kitenkite i bonboncinjata,korpa za bonboncinja,doma masite,vrati ogradi bukvalno se bas si namestiv kako sto jas sakam.A i bonboncinjata mnogu skapi mi se vidoa a sakav da imam poveke pa si gi pravev sama.Se namaciv malku ama vredese

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Декорации

Post by Lady D » 23 Nov 2010, 20:35

Да ти кажам Јана и јас имам тооолку многу идеи, а не наидов на ниедно студио што изработува нешто барем сличо. Сите работат едно исто, како по калап. Така да ова за изработување сам е многу добра идеја, и неколку дена ми се мотка низ глава. Мене ме многу бидува за декорирање, а за мајка ми да не зборувам прав експерт е. Така да можно е некој дел од декорациите да ги сработиме сами. Супер (joy)

ivana28
Член
Член
Мислења: 200
Придружен: 30 Nov 2011, 15:46
Им се допаднал: 1 time

Re: Декорации

Post by ivana28 » 15 Dec 2011, 11:36

Катја флор во населба Лисиче,до Зегин.Преубаво работи девојката.Јас се си земав од таму и бев презадоволна а и многу ефтино поминав (smile)

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 861 пати

Re: Декорации

Post by belomorka » 10 Jun 2012, 09:32

И јас сум пребирлива. Уствари или сакам класика или кич. (smile) ми требаат бомбони и покани. А за китенки незнам. Па јас нема да чекам дома гости. Ние директно ке се најдеме пред црква со кумовите и со старосватовите. Незнам дали да купувам. (smile) ај ке ги прашам нив . Луда сум нели?

Одговори

Return to “Свадба”