Што подарувате на други свадби?

Се што е поврзано со организирање на една свадба, веридба итн.

Moderator: Модератори

konstantina 6
Редовен член
Редовен член
Мислења: 302
Придружен: 26 Mar 2012, 10:30
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 23 пати

Re: Што подарувате на други свадби?

Post by konstantina 6 » 21 Oct 2012, 20:12

Pariiiiiiiiiiiiiiiiiii

lavanda
Нов член
Нов член
Мислења: 66
Придружен: 29 Jul 2012, 20:02
Им се допаднал: 11 пати

Re: Што подарувате на други свадби?

Post by lavanda » 21 Oct 2012, 20:55

koga odime kaj bliski rodini i prijatel , sekogas plik, a koga odime kaj nekoj podalecni togas moze i nekoj ukras . ustvari zavisi od situacijata

Pcelka
Нов член
Нов член
Мислења: 75
Придружен: 18 Sep 2012, 22:56
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 22 пати

Re: Што подарувате на други свадби?

Post by Pcelka » 22 Oct 2012, 13:21

saska075 wrote:Prvo ce vidam sto mi donele tie na mojata svadba pa ce odlucam. Ako mi donele plik i jas bi im odnela isto, a ako mi donele poklon, najverojatno bi im odnela slicno nesto. Aako ne bile na mojata svadba najcesto nosam plik so pari, znaeme kolku na denesnicata ni trebaat pari.
I jas istoto go pravam prvo gledam oni sto mi donele (smile) a najmnogu me nervira koga nekoj sto mi bil na svadba i mi donel poklon posle koga me kani na pokanata pisuva "poklon vo plik"pa ako si sakal poklon vo plik zosto ti ne si nosel poklon vo plik majkata, (ner) inace da vi kazam deka toa mi e najglupavoto nesto sto go pisuvaat vo pokana kako svadba da pravat samo za pari da zbiraat i koga ni stiga takva pokana so mm se custvuvame ponizeni i ne odime na taa svadba do sega ni se ima sluceno samo ednas,i bez toa da go napisat sekako pari ke im odnesam ne mora da se potencira, sepak toe e moe mislenje (thumbsup)

Одговори

Return to “Свадба”