Како се сложувате со неговите родители?

Moderator: Модератори

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Како се сложувате со неговите родители?

Post by aneance » 15 Apr 2015, 20:04

Јас немам лошо ни од свекрва ми ни од свекор ми, дали дека не живееме во иста куќа нема за што да се замериме. За празници, за зимници и за било што секогаш сум таму колку можам да помогнам, и за на кафе свекрва ми е многу пријатна, ме рачуна како за нејзино дете(така ми кажува) секогаш е тука и совет да даде ако ја прашам нешто, а не да се меша, и тегната баница она ме научи. Ама и јас сум тука кога ќе и затребам, за пазарење со кола идеме, за на лекар да ја носам да не иде со автобус итн
Сега за сега се добри за понатака ќе видиме
Треба да се има меѓусебно почитување и мир, еднаш да се замериш и готово е , нема да биде како што било.
Јас од моја страна гледам да ги почитувам да не им згрешам, или пак до луѓето е, мене ми се погидиле.

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Како се сложувате со неговите родители?

Post by happiness » 15 Apr 2015, 22:00

ne znam sto bi pravela bez niv (pipi)
mnogu mi se naogaat, za SE! so sveki si muabetam mnogu,a so svekorot si muabetam ama bez majtap po seriozen e covekot (brows)

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Како се сложувате со неговите родители?

Post by happiness » 15 Apr 2015, 22:28

sega citnav na temata ima dosta koi ne se vo najdobri odnosi so svekor/svekrva (sad1) se nadevam deka Bog ke dade mir sekade i ke se sredat nesoglasuvanjata (kup)

koga ostanav bremenna i koga zboruvavme okolu imeto sveki na majtap na shala takva si e zborlesta zenata veli "dosta e doma eden "petko" da se seta ne treba uste eden "
* "petko" go imenuvashe svekorot (rolll)

do sega ne mi se meshaat vo nishto :) se nadevam deka taka i ke bide ponatamu (smile)

ripcence (big-hug) kolku e tazen postot... pa dobro koja dusha ja ima zenata taka da se odnesuva so trudnica pa ushte na rodendenot na vnuceto (confus)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Како се сложувате со неговите родители?

Post by SMESKO » 19 Mar 2016, 17:23

Имам само свекор и со него не се поднесуваме,првите 2 години кога јас климав само со главата и бев послушна иако и тогаш имаше еден куп замерки и грешки бевме супер,но откако му кажав се што ми лежи на срце дури и роденден а камо ли 8 март да го честита (laugh1)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Како се сложувате со неговите родители?

Post by borjana » 19 Mar 2016, 20:34

Игнорирај го но почитувај го ради тм. и на крај краева тој е најнебитен фактор во твојот мал свет сте ти, тм и детенцето на друго не си ја троши енергијата ти си мајка (земја која му треба на цвекето) грижи се за твоето цвеке (дете) и гледај го воздух но добар ден не заборавај да му кажеш.

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Како се сложувате со неговите родители?

Post by SMESKO » 20 Mar 2016, 21:43

Што убаво кажано (cl) за тебе Борјана (l2)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Како се сложувате со неговите родители?

Post by borjana » 20 Mar 2016, 22:17

Само напред силна жено, потруди се ја с верувам во твојата умешност (bu)

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Како се сложувате со неговите родители?

Post by Maceto » 23 Mar 2016, 23:59

Супер се сложуваме,не живееме заедно ама си ги сакам многу.Свеки е модерна,млада супер жена и си имаме многу муабет,свекор ми е супер,ми помагаше многу за В кога бевме кај нив и едноставно ги обожавам (love5) Фино го воспитале мм да се грижи за нас и семејството да му е пред се.Тоа што е тој е благодарение на нив (smile) Со моите родители се блиски и често двете фамилии си се собораме.Дај боже секој да си има такви фамилии (grupna-gushka)

Одговори

Return to “Семејство”