Како се сложувате со неговите родители?

Moderator: Модератори

katerine
Нов член
Нов член
Мислења: 7
Придружен: 25 Sep 2013, 21:44

Re: Како се сложувате со неговите родители?

Post by katerine » 30 Sep 2013, 21:41

fala ti debora sto razmisli na taaa varijanta mene voopsto ne mi tekna na toa jas samo i odgovoriv na belomorka dobro e sto si izbrisala

saska075
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1714
Придружен: 17 Apr 2012, 19:48
Му се допанале: 335 пати
Им се допаднал: 614 пати

Re: Како се сложувате со неговите родители?

Post by saska075 » 05 Oct 2013, 09:54

Малку да се насмееме (rolll) (rolll)


http://s15.postimg.org/4gcz9ub3f/09_motika_com_mk.jpg

NadicaG

Re: Како се сложувате со неговите родители?

Post by NadicaG » 05 Oct 2013, 10:23

saska toa e ziva vistina,se veli brakot i decata se kako edna gradina,nikogas ne mozis da skries kolku vreme si i posvetil,sekogas te razotkriva.Zamisli edna ubava prekrasna gradina,znaes kolku gazdite vlozile trud i posvetenost i gledas edna zapostavena,so korov gradina,se ti e jasno ,neli (smile)

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Како се сложувате со неговите родители?

Post by ripcence » 16 Dec 2013, 10:33

Еве да пишам за нашата "госпожа", уште не ми зборува одкога дозна дека сум бремена, истово се случи и на роденденот на М, ама ајде реков во гужва, ама еве синојка пак, во куќа ми влегува на роденден кај мое дете и не се ни поздрави со мене ниту ми честиташе. (fr) ух од кожа ме извади, епа реков и почит и чест и мајка била, ништо веќе не проаѓа кај мене и јас се однесував како да не дошла. (comp)

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Како се сложувате со неговите родители?

Post by Bobe » 16 Dec 2013, 11:43

(mg) (mg)
па ало бре,тоа внуче на кое му се радува она на свет си го донела ти,толку и паднало тешко да пружи рака да честита,леле ама ме вадат од такт вакви ситуации (fr) (fr) (fr) (rp) (comp)

maried
Домашен член
Домашен член
Мислења: 823
Придружен: 12 May 2012, 01:22
Му се допанале: 192 пати
Им се допаднал: 422 пати

Re: Како се сложувате со неговите родители?

Post by maried » 16 Dec 2013, 22:57

Девојчиња јас морам самата да се демантирам (smile) (smile) Имав пишано порано за односот со моите свекор и свекрва, но откако се породив се се смени, Немате поима колку сега ми помага свекрва ми, неможам да се изначудам, постојано е со мене, за бањање, секоја вечер е Л кај нив горе по 2-3 саати, ми ја чува јас да испаднам, на свадба бевме тие ја чуваа 5 саати.... Не верував дека вака ќе биде, но ете се сменија многу работи, сега искрено ми е како втора мајка (rad) (rad) (rad)

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 861 пати

Re: Како се сложувате со неговите родители?

Post by belomorka » 17 Dec 2013, 08:01

убаво за тебе. рипченце аман не ми се верува, како е можно некој така да се однесува.
вчера прочитав една интересна работа на фб. можеби не е за темава ам Деборче ке ја префрли.
......двајца млади се венчалие и првиот ден по свадбата се договориле да не отвараат врата на никој да си седат сами. и по едно пола саат дошле на врата родителите на момчето звонеле неколку пати овие не им отвориле и си отишле, по еден саат пак некој звони и на врата родителите на девојката, тогаш девојката со солзи во очи го погледнала мазот и и му рекла неможам да не им ја отворам вратата и ја отоврила... после неколку години тие добиле 3 сина и на крај една керка. кога се родила керката мажот направил невидена фешта го поканил цел град, правел и за синовите но многу поскромно. кога вечерта си дошле дома женаму го прашала. не ми е јасно зошто за керката направи толку голема прослава а за синовите не.
тогаш тој ја погледнал и и рекол: бидејки таа е таа која ке ми ја отвори Вратата.

imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: Како се сложувате со неговите родители?

Post by imambebe » 04 Apr 2014, 16:40

Сум пишувала и претходно,па ај викам да продолжам. Они си се пак исти, во се се мешаат. Дури бев бремена беа малку посмирени, откако се породив јово на ново. За чување, го чува Д., ама се прави мутава кога и кажувам што треба да јади. И велам дај му круша денес, она му тутнала банана и сл. За името се налутија малку, ама баш ми е гајле. И јас сум поостра од порано. А она пак ме вреѓа, сум била лоша, ѓавол, па некој ден рогови ќе си ставам. Е тоа е тоа.

dream4baby
Нов член
Нов член
Мислења: 64
Придружен: 21 Jan 2015, 00:59
Му се допанале: 24 пати
Им се допаднал: 24 пати

Re: Како се сложувате со неговите родители?

Post by dream4baby » 28 Jan 2015, 00:24

So svekormi ubavo se slozuvame zbor nastrana nemam duri nekogas i me brani kutriot megju 2ogna ... ama zato pa sveki e so eden zbor sveki od 19vek da ne pisuvam dolgi postovi se pronajdov vo site postovi od forumdzivki so ne se slozuvaat so svekrvite (comp)

eri
Член
Член
Мислења: 212
Придружен: 04 Dec 2013, 11:11
Му се допанале: 49 пати
Им се допаднал: 60 пати

Re: Како се сложувате со неговите родители?

Post by eri » 15 Apr 2015, 19:36

Pa so svekoro sum prilicno vo dobri odnosi ,ne se mesa ne me pritiska ni so zborovi ne se mesa vo nesto sto ne go zasega,a svekrvata se mesa vo se ama bas vo se, duri i zbori raboti sto ne se tocni i ne sto ne ja zasegat po drugi..

Одговори

Return to “Семејство”