Колку сопругот ви помага во домашните обврски?

Moderator: Модератори

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Колку сопругот ви помага во домашните обврски?

Post by Peperutka » 02 Nov 2010, 13:41

Вредни домаќини,да видиме колку има? Дали и колку сопругот ви помага во домашните обврски?

Ana
Домашен член
Домашен член
Мислења: 624
Придружен: 20 Nov 2009, 11:24
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 11 пати

Re: Колку сопругот ви помага во домашните обврски?

Post by Ana » 02 Nov 2010, 13:52

greaota da se pozalam...poveke toj cisti otkolku jas...
ednostavno sakam da gotvam a ne mozam da podnesam cistenje
odamna sum na misla da si zemam nekoja zena sto ke doaga sekoj den, ili preku eden den na dva saati...

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Колку сопругот ви помага во домашните обврски?

Post by Peperutka » 02 Nov 2010, 15:43

Ни јас неможам да се пожалам (love5) .Знае да ми помогне заедно да ја раскренеме масата,да го исчисти купатилото,да помине со правосмукалка,да помогне за зимница,да си ги испере чорапите ;-) Не е од оние што врска немаат и ја оставаат жената се сама да сработи.А за миење садови,готвење,перење,пеглање,тоа јас и свекрвами,на маж од Бога не му е дадено тоа да го работи,чест на исклучоците (thumbup)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Колку сопругот ви помага во домашните обврски?

Post by Debora » 02 Nov 2010, 16:13

И кај мене знае да ја раскрене масата, на неколку месеци да помине со правсмукалка, тука таму да фати нешто. Не е некој што не фаќа ништо, ама најмногу сакам што кога е слободен за да ми го направи ќеифот знае да зготви нешто. (love5)

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Колку сопругот ви помага во домашните обврски?

Post by Lady D » 02 Nov 2010, 16:35

И јас не можам да се пожалам од мм. Секогаш ми помага,педантен е внимава.... абе му нема рамен :grin:

Kjara
Модератор
Модератор
Мислења: 439
Придружен: 11 Nov 2009, 17:48
Им се допаднал: 6 пати

Re: Колку сопругот ви помага во домашните обврски?

Post by Kjara » 02 Nov 2010, 17:12

Многу , стварно многу ми помага. Дури можам да кажам дека јас него му помагам а не он мене. На мене останува само готвење ( а и за тоа не пребира што да се јаде) и пеглање. Греота е да се пожалам :grin:

Jana*
Нов член
Нов член
Мислења: 38
Придружен: 23 Nov 2010, 15:25

Re: Колку сопругот ви помага во домашните обврски?

Post by Jana* » 23 Nov 2010, 19:16

E moram naj iskreno da kazam deka se rabotime zaedno.Za se mi pomaga a i posto se zemavme skoro a jas neam nekoe iskustvo so gotvenje i takvi stvari mi progleduva niz prsti i zaedno si gotvime.I koga cistime i toa zaedno.Srce mi e... (love5)

Ariel
Нов член
Нов член
Мислења: 30
Придружен: 25 Nov 2010, 09:43
Им се допаднал: 1 time

Re: Колку сопругот ви помага во домашните обврски?

Post by Ariel » 25 Nov 2010, 20:27

Се приклучувам на вашето друштво од жени кои немаат лош збор за сопругот. И мене многу ми помага дома, во се! Најмногу во чистење и готвење, и стално се шалам дека нашите деца него ке го викаат мамо :)) Ќе ми ги збуни децата, цела среќа што неможе да дои :))

mosa
Нов член
Нов член
Мислења: 60
Придружен: 03 Feb 2011, 22:53
Им се допаднал: 1 time

Re: Колку сопругот ви помага во домашните обврски?

Post by mosa » 16 Feb 2011, 15:33

Znaci samo mm e od tie sto pomalku pomagaat.No sepak ke mu prostam oti osven toa nemozam da mu najdam druga mana.Nikogas ne prerekuva za toa sto ima za jadenje niti za toa kakoe napraveno.Pa duri i za toa kolu e iscisteno ne vika nisto,duri i samiot mi vika,kolku mozes tolku koga nemozes ostavi (thumbsup) (thumbup) . Edinstveno ne saka da gotvi,a ne e deka ne znae ili nemoze da nauci.

Hera
Домашен член
Домашен член
Мислења: 736
Придружен: 20 Nov 2010, 23:27
Му се допанале: 89 пати
Им се допаднал: 75 пати

Re: Колку сопругот ви помага во домашните обврски?

Post by Hera » 17 Feb 2011, 19:49

И јас морам да се пофалам дека добивам помош за се. Се правиме заедно, нема поделби кај нас. Секогаш е внимателен и се труди да ми направи повеќе време за одмор затоа што моето работно време е многу подолго од неговото. Никогаш не се побунил дека некое јадење не му се допаѓа или дека секој ден треба да има посебен ручек. Вака сега кога пишувам за него (smile) си викам стварно е срце. (love5)

Одговори

Return to “Семејство”