Колку сопругот ви помага во домашните обврски?

Moderator: Модератори

malenaD
Домашен член
Домашен член
Мислења: 840
Придружен: 03 May 2011, 11:30
Му се допанале: 155 пати
Им се допаднал: 121 пати

Re: Колку сопругот ви помага во домашните обврски?

Post by malenaD » 16 May 2013, 20:05

Е јас можам да се пофалам дека мм мн ми помага, немој да сфатите дека секој дневно е со мене па заедно бришеме,усисуваме,џогираме..... (laugh1) Кога правам генералка тој обавезно е тука знае некогаш да усиса,да изџогира,терасите да ги среди итн... а башка тоа што е претерано педантен дури мене малку ме нервира,толку сака се да е на место што С. неможе на раат од него да си игра (laugh1) само што ке извади играчки ако отиде детево под маса или во кујна мм поминал и му ги собрал,ако направи прсти на стакло од врата или маса одма вика по мене да избришам имало прстиња,па му викам остај бе нека се изнаигра С. па кога ке си легне ке избришам (thumbsup) Тоа е некогаш можеби е подобро да не е толку по чистењето (rolll)

NadicaG

Re: Колку сопругот ви помага во домашните обврски?

Post by NadicaG » 16 May 2013, 21:09

kaj nas ne postojat maski ,zenski raboti...ednostavno se nadopolnuvame dvajcata,koga jas sum na rabota,bez nekoj dogovor toj se si prezema,koj e toj na rabota jas se si prezemam....na pocetok imav golem problem zosto mi smetase toa sto tolku bese optereten dali ima troski ili prasina ili dali mu padnala hrana,o trebase golemo osloboduvanje,a jas kompletna sprotivnost od nego,uzivam vo kreativen nered i voopsto ne se zamaram so takvi sitnici,sega od koga se izmesavme,toj stana poopusten,da ne bidi stalno pod stres ,a i kucinjata mu pomogna za toa,so dva ruski terieri vo stan i nemozi da bide stalno cisto i sredeno,a jas pak stnav malku popedantna (smile).Inaku sakam da gotvam zdrava hrana za site nas (tongue)

cicama
Нов член
Нов член
Мислења: 17
Придружен: 10 May 2013, 10:15
Им се допаднал: 5 пати

Re: Колку сопругот ви помага во домашните обврски?

Post by cicama » 28 May 2013, 11:25

Jas sum prezadovolna od mm.Sve sto treba da mi pomogne mi pomaga.Sto i da mu kazam pravi.Obvrskite gi delime,ama sepak jas poveke rabotam.Nekad on pravi rucek,nekad jas.Go cuva bebceto,ja drzi,ja igra,jas da odmoram ili da sredam nesto,zaedno smukame i dzogirame,imame razbiranje i se e po dogovor.Mladi sme i sami ziveeme i mng ni e tesko se da postigneme i zatoa morame skoro sve sami.Moite i negovite stalno doagaat i pomagaat.Zatoa i on ima razbiranje za mene.Da se bide zena,majka,ljubovnica,domakinka i pak a bides normalna ne e lesno hehe
Sekoja cest za maz mi.Kakvi postojat samo lezat i ne gi interesira nisto. <3

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Колку сопругот ви помага во домашните обврски?

Post by Vesela » 28 May 2013, 11:41

Ништо не помага. 100 пати треба да му кажам една работа за да ја направи. На крај ќе ми пукне филмот и сама ќе си завршам работа ( најчесто менување сијалица или нешто да се закове), за после да ми каже , не се мачи јас ќе го направев тоа (ner) (ner) (ner) (ner) (ch) (ch) (ch)

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Колку сопругот ви помага во домашните обврски?

Post by Happy^_^ » 30 Sep 2013, 15:39

Сега за сега ми помага (rolll) ќе видиме по неколку години (smile) Како и да е многу си го сакам (love5)

Bube
Редовен член
Редовен член
Мислења: 448
Придружен: 08 Jul 2014, 12:20
Му се допанале: 180 пати
Им се допаднал: 259 пати

Re: Колку сопругот ви помага во домашните обврски?

Post by Bube » 01 Dec 2016, 18:39

Многу . И не мислам дека МИ ПОМАГА туку домот семејството ќерката ни се заеднички и заедно си ги вршиме сите обврски . Немакај нас женски машки работи . Некогаш и алишта спружа ако јас во моментот работам нешто друго

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Колку сопругот ви помага во домашните обврски?

Post by Maceto » 05 Dec 2016, 10:00

Мм многу ми помога во секојденвните обврски, и пред да се роди В и сега (rad) Кај нас нема машки женски работи (cl) Единствено јас сама што работам е пеглањето ама за тоа време па тој ќе зготви на В, на нас, бидејќи за готвење е далеку по стручен од мене (laugh1) Викенди кога се чисти јас ќе излезам со В, а тој цел стан ќе го светне,или обратно (joy)До сега станот никогаш сама не сум го чистела, секогаш заедно. Се работиме заедно, до сега две и пол години брак, пред брак две год заедно живеевме, па се надевам така ќе продолжиме и ќе остарееме заедно помагајќи си еден на друг (lovet) (rolll) dance (joy) Единствено не ми се меша кога правам организации за родендени, слави имендени и вика тоа терај сама онака само маана ќе најдеш (rolll) Абе си го сакам многу (love5) (joy) (rad)

Mari G
Нов член
Нов член
Мислења: 98
Придружен: 20 Apr 2016, 16:05
Му се допанале: 97 пати
Им се допаднал: 79 пати

Re: Колку сопругот ви помага во домашните обврски?

Post by Mari G » 09 Dec 2016, 08:29

Уште да почне да пегла алишта и прашина да брише...Многу сум задоволна од помошта на мм.

Одговори

Return to “Семејство”