Една кујна со две жени :)

Moderator: Модератори

malenaD
Домашен член
Домашен член
Мислења: 840
Придружен: 03 May 2011, 11:30
Му се допанале: 155 пати
Им се допаднал: 121 пати

Re: Една кујна со две жени :)

Post by malenaD » 19 Dec 2011, 12:12

Jas nemav problemi kako vas Tinkerbel,ivana28 mojata svekrva uste od prv den mi rece deka dve zeni vo edna kunja ne ja biva taa rabota i se dodeka ne se vselivme vo novata kuka taa ni gotvese e ako jas pravam nekoj specijalitet togas ne mi se mesase.

Tinkerbell
Нов член
Нов член
Мислења: 53
Придружен: 09 Nov 2011, 10:38
Location: Opatija, Rijeka, Hrvatska
Им се допаднал: 1 time

Re: Една кујна со две жени :)

Post by Tinkerbell » 20 Dec 2011, 09:05

Blazesi ti Malena kaj mene ni specijalitet ni butur ne pomaga, maz mi kuka za toa gravce na tavce nase a go jade samo koga nea ja nema... prvo se nervirav premnogu ama sea da ti kazam najiskreno po malku i mi odgovara imam poise vreme za mene i za setanje ako nisto drugo (smile)

Mamino_srce
Домашен член
Домашен член
Мислења: 872
Придружен: 27 Apr 2011, 22:26
Му се допанале: 103 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Една кујна со две жени :)

Post by Mamino_srce » 18 Apr 2012, 22:46

Кога сум кај свекрва ми, таа готви, ама за ово време додека сме во брак, живеевме некои се вкупно 2-3 месеци заедно, и таа оди оди на работа, јас правев ручек кога сум расположена, ама мислам две жени заедно не ги бива. Јас ни со мајка ми не можам да се погодам, искрено ни со другарка ми, сакам кога правам нешто никој да не ми се меша (laugh1) , освен ако не го замолам за нешто. Јас сум така малце терсене, се сакам под ред да ми е. (smile)

Happy_Mommy
Домашен член
Домашен член
Мислења: 630
Придружен: 17 May 2011, 21:34
Location: USA
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 42 пати

Re: Една кујна со две жени :)

Post by Happy_Mommy » 19 Apr 2012, 15:19

Нашата е кујна со две жени ама со мајка ми (smile) мноогу ретко готвам јас, а многу често се случува и да се замериме со мајка ми, ама тоа не е исто како да се замериш со свекрва, утредента како ништо да не било. Има некои работи кои ме нервираат и кај неа ама сепак сум и благодарна. Значи во мојов случај е Ок да бидат две жени во кујна (smile)

Одговори

Return to “Семејство”