Живот сами или во заедница?

Moderator: Модератори

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Живот сами или во заедница?

Post by sweety » 02 Apr 2014, 08:53

Ние живееме сами и мислам дека нема ништо поубаво од тоа, се си има свои предности и недостатоци, многу пати ми доаѓа тешко ми фали помош оти дома си бев галена (rolll) (rolll) не ми даваа мн да работам но брзо се навикнав овде немаме никој свој како мислиме така и правеме но никогаш не можеме да знаеме во животот што не очекува но мислам и да сме во заедница нема да има проблеми.

imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: Живот сами или во заедница?

Post by imambebe » 04 Apr 2014, 16:32

А бе од сами поарно нема. Ние сме во иста куќа, ние горе, они долу. И демек сме делени, а бре луѓе во се се мешаат, да не можиш раат да легниш и станиш.Сега сакаат да се мешаат и за Д, ама нема играње ги сечам одма. Ако можете бегајте, попоштовани ќе сте тогаш.

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Живот сами или во заедница?

Post by Vesela » 04 Apr 2014, 16:40

Сме живеле сами со мм, а сега живееме во заедница со свекор ми. ние можеби сме едни од ретките што од сами одат во заедница ( обратно од сите). Сами живеевме околу 4 години, а со свекор ми сме скоро 6 години. Убаво е да си сам, никој не ти се меша, ама пак вака детето ми е во секој момент спастрено, земено од школо, најадено, пресоблечено. Башка ако треба нешто да ми испазари во текот на неделата кога немам време до пазар да одам. Така да ако ставиш на кантар се си има своја добра и лоша страна. Битно е да се има разбирање, почитување, компромис и дебели живци (laugh1) (laugh1) (laugh1)

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Живот сами или во заедница?

Post by Happy^_^ » 17 May 2014, 11:25

Да се живи и здрави моите родители си живееме сами. Нема поубаво, барем јас сум тип што сака да се излежава, да си шеткам по пижами, со мм да се бањаме заедно и без облека после тоа да си заспиеме :))

RedRose30
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1060
Придружен: 26 Oct 2013, 11:05
Му се допанале: 1303 пати
Им се допаднал: 446 пати

Re: Живот сами или во заедница?

Post by RedRose30 » 17 May 2014, 22:23

Сами си живееме и дефинитивно сум за таа опција.

maried
Домашен член
Домашен член
Мислења: 823
Придружен: 12 May 2012, 01:22
Му се допанале: 192 пати
Им се допаднал: 422 пати

Re: Живот сами или во заедница?

Post by maried » 18 May 2014, 22:23

Koga nemav dete si vikav kolku sakam sami da ziveeme,ama sega so dete ne e taka, koga sakame ispagame, deteto mi e pribrano, nie sme na poseben sprat, sega za sega mi e ubavo :-D

imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: Живот сами или во заедница?

Post by imambebe » 19 May 2014, 11:34

Оф топик
Мариед, тоа е до човекот, до личноста. И мене ми го чуваат додека сум на работа, а инаку Д е нон стоп со мене, не дека јас не сакам да е со мене, ама ете некогаш ти треба време за себе пр. да се исчупаш. Ми вели- ќе си го чуваш, снаоѓај се, најди си време, нели сакаше дете.

Сами и само сами.

maried
Домашен член
Домашен член
Мислења: 823
Придружен: 12 May 2012, 01:22
Му се допанале: 192 пати
Им се допаднал: 422 пати

Re: Живот сами или во заедница?

Post by maried » 19 May 2014, 16:11

Imambebe sekako deka e taka, jas sum prezadovolna od svekrva mi I svekor mi. Rabotat dvokratno, si idat od rabota I odma ja zimaat L gore, mi vikaat odmori ti malku, saat-dva e gore, pa pak odat na rabota, navecer koga si idat pak e isto, ja zimaat saat-dva gore jas da si sredam dolu :-D Fala mu na gospod sto ziveam so takvi luge :-D

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Живот сами или во заедница?

Post by Filigran » 19 May 2014, 16:20

Потполно ја разбирам Мерид зошто знам дека иако се реткост постојат такви луѓе како твоите свекор и свекрва. И блазе тебе на тоа.
Ние си мм од секогаш сме сами , уште пред да се земеме. И супер ми е. Си го средивме горниот спрат, долниот е празен и е за еден ден кога и ако си дојдат тука.
Е сега........... имаме план за да ставиме парно, за кое ќе биде потребно да има некој и на двата спрата од X причини.
Си напрајвме муабет, им рековме да дојдите ако сакате. На почеток имаше препирања, тие повеќе од нас сакаат да си бидат сами. Бетар од млади се. (rolll) Ако имаме бебе мора и треба парно и т.н. И на крај се кандисавме. Ама сега ние со мм сме ПИШМАН. Мене само ме теши фактот што ќе бидеме на различен спрат. Ама знам мм каков е осетлив, да не сме гласни, да не им тропаме и т.н. Знам ќе имаме кавги и пробеми ама тоа е , нема назад. Се зезнавме со еден збор кажано.
Ајде здравје, имаме каде да седиме, и тие сакаат приватност, со тоа се тешам.

snegulka83
Редовен член
Редовен член
Мислења: 446
Придружен: 14 Nov 2013, 12:15
Му се допанале: 87 пати
Им се допаднал: 102 пати

Re: Живот сами или во заедница?

Post by snegulka83 » 20 May 2014, 16:50

Ние сами живееме и супер ни е.

Одговори

Return to “Семејство”