Каков брак имате?

Moderator: Модератори

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1411
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1548 пати
Им се допаднал: 902 пати

Re: Каков брак имате?

Post by SMESKO » 21 Mar 2016, 19:30

Ти Благодарамм Радост,и виртуелна прегратка понекогаш знае да значи и многу

(big-hug)

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Каков брак имате?

Post by Maceto » 24 Mar 2016, 00:04

Смешко доаѓам на темата само за да ти дадам подрашка (big-hug) Се надевам дека во скоро време ќе те читам како си ги средила работите со тм,а сите други остави ги зад себе (big-hug) Кога те читав просто неможев да поверувам дека уште постојат такви луѓе,мислев дека тоа се ендемски вид и изумреле (stomp) се нервирам многу и ме натажи од преска те мислев,а КитКат ќе ме расплачеше со постот (cry1) Не ми се верува дека некои луѓе така се понашаат со жените,јас обично звучам феминистички настроена но ЖЕНИ ВИЕ СТЕ СИЛАТА НА ПЛАНЕТАТА,БИДЕТЕ ГОРДИ НА СЕБЕ (grupna-gushka) Се надевам дека ќе останеш смирена и приказната ќе добие пресврт...Те гушкам силно најсилно (big-hug)

Girl23
Нов член
Нов член
Мислења: 99
Придружен: 21 Dec 2015, 19:04
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 33 пати

Re: Каков брак имате?

Post by Girl23 » 23 Aug 2017, 00:03

Здраво на сите во брак сме една година ми треба некој совет или критика од вас на маж ми се му смета доколку сме три дена во ред наредниот нешто фали му сметаат моите родители роднини едноставно само неговите вредат па дури и јас ме сум почитувана како негова жена ни како мајка на неговото дете а и многу пати сум навредена од него.Тој е многу приврзан за мајка му во врска со се се консултира со неа јас како да не постојам повеке се слуша на моб со неа отколку со мене јас сум невработена а тој кога ке ја земе платата неа и ја остава а мене може 500 или 1000 ден да ми даде а многу пати сум останувала и без пари а имаме дете да тој купува потребни работи за него но јас како мајка сакам да му купам нешто доколку му речам тој ке ме свани грешка и ке мисли дека имам нешто против неговите ве молам за совет се осекам многу празно верувајте ми го трпам сето оваа поради син ми бидејки тој ми е единствената причина поради која го трпам сето оваа се извинувам на долгиот пост но верувајте ми потребен ми е совет (big-hug)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2591
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 932 пати
Им се допаднал: 610 пати

Re: Каков брак имате?

Post by Peperutka » 01 Sep 2017, 21:36

@Girl23 баш ми е жал за ова што го поминуваш (big-hug)
Верувам дека не ти е лесно,од постот можам да заклучам дека твојот сопруг е нестабилен и незрел човек. Седни разговарај со него а и со свекрвата исто така, на кој што му пречи,зошто му пречи,кој што сака и решение за проблемот.
Да немаш никакви права,верувам дека е тешко. Колкаво ти е бебето?
Пиша дека една год. сте во брак,па тоа е премал период за вакви проблеми. (confus)
Пиши што ќе направиш и слободно можеш да ме исконтактираш и во инбокс (big-hug)

Одговори

Return to “Брак”

Кој е присутен

Овој форум го гледаат: Ниту еден регистриран член и 1 гостин