Старателство над бебе

Moderator: Модератори

Одговори
Bebushko
Нов член
Нов член
Мислења: 52
Придружен: 21 May 2013, 07:45
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Старателство над бебе

Post by Bebushko » 01 Apr 2015, 13:11

Imam edno parasanje i ke ve molam bez osuduvanja ovaa go pravam od sto moram.Imam 11 mesecno bebe ziveam so soprug so koj neodamna se vencav sto znaci bebeto e vonbracno i toj mu staratel prasanjeto mi sakam da se razvedam i da odam kaj drug maz bidejkji nemozam tuka da ostanem sekoj den maltretiranje karanje i da ne nabrojuvam se... Me interesira dali ako go zemam bebeto so mene kaj drug utre moze da ima posledici od toa na sud i da mi go zeme??? I kolku e golema sansa da go dobijam staratelstvoto ako go ostavam tuka do sudenjeto ? Ako moze odgovor sto poskoro. Blagodaram.

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Staratelstvo nad bebe.

Post by Vesela » 01 Apr 2015, 14:21

Bebusko, malku e konfuzno napisano, ama ke ti odgovoram kolku mozam. Znaci bebeto e rodeno pred vencanjeto, taka te razbrav? Prasanjeto mi e dali soprugot go ima priznato deteto za svoe( iako bioloski e negovo dete, ako e rodeno nadvor od brak treba da go priznal za svoe). Me zbuni sto si napissla deka soprugot ima staratelstvo bad deteto? I ova ne mi e jasno.
No, kako I da e ti mozes da se razvedes od soprugot, no Bidejki deteto e malo, vo 99% od slucaite , centarot za socijslni raboti go dodeluvs na cuvanje kaj majkata, no so pravo tatkoto da go gleda, posetuva itn.....I Sekako da plaka izdrska za deteto.
Ako nesto ti treba diplonitdlno slobodno Prasaj

Одговори

Return to “Брак”