На колку години стапивте во брак?

Moderator: Модератори

Hera
Домашен член
Домашен член
Мислења: 736
Придружен: 20 Nov 2010, 23:27
Му се допанале: 89 пати
Им се допаднал: 75 пати

Re: На колку години стапивте во брак?

Post by Hera » 17 Dec 2012, 11:21

Е Црнокоса баш ве замислувам како Ромео и Јулија ама среќни. (smile) Го чекам тоа на долго и широко објаснување. Срам несрам љубопитна сум. :ymblushing:

BojanaS
Нов член
Нов член
Мислења: 41
Придружен: 10 Dec 2012, 20:24
Му се допанале: 15 пати
Им се допаднал: 8 пати

Re: На колку години стапивте во брак?

Post by BojanaS » 17 Dec 2012, 11:41

јас се омажив на 26

SIMONA
Редовен член
Редовен член
Мислења: 273
Придружен: 27 Nov 2012, 19:01
Му се допанале: 73 пати
Им се допаднал: 81 пати

Re: На колку години стапивте во брак?

Post by SIMONA » 18 Dec 2012, 16:45

NA 20GOD I 4 MESECI (joy) (joy) (joy) A 4 MESECI PODOCNA DOBIVME BEBE

Crnokosaa
Домашен член
Домашен член
Мислења: 572
Придружен: 11 Nov 2012, 22:16
Му се допанале: 102 пати
Им се допаднал: 236 пати

Re: На колку години стапивте во брак?

Post by Crnokosaa » 17 Jan 2013, 11:37

HERA ajde konecno da ti raskazam, me iznaceka :))
Pa vaka, zaedno sme 4 ipol god. i od pocetok ziveeme zaedno, edna vecer kaj nego spijame, edna vecer kaj mene. Uste pred dve godini sakavme da se zememe, ama od kaj nego rekoa nemame pari sega, vaka taka a vrska nemase deka e toa, i zamisli po nepoln mesec kola kupija ama ajde ( a bitno pred gosti koj i da e vikaat eve gi terame sinovite da se zenat ama ne mu teknuva haha ) .. Posle nekolku meseci pak mu rece sakam da se zenam i tie pak, ne sme vo moznost samo izgovori, a cela rabota e toa sto znaat deka imav problem so neredoven ciklus i mu bese strav deka nema da mozam da ostanam bremena, a jas celo vreme znaev deka za toa e. I posle veke mu imaa receno na mm pocekajte neka ostani bremena pa posle. Na sto lici toa ?? Koj roditel toa bi go rekol, znaci za mene toa e navreda, pa sto ako ne ostanam, ke me razdelat od nego i druga ke mu najdat ??! Toa za mene e nenormalna rab. Ako nekoj se sekira za mene toa e majkami i samata jas a i mm a tie ne se nikoj i nisto. I nie se iznerviravme skroz i resivme da se zemime tajno, i si se registriravme :)) I po nekoe vreme drugi problemi nastanaa, rabotev na edno mesto, direktorka e jatrvami aj da recam, ( mm ima brat so zenskata vo vrska se 11 god i aber nemaat za zemanje ) ama mi ja smenija rab, ne mi odgovarase i otkazav i toa tolku gi navredi sto svekor mi ( zasto izgoren e po drugata snaa oti taa ne mu cuti pojce se saka :)) ) i na tel na mm mu vika toa gjubre poveke kaj nas ne... Zamisli ... i jas gotovo mi pukna filmot i ne mu capnav cel mesec, se karaa tie doma pa togas mm mu kaza deka sme zemeni i vojna nastana, kako taka ti ne si sirak, kako mozis bez nas, pa i da skrijas takvo nesto itn itn i na cel muabet na krajot pak sledi vi rekov jas da pocekate da ostani bremena pa posle i mm samo se rasprava na sredina e ama od kaj mene e, me brani, me razbira, mi ima receno uste i porano ko se plasev so ciklusot, i nikogas da nemame deca jas nema da te ostavam, cel zivot ke bidime zaedno ... konecno se resiv da pojdam sega brzo i djabe nemozis da se razberis, tie krivi i pak ne ti obrnuvaat vnimanie, nie roditeli na nervoza ke recime nesto, treba da ni se prostuva pa mi vikaat .. gluposti, aj pocutiv ama uste ednas djubre ako mi reci ili ako me navredat nesto ni mene ni deteto nema da go vidat. Nemame uslovi za ziveenje, samo edna soba, vo nea i gostite i deteto ke mi spie, a nemozi da se napravi nisto oti nema moznost, nema pari ... Po skapani lugje nemate videno, oset ni za sin mu ni za nikoj nemaat, sakaat da go ziveeme zivotot po nivno, i muabet obicen neznaat da kazat samo kavgi fakjaat. Za operacijata ko go prodolziv bolovanjeto uste dve nedeli bez nikakov sram v lice mi vika ti sakase da si go prodolzis bolovanjeto, jas mu vikam trebase i toj vika i jas sega da pojdam ke mi dadat bolovanje, demek jas narocno sum go zela oti ne mi se odelo na rab, a jas neznaev od bolki kaj da se zavrtam, samo po bolnici bev.. Na nikoj ne mu posakuvam vakvi svekor svekrva, neznam koj den ke mi pukni filmot i u p m ke gi oteram ... Aa i ko pojdpv nekni mu kazuvame deka izgleda sum bremena i vikaat daj boze da boze, svekor mi vika jas ce si go gledam deteto, jas ce si go gledam, ko nekoj nenormalen ... I taka gluposti ima kolku da sakas, mozam do utre da ti raskazuvam, i mm zali sto mu se roditeli .. Deborce izvini za postov premesti go kaj sto treba, ovde go napisav za Hera da procita. :))

Crnokosaa
Домашен член
Домашен член
Мислења: 572
Придружен: 11 Nov 2012, 22:16
Му се допанале: 102 пати
Им се допаднал: 236 пати

Re: На колку години стапивте во брак?

Post by Crnokosaa » 17 Jan 2013, 11:43

I mnogu sme nie radosni za bebencevo, na tolku plasenje samo vtor mesec probuvanje ( so klomifenot ) ostanav bremena :)) I mm rece za inaet poveke sakam da mu kazam deka ke imame dete oti samo toa vo usta mu bese :)) I takaa :))

dacysh
Нов член
Нов член
Мислења: 13
Придружен: 13 Jun 2013, 00:14
Им се допаднал: 5 пати

Re: На колку години стапивте во брак?

Post by dacysh » 15 Jun 2013, 01:46

На неполни 20 :) :) :) и тоа беганка моите не ми дозволуваа велејќи дека сум многу млада

eri
Член
Член
Мислења: 212
Придружен: 04 Dec 2013, 11:11
Му се допанале: 49 пати
Им се допаднал: 60 пати

Re: На колку години стапивте во брак?

Post by eri » 17 May 2014, 10:40

Na 20 (smile) (smile) (smile) sega da sum bi pocekala uste nekoi 2-3 godini...

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: На колку години стапивте во брак?

Post by Happy^_^ » 17 May 2014, 11:02

На 27 :) секоја чест на тие што стапиле во брак порано :) за мене беше незамисливо иако во врска бевме 8 год :)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: На колку години стапивте во брак?

Post by SMESKO » 17 May 2014, 14:06

На 21 год (brows)

snegulka83
Редовен член
Редовен член
Мислења: 446
Придружен: 14 Nov 2013, 12:15
Му се допанале: 87 пати
Им се допаднал: 102 пати

Re: На колку години стапивте во брак?

Post by snegulka83 » 20 May 2014, 17:00

На 28 год.

Одговори

Return to “Брак”