Бокал за прочистување на вода

Moderator: Модератори

Одговори
Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Бокал за прочистување на вода

Post by Peperutka » 14 May 2011, 18:10

Каде можам да најдам квалитетен бокал за прочистување на вода и колку се движи цената?

Jule-Pp
Нов член
Нов член
Мислења: 31
Придружен: 23 Mar 2011, 18:30

Re: Бокал за прочистување на вода

Post by Jule-Pp » 16 May 2011, 11:17

Bokalot za procistuvanje na voda go nabaviv od eden covek-uvoznik, bokalot mislam deka e ruski, a cenata koga jas go nabaviv bese 2100 denari (ti kazuvam za pred 4-5 godinia mislam deka ne e smeneta).Toj vo sebe sodrzi filter koj treba da se menuva na 6 - 12 meseci (cenata na nov filter e 450 denari ).Jas ,bidejki imam problemi so bubrezite, otkako go koristam postojano, fala mu na gospod, napadite na bubrezite mi se izretchija,i sega ne pomnam otkoga sum nemala napad na bubregot dance .Zatoa se zacudiv sega, koga me zdoboli bubregot, a ustvari toa bilo normalna pojava vo tekot na bremenosta i toa zaradi beshikata i mocniot meur. Ako sakas, neznam od koj grad si, da doznaam telefonski broj i da ti go pisam, pa ti slusni se so covekot i ako vi odgovara dogovorete se .Osobeno vo bremenosta, mnogu e bitno kakva voda se pie, kako i se sto idnata majka vnesuva vo organizmot . Karakteristicno e sto vodata e pomeka, popivka i posveza za pienje i pri podolgo stoenje vo bokalot, ne dobiva vkus na stoena-blutkava voda (tongue) . Razmisli si i pisi, pozz (joy) (joy) (joy)

Одговори

Return to “Апарати и кујнски прибор”