Каква боја ви се зидовите од спалната соба

Moderator: Модератори

Одговори
belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 861 пати

Каква боја ви се зидовите од спалната соба

Post by belomorka » 26 Sep 2012, 15:22

Имам проблем, сега си ја правам спалната соба. Креветот и плакарите ми се бука, вратата и паркетот исто така бука, е сега имам проблем каква боја да го искречам зидот, мм сака бел да остане ама мене ми е премногу грубо да ми биде бел, сакам да ми биде интимна спалната, со тоа што ако го искречам да речеме лилаков ке си ставам и таква постелнина па кога ке ми се здосади ке ја прекречам собата. ама ве молам дај те идеја каква боја да биде.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Каква боја ви се зидовите од спалната соба

Post by Debora » 26 Sep 2012, 16:23

Беломорка и мене ми се допаѓа идејата за лилјаково. А сега во моментов ми текна и на портокалова, мислам дека ќе оди со буката. Јас би одела со 2 нијанси од иста боја.
Што викаш, кога ќе ви здосади ќе си ја префарбате. (smile)
Ајде девојки, дајте предлози за спалната на Беломорка, знам дека имаме уметнички души со смисла за естетика на форумов. (joy)

Nespretna
Домашен член
Домашен член
Мислења: 553
Придружен: 17 May 2012, 05:21
Му се допанале: 86 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Каква боја ви се зидовите од спалната соба

Post by Nespretna » 26 Sep 2012, 18:20

И нашата спална соба беше со бука плакар и бука спална, само посветла нијанса. А ламинатот бел. Ѕидовите ги направивме лилјакови во 2 нијанси и баш добро се вклопи. А ако ти се здосади, па можеш да си земеш некоја постелнина со друга боја. На пр. црна или бела. Мене и жолта ми се свиѓаше...

Сепак се е ствар на вкус. А портокалово, што знам, мислам дека не е боја за во спална соба. Препорачувам да биде некоја боја што одмара, а не што замара.

Happy_Mommy
Домашен член
Домашен член
Мислења: 630
Придружен: 17 May 2011, 21:34
Location: USA
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 42 пати

Re: Каква боја ви се зидовите од спалната соба

Post by Happy_Mommy » 27 Sep 2012, 05:37

Мене зидовите ми се крем боја, огледалото ( рамката ) кафеаво и постелнината ми е кафеаво со крем.
Исто и јас би ти препорачала лилјаково, жолто или ако сакаш позатворено тогаш бордо.

Fiona
Редовен член
Редовен член
Мислења: 324
Придружен: 13 Jul 2012, 12:56
Location: Скопје
Му се допанале: 35 пати
Им се допаднал: 137 пати

Re: Каква боја ви се зидовите од спалната соба

Post by Fiona » 27 Sep 2012, 08:53

http://zazabava.com/violetova-soba-najmnogu-seks (dve) (rolll)
Јас мислам после овој линк да ја завршиш потрагата, тоа е тоа (thumbsup)

А и јас исто ја сакам портокаловата, ама не таа џиш... туку можеш нешто нежно кајсија со малце по јака, па ке си ставиш таква завеса и стаза мала доле,.. па тука бело и портокалови рами за слики ( може црно- бели да се сликите) (smile) (smile) (smile) ...
Исто Една моја пријателка со оваа твоја комбинација има ставено зелени и тоа во јака боја sидови, и етпен ептен и е интересно (smile)

Убаво ќе биде што и да одбереш (a2)

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Каква боја ви се зидовите од спалната соба

Post by Petra » 27 Sep 2012, 13:49

Belomorka violetova e dobar izbor za vo spalna soba, jas bi odela na posvetli tonovi. Bi mi odgovarala zelena boja vo kombinacija so krem, a mislam deka bi odlucila za svetlo plava. Taa vo momentov mi e nekako idealna za vo spalna soba. Mi se dopagja i postelnina vo taa boja mi deluva nekako opusteno smiruvacki, tamam za spalna soba. (smile)

marinela999
Домашен член
Домашен член
Мислења: 898
Придружен: 14 Jun 2011, 18:32
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 6 пати

Re: Каква боја ви се зидовите од спалната соба

Post by marinela999 » 28 Sep 2012, 11:54

Belomorka нашата спална е бело дрво, и два ѕида направивме бели, а тој позади креветот го направивме зелен. Ама една темна зелена незнам како да ја опишам...Мн убаво дојде бела спална и бели полици на таков ѕид. Мене така ми се допаѓа еден ѕид на е потемна боја, па јас така би направила, некоја кафена ли, крем ли ама некоја што ќе дојде до израз и спалната ќе ти изрази. Јас би се одлучила за некоја од тие кремаво кафени нијанси (smile) . Побарај си идеи на интернет па ќе видиш како би изгледало тоа што го имаш замислено и дали ќе ти се допадне, па сигурно ќе наидеш и на некоја идеја што не ти текнала. ЈАс така направив (laugh1)

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Каква боја ви се зидовите од спалната соба

Post by Petra » 02 Oct 2012, 10:54

Belomorka za koja kombinacija se odluci?

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Каква боја ви се зидовите од спалната соба

Post by Lady D » 02 Nov 2012, 14:01

Ние уште не сме ја порачале новата спална,ама со оглед на тоа што целиот стан ќе ни биде бело со виолетово (може некаде и сиво), сигурно и спалната ќе биде во тие бои.
Беломорка ич да не му се мислиш за виолетовата боја, осбено после линкот од Фиона (thumbsup)
Јас ја обожавам (love5)

Одговори

Return to “Уредување на дом и градина”