Душек

Moderator: Модератори

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Душек

Post by Peperutka » 06 Nov 2010, 15:54

(joy) Каков имате?Дормео или обичен?

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Душек

Post by Lady D » 06 Nov 2010, 16:05

Дормео

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Душек

Post by Debora » 06 Nov 2010, 16:11

Имаме лежај на симпо, со нивни душек. Задоволна сум од него.
Ако има некој Дормео нека каже дали е задоволен.

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Душек

Post by Lady D » 06 Nov 2010, 16:16

Ние имаме Дормео,сега скоро го купивме, ептен е пресен и сега за сега сме задоволни. За понатаму ќе видиме како ќе се покаже :)

Ana.I
Домашен член
Домашен член
Мислења: 523
Придружен: 27 Oct 2010, 22:03
Им се допаднал: 8 пати

Re: Душек

Post by Ana.I » 06 Nov 2010, 22:35

francuski lezaj imame,ama sakam dormeo

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Душек

Post by Debora » 06 Nov 2010, 22:49

Од искуство на повеќе луѓе сум чула дека ако Дормео се стави на кревет со даска од доле (значи каде што нема да дише) мувлосал. Инаку и јас сакам, и тамам лежајот ми е со штички одоздола. Сакам оти ме боли кичмата, а не знам дали би помогнал навистина. (confus)

Alexa
Член
Член
Мислења: 152
Придружен: 17 Oct 2010, 13:06

Re: Душек

Post by Alexa » 08 Nov 2010, 18:31

Ние немаме Дормео, но сега ми е многу криво што не купивме. Кога почнавме да бараме душек ни се чинеше скап. А после, бидејќи многу сме тупаџии и јас и мм (ептен сме погодени за тоа (sr) ), баравме, биравме и на крај купивме еден, незнам ни од која фирма беше, со зимска и летна страна. А цената му беше речиси колку дормео (rolll)
А сите што ги знам со дормео, се презадоволни. Особено на трудници им годел (thumbsup)
Инаку, дормео се поставува само на лато флекс (тоа се дрвени летвички) зошто мора да диши.

zizel
Редовен член
Редовен член
Мислења: 289
Придружен: 18 Apr 2010, 11:46
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 3 пати

Re: Душек

Post by zizel » 15 Dec 2010, 17:18

Vaka. Jas imam dusek od ovie nova tehnologija, ne e Dormeo bidejki ne sakam da kupuvam od top shop. I plus toa sakam da vidam na sto spijam t.e. sto ima vnatre. A Dormeoto nikade ne mi dava presek na dusek. Kako i da e dusekot mi e super, preubav i udoben, ama kupivme od ovie isto taka visoka tehnologija letvi latoflex i od tie najskapite. E sega dusekot mi e 5 zonski i ovie latoflexsite odozdola meki premeki, ic ne mi pravi kejf. Mnogu e meko. Kako da ima duplo vitkanje. Em e pomeko kaj sto mi se kukovite na dusekot, a plus meko na latoflex= (hair) . I taka pishman sum sto gi zedovme. A koga e na potvrda podloga (go probav i dole na parket) e toa ti se vika opustanje i spienje. Ama toa e toa. I sega ne znam sto da pravam. Kako da gi napravam pocvrsti. Taka dzabe ti e ubav dusek koga sepak se si zavisi od podlogata dole. I iskreno jas sum protiv takvi vitkacki letvi. Pa neli se vikase deka na poramno pozdravo.

Ima li nekoj iskustvo so memori pena? Ama ne od top shop. Nekoj memori toper od drugive firmi kako simpo, bernarda, ne znam kakva e taa prodavnica vo tetovo ramstore?

zizel
Редовен член
Редовен член
Мислења: 289
Придружен: 18 Apr 2010, 11:46
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 3 пати

Re: Душек

Post by zizel » 15 Apr 2012, 17:29

Eliana vaka. Ehheee citam sto sum pisala prethodno i si se cudam na pametot (rolll) (rolll) (rolll) (rolll) Znaci po neuspesno prilagoduvanje na dusekot od latex (mu staviv i daski odozdola ama ne ja bivase rabotata), kupivme od Simpo, Nautilus se vika dusekot. Toj e od ponova tehnolofija ima jadro od oprugi ama sekoj opruga e obvitkana vo poseben dzeb. Dusekot e bajagi visok 26cm ama mene mi e mngou udoben. Isto e potvrd ama pa mene mi e super i ne me bolat kukovite. Ne znam kakov sakas ti dali pomek ili pocvrst ama tamu mi go preporacaa i admiral dusekot koj ima obicno bonnel jadro ama gorniot sloj mu e so memori pena. Kako i da e jas veke ne kupuvam dusek bez zici zatoa sto sega sfativ deka za mojata kicma tie so zici mi se najdobri. Isto taka otkako go imamae prestana da me boli dolniot del na kicmata. na mm mu bese potesko naviknuvanjeto ama posle dve nedeli spienje vika deka mu e poubav od stariot. ako nesto dr te interesira a ispustiv pisi mi i ke ti kazam.pozdravce

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 861 пати

Re: Душек

Post by belomorka » 17 Sep 2012, 13:07

jas lani na moite im kupiv dormeo i mnogu se zadovolni. Ova leto eden mesec spiev kaj niv vo kukata i na mene i na mm mnogu ni se dopadnaa. sega i jas sakam da kupam ama toj tip go nema ima nekoj so aloe ama mi rekoa deka e mnogu tvrd a toj sto mi go preporaca e 30.000 denari a toj ja sto go sakam e 22.000 denari. I sega sakam da vidam dali ima od nekoja druga firma

Одговори

Return to “Уредување на дом и градина”