МЕРИОНАЛ АМПУЛИ

Медикаменти за лекување на неплодност. Нашите искуства со медикаменти во борба со неплодноста, резултати, нус појави итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Одговори
Maaja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 343
Придружен: 23 Apr 2013, 18:52
Му се допанале: 116 пати
Им се допаднал: 97 пати

МЕРИОНАЛ АМПУЛИ

Post by Maaja » 04 Sep 2013, 23:04

Девојки (help) (help) (help)
Од утре треба да примам ампули мерионал по две на ден, дали некоја од вас има искуство со овие ампули и колку им е цената оти ко ќе одам утре несакам дамла да ме удри (ner)
Иначе се спремам за инсеминација... ќе ве молам ако некој знае нешто нека ми пиши обавезно, позз

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: МЕРИОНАЛ АМПУЛИ

Post by Lejla7 » 05 Sep 2013, 07:58

Не се плаши Мааја, за разлика од Фостимон, овие се малку поевтини - во аптеката во Систина се 1290 ден. Јас ги примав при ин витрото во јуни и имав поубав резултат отколку со Фостимон.
Со среќа нека ти е инсеминацијата (bu) (bu) (bu) (bu)

NadicaG

Re: МЕРИОНАЛ АМПУЛИ

Post by NadicaG » 05 Sep 2013, 08:02

Maaja jas primav merional za invitro 34 primiv,4 si do kupiv,zosto preku fondot samo 30 pokriva,inaku se mnogu skapi....1290den edna,taka mislam,gi ima vo aptekata vo sistina.Jas nemav nikakvi nus pojavi ,osven folikularna cista vo sledniotv termin za dobivanje,(zosto mi bese neuspesno invitroto)obicno tie cisti se javuvaat posle stimulacija,inaku jas imav od niv 7 jajce kletki (smile) ,znaci dobro reagirav na niv,se nadevam i kaj tebe ke imaat takov efekt,so sreka na tvojot pat (smile)

Одговори

Return to “Медикаменти”