Inekcija Gonal-f

Медикаменти за лекување на неплодност. Нашите искуства со медикаменти во борба со неплодноста, резултати, нус појави итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Одговори
koka
Домашен член
Домашен член
Мислења: 703
Придружен: 04 Nov 2010, 11:39
Му се допанале: 36 пати
Им се допаднал: 140 пати

Inekcija Gonal-f

Post by koka » 13 Nov 2013, 20:38

devojki moj ja otvaram ova tema so nades deka ke mi pise nekoj sto imal iskustvo so gonal jas vcera ja staviv prvata denes vtorata,sama si ja staviv denes ve molam pisete mi koj sto ima iskustvo so niv dali ima efekt.sakam da kazam deka preterano se skapi kakva e ovaa nasa drzava namaluvat sekavi lekarstva samo za nas sto davame ogromna suma na pari nikoj ne misisli

koka
Домашен член
Домашен член
Мислења: 703
Придружен: 04 Nov 2010, 11:39
Му се допанале: 36 пати
Им се допаднал: 140 пати

Re: Inekcija Gonal-f

Post by koka » 19 Nov 2013, 16:40

imam pak prasanje i pomos mi treba od vas dali nekoj znae sto e potrebno da podnesam vo fondot za zdrastvo za vrakanje na 80% od parite bidejki gonilot mi izleze nedade poveke od 18000 den pa sakam pa probam

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 861 пати

Re: Inekcija Gonal-f

Post by belomorka » 19 Nov 2013, 18:56

мила те мислев што направи со инекцијата нели прашуваше за тоа дали да се боцкаш во стомак или во рака. а кажи ми кој ти ја препиша оваа терапија. инаку за рефундирање на средствата ти требаат фискалните сметки и барање, ама прашај на шалтер кај црвен крст ке ти кажат поточно да не треба плус и наодот каде ти ја препишале терапијата.

koka
Домашен член
Домашен член
Мислења: 703
Придружен: 04 Nov 2010, 11:39
Му се допанале: 36 пати
Им се допаднал: 140 пати

Re: Inekcija Gonal-f

Post by koka » 19 Nov 2013, 20:56

milicka moja fala ti mnogu,inekcite posle sama si gi stavav vo stomahot prvata ja staviv kaj maticnata i potoa doma inekcijte mi gi prepisa mitko ivanovski vo sistina utre sum na kontrola inaku postignav mnogu dobri folikuli so niv ke vidam utre do kade se

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Inekcija Gonal-f

Post by sweety » 19 Feb 2015, 20:54

И на мене ми препишаа Гонал ф, инаку докторот денеска ми кажа дека се многу подобри од фостимон па ќе видиме кај мене какви ќе бидат резултатите ,почнувам од втор ден од циклусот

Одговори

Return to “Медикаменти”