Ветеринар

Кучиња, мачиња, риби..., совети и се што е поврзано со нашите миленици.

Moderator: Модератори

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Ветеринар

Post by Debora » 14 Jun 2011, 14:58

Девојки ве молам за препорака за добар ветеринар.
Во Велес мислам дека нема таков, не би се осмелила да ја носам тука. Кога една пријателка ја однесе мачката - која беше во лоша состојба и покасно и умре, ветеринарот им рече дека не му се исплати да уклучува ехо заради "една мачка" (hair) ... немам зборови. (cry)

Имаше еден приватен што замина за странство, и мислам дека ќе морам да идам во Скопје.

Најдов сајт на Зоовет и пишува дека имаат и лабораторија - што мислам дека ќе ни треба, не знам колку се добри. Затоа ве молам тие што имате искуство со ветеринарите да го споделите тука и да ми препорачате неко.

ELIANA
Редовен член
Редовен член
Мислења: 369
Придружен: 21 Dec 2009, 15:32
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 18 пати

Re: Ветеринар

Post by ELIANA » 14 Jun 2011, 23:32

Дебора, овој ветеринар што ми го препорачуваат е др. Диме во Капиштец, ама бројот моментално го нема, па утре евентуално ќе ти пишам. Пиши ти дали ќе направиш нешто до утре. Дај Боже се да биде во ред! (love5)

JasminaJN
Домашен член
Домашен член
Мислења: 627
Придружен: 09 May 2011, 15:18
Им се допаднал: 3 пати

Re: Ветеринар

Post by JasminaJN » 15 Jun 2011, 09:47

И јас знам за ветеринерот во Капиштец мојот сопруг го носеше таму кучето, ама извини не го знам бројот.
Како е кученцето денес?

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Ветеринар

Post by Debora » 15 Jun 2011, 09:57

Денес не приметив ништо чудно, дај Боже да е добро - се молам за тоа. Фала ви многу за ветеринарот. (a2)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Ветеринар

Post by Debora » 01 Apr 2013, 21:21

Еве да си пишам и тука. Пред 2-3 месеци почнавме да одиме кај Др. Дамјан Павловски, од Анимал медика. Ми остави добар впечаток, приступачен е, отворен и не работи на памет.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Ветеринар

Post by Debora » 15 Oct 2013, 11:46

Debora wrote:Еве да си пишам и тука. Пред 2-3 месеци почнавме да одиме кај Др. Дамјан Павловски, од Анимал медика. Ми остави добар впечаток, приступачен е, отворен и не работи на памет.
Морам апдејт да дадам. Друкарката на Квини исто ја носеа кај истиот ветеринар, пред десетина дена и дијагностицираше пиометра, ја стави на антибиотици со тоа што по 5-6 дена требаше да ја оперира. После ја одложи операцијата оти бил пребукиран, па повторно ја одложи - немало да биде таму... вчера вечерта и се влоши состојбата, сопственикот му се јави и му кажа како е, он само рече денес поручек можел да ја види, кучето почина утрово. (cry1)
Го давам апдејтов, оти нема веќе да носам куче кај него. Заради негова неодговорност и очигледно незаинтересираност си замина прекрасно, сакано, здраво и силно куче. Кога е нешто итно нема пребукиран, (особено кога се работи за редовен пациент) во најмала рака требаше да го упати сопственикот кај друг колега. На веб страната пишува дека е достапен 24/7 и за празници, со тоа што тогаш цената е повисока, во реалноста нема трага од тоа.

NadicaG

Re: Ветеринар

Post by NadicaG » 15 Oct 2013, 14:03

o....zalno,mnogu zalno,a inaku takov e,jas za lion koga imase prolvi,ke mu se javam za nesto i ke mi reci samo da proveram ke ti se javam,cekav po 2h,no jas ke se javev pak i taka mu dosagav,za na kraj da go dobijam toa sto go barav,od koga mu rekov zakazav vo sofija da ja nosam i ovie ispituvanja mi rekoa da gi napravam,pa mi zakaza na klinika i se resi problemot ,bez da ja nosam vo sofija,inaku bev resena da ja nosam,vo sekoj slucaj i mene takov vpecatok mi ostavi,deka mora da go progonuvas (smile)

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Ветеринар

Post by Petra » 18 Oct 2013, 12:15

Ја знам другарката на Квини и случајот. Кучето беше прекрасно, гледано најдобро што може, сопственикот и даваше максимално љубов и внимание.
Го знам и Дамјан, еданш Принцез ја однесов кај него. Можам да кажам само катастрофа односот негов. Повеќе никогаш не би одела таму ниту би го препорачала, всушност би кажала несовесен, нермарлив. Ако ние знаеме да се справиме со болестите тогаш не ни треба ветеринар. Нема што да го бркам(а ги бркаме), иако сопственокт на кучето со денови го бркаше и му се јавуваше. Негов пациент кучето, се работеше за итен случај, а тој преблокиран. Ужас, и сеуште не ми се верува како заврши кучето. Не ми се варува. (cry1) (cry1) (cry1)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Ветеринар

Post by Debora » 02 Jul 2014, 11:46

Значи зимата почнавме да одиме во амбулантата на Ветеринарен факултет и денес пак бевме таму. Јас сум презадоволна од се досега. Сите се многу фини, обрнуваат полно внимание, испитуваат што треба, заинтересирани се и не даваат без веза третмани колку да се рече.. Ветеринари според моето срце и од срце би ги препорачала на тие што имаат потреба од ветеринар. (thumbup)

Miicka
Нов член
Нов член
Мислења: 64
Придружен: 04 Jul 2014, 01:18
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 8 пати

Re: Ветеринар

Post by Miicka » 16 Jul 2014, 23:11

Диме од Капиштец според мене е најдобар ветеринар во Скопје, а можеби и во Македонија, но многу со објаснување не се замара.
Многу добра ветеринарка е Јасминка од Козле, апсолутно ја препорачувам. Што е многу битно достапна е и во итни случаеви, а не како повеќето ветеринари не креваат телефон за викенд и после 20ч.

Одговори

Return to “Миленици”