Слики од нашите миленици

Кучиња, мачиња, риби..., совети и се што е поврзано со нашите миленици.

Moderator: Модератори

Narnija
Нов член
Нов член
Мислења: 32
Придружен: 17 Nov 2014, 11:31
Му се допанале: 11 пати
Им се допаднал: 6 пати

Re: Слики од нашите миленици

Post by Narnija » 25 Nov 2014, 18:40

руските териери се шишаат и не пуштаат влакна,затоа ја одбрав оваа раса за во стан,не се темпераментни,до сега ништо ми немаат скрчешно,а три години ги имам,иако знаат да си играат дома двајцата,но чудно многу имаат оринтација во простор и не лаат
русите викаат за оваа раса,,ВЕЛИКИ ПАС ЗА МАЛИ СТАН,, и стварно е вистина
кога птауваме за море со кола,немаме кознај колкава кола ,но тие наоѓаат одреден простор и можаат 6 саат да издржат во толку тесен простор ,двајцата на задно седиште,во хотели одиме редовно во боровец или банско,кога прв пат ќе ги видат се страшно уплашени ,дури им е криво што ни дозволиле да дојдиме со нив,после престојот се толку водушевени што ни дозволуваат да одиме и кога има најголема гу
жва во хотелот

за разлика од нив азијатите никако не се за дома,кога се митарат тоа е неподносливо,не можат во мал простор нив им треба баш простор,голем двор по можност,а не можам ни да помислам да одам на пат со нив,а во хотел ни пак да сонувам дека ќе не примат,но си имаат посебна убавина,што ја немааат русиве (smile)
многу ми е мило што сакаш животни и што ги заштитуваш,сега имаше кај зградата три мали кутриња оставени без мајка ,дали имаа еден месец,добро е што верувам најдоа дома,зошто едно девојче од анима мунди рече дека ќе ги земи и не ги гледам веќе,се надевам,се молам да се живи и здрави и среќни....секој ден кога ги ранев ми се кинеше срцево за нив,толку мали на ова ладново ,без мајка (cry1)
и јас сум читала за цане цорсо дека е прекрасна раса и имав во комшии ,толку мирно куче и толарантно ,стварно прекрасна раса (thumbsup)

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Слики од нашите миленици

Post by aneance » 25 Nov 2014, 19:06

Nie vo dvor go cuvame bidejki nadvor imame vredni raboti i e pusten i ne bega
Mn mi se dopaga sto ne lae za bez potreba kako sto ima kucinja vo komsii po celi veceri laat
Samo koga ke dojde nekoj lae da ne izvesti
Mn se pametni jas go dresirav znae okolu 20 naredbi i mn brzo svaka dali 15 20 min ja vezbame naredbata i posle ja pampti se sto go nauciv i den denes znae
A dodeka prkinezerot e malce tvrdoglam osven lezi druga naredba ne znae (smile)

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Слики од нашите миленици

Post by aneance » 29 Nov 2014, 13:57


Narnija
Нов член
Нов член
Мислења: 32
Придружен: 17 Nov 2014, 11:31
Му се допанале: 11 пати
Им се допаднал: 6 пати

Re: Слики од нашите миленици

Post by Narnija » 30 Nov 2014, 11:28

ананче прекрасен е бруно (love5) (love5) (love5) и толку команди да знае ,стварно умно куче и браво за вас што имате сте му посветени (big-hug)

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Слики од нашите миленици

Post by aneance » 30 Nov 2014, 11:58

A najnovo e imase nekoja infekcija na ednoto oko i ednas mu stavivme kapki i vtoriot pat koga ke go viknevme ke go vidi sisenceto i odma legnuva na desna strana za da mu stavime kapki se cudevme kolku e samo pameten na soprugot ne mu se veruvase

Narnija
Нов член
Нов член
Мислења: 32
Придружен: 17 Nov 2014, 11:31
Му се допанале: 11 пати
Им се допаднал: 6 пати

Re: Слики од нашите миленици

Post by Narnija » 30 Nov 2014, 16:50

јас прв пат слушам за овакво нешто,браво (thumbsup) ....мојте кога ќе треба да им ставам капки ,прво кога ќе го видат шишенцето магла фаќаат,а после мора двајцата заедно со мм, еден да држи ,друг да става капки(smile)

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Слики од нашите миленици

Post by aneance » 30 Nov 2014, 16:57

So bruno nemame takvi problemi ama so pekinrzerot na majka mi bogami imav golemi problemi ne dava da go ceslam,da go susam so fen, neke da se banja mi bega, koga slucajno ke mu najdam krlez ne mi dava da go izvadam ke me izgriza iako jas se grizam za nego i jas samo go banjam i ceslam i pak ne mi dava toa e poveke do kuceto a i do nas kako ke se postavime na pocetok so niv

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Слики од нашите миленици

Post by aneance » 05 Dec 2014, 19:18

Od denes imame nov clen macence go najdovme i go zemavme crno e kako Bruno
Mn r ubavo mn se gali ama slabo e ama ke go popravam
http://s27.postimg.org/ydchc6yur/IMG_20 ... 071800.jpg

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Слики од нашите миленици

Post by happiness » 19 Mar 2015, 23:24

Aneance prekrasno kuce (thumbsup)
I jas si imam milenik neznam dali imam pishano, francuska pudla imam crn mazjak (love5)
Prethodno isto ja cuvavme ovaa rasa t.e veke nad 20godini sum rastena so ovie kucenca i gi sakam najjjmnogu!
Prvoto kutre beshe zenka aprikot ja vikav Megji mnooogu licna, na godina starost romi so konj ja udrija sreka imavme dobar veterinar so operacii se oporavi ama ednoto oko i beshe oshteteno so godinite i se susheshe vlaznosta so kvalitetno odgleduvanje pozivea 13 godini.. Od nejzino leglo zadrzav mazjak crn mnogu pitom i emotiven privrzan beshe mnogu so nas a i nie pred 2 godini i toj ne napushti so 16 godini.
Trn so trn se vadi taka velat starite...
Po 2 meseci vo pp najdovme od istata rasa i go zedovme, ova e buntovnik, skoka kako kengur (rolll) i nikakva naredba ne prima osven ako viknish za igranje i galenje (laugh1)
Go cuvaat moite doma samo koga sme so S na gosti e vo hodnik (pipi)
A kaj mm ne cuvale milenik (sneeky) pa mu velam jas nikogash ne e docna... (brows)

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Слики од нашите миленици

Post by aneance » 20 Mar 2015, 12:56

Треба уште од мало да се дресира
Кане кoрсото само што го земавме почнав да го дресирам и до ден денес ги знае наредбите
Ама сепак и до расата зависи
Пекинезерот на мајка ми ништо не разбира само кога ке му речеш ШЕТА и одма рипа тоа го знае и ЛЕЖИ друго ништо не знае а не дека не сум го дресирала и него и ние го чувавме две години внатре ама мн влакна правеше и по кревети се качуваше кога не сме дома и мајка ми рече надвор и на тераса е сега си има и куќарка со изолација . Ама многу ни беше интересно кога беше внатре и мн сакаше во скут да спие поготово кај мене а седнам и одма ќе рипне
А кане корсото надвор си е од почеток мм неќе куче внатре а јас да сум одма ќе го качам
Многу сакам кучиња, многу смируваат а поготово моето се вљубив во оваа раса , страшно изгледаат ама многу се паметни
Со мене повеќе си игра отколку со мм ама он го кара и има страв од него ама тоа е добро зашто е големо куче мора некој да е подоминантен и да се знае кој е газдата а јас само го галам и чешкам
Еве една слика ид зимово

http://s29.postimg.org/bpyimwnpz/IMG_20 ... 125434.jpg

Одговори

Return to “Миленици”