БОЛКИ ВО ЖЕЛУДНИКОТ

Moderator: Модератори

teona
Член
Член
Мислења: 149
Придружен: 27 Feb 2013, 04:28
Им се допаднал: 29 пати

Re: БОЛКИ ВО ЖЕЛУДНИКОТ

Post by teona » 12 Jun 2017, 03:15

смешко денеска бев добро иначе немам болки секој ден туку повремено али јаки и повремено имам диареа смешко се си во право сто си пишала во постот еден живот имам и тој го живеам со грижи и проблеми и немир во душата и цело време по доктори иначе не ме навреди со постот туку напротив ме утеши јас би сакала да се само на психичка база болките.иначе гризите се за моето здравје тоа сто повремено осекам јаки болки во горниот дел на абдоменот под градниот кош и кога ке ги осетам тие болки ме фака паника и страв за својот живот имам керкичка од 3 ипол години иначе ја имам 24 год и ме плашат овие болки нејкам да ја оставам сама и не ми јасно тоа што го кажува докторот дека се на психицка база зар е мозно да осекам болки во желудникот иначе фалати што ми пиша смешко и ако некој осекал исти симптоми или пак знаее дека вакви стомачни болки можат да се јават на психицка база нека пиши барем ке се утешам малку

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: БОЛКИ ВО ЖЕЛУДНИКОТ

Post by sweety » 12 Jun 2017, 10:17

Теона, малку се олабави не мисли лошо, во псоледно време приметувам а се изнервирам нешто или некој лоши вести слушнам, се стресам целата и почне да ми трне левата рака и нога, и уште толку се исплашам, зборував со матичната вели не е срце тоа се нерви, значи ете колку ми попуштиле, исто болка во желудникот може да биде и од нервна база како и дијареата , бар кај мене и а слусам и кај повеќето е така. Провери хеликобактери пилури , преку крв и измет. покажува , може и она немир да прави , како болка и срцебиење.Опуишти се земи Б6 за смирување, млада си имашп ќеркичјка, маж , фамилија па немој со такви негативни мисли, јас се си велам ако јас паднам тоа дете кој ќе ми го гледа, и веднаш наоѓам сила, мораш малку самат на себе да си дадеш мотивација и волја. (big-hug)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: БОЛКИ ВО ЖЕЛУДНИКОТ

Post by SMESKO » 14 Jun 2017, 09:04

Теона еве еден линк од еден текст па читај и види дали вреди таа грижа,и каде треба да се посветиш за да не осеќаш повеќе ни болки ниту грижи (big-hug)

http://devetmeseci.net/vredi-da-procita ... -da-radis/

@Debora ,се надевам дека не е проблем линков ? (big-hug) за тебе

teona
Член
Член
Мислења: 149
Придружен: 27 Feb 2013, 04:28
Им се допаднал: 29 пати

Re: БОЛКИ ВО ЖЕЛУДНИКОТ

Post by teona » 08 Jul 2017, 18:20

здраво девојки јас се извинувам сто ова ке го прашам тука можеби е глупо срамно и смешно но мене многу ме загришжува столицата ми е посветла боја наместо да биде темно кафена кај мене е светло кафена боја медова на лекар имама прашано ми немаат дадено одговор и се ми се кажува смири се на психичка база ти е еденаш луд засекогаш луд имал ли некој ваков проблем незнам кој испитуванја треба да ги направам веке ми е преку глава од доктори (sad1)

Теа22
Нов член
Нов член
Мислења: 90
Придружен: 09 Feb 2017, 12:44
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 47 пати

Re: БОЛКИ ВО ЖЕЛУДНИКОТ

Post by Теа22 » 08 Jul 2017, 20:00

Мила ништо не е фала богу сериозна болест не е немора да биде кафена миже да биде и светло кафена сигурно со јадела нешто и затоа ти е таквс столицата не си наогај болештини и мене ме боли глава па ете од жешкото е и тоа 3недели ме боли па не стаам на срце сериозно све така да не се грижи а и на психичка база може да е ако се премногу нервираш опушти се 24 си детенце си имаш рано е за болести почекај до 60-70 години живеј си го животот глеј си детето и не се секирај какво какаш млада си не ти мисламмлошо

teona
Член
Член
Мислења: 149
Придружен: 27 Feb 2013, 04:28
Им се допаднал: 29 пати

Re: БОЛКИ ВО ЖЕЛУДНИКОТ

Post by teona » 08 Jul 2017, 20:39

мене ме плаши сто цело време ми е таква веке 6 месеци а ниту еден доктор не знае да го објасни тоа многу пати си викам опушти се па и е да умреш живеј ги последните мигови срекно ама ете па ке ме фатат мисли месеци е веке таква и веке имам страв кога одам во тоалет и кога ке видам дека пак е таква (ner) може ке ви биде смешно и глупо ама што правам мора да прашам и до сега незнам више колку доктори имам прашано и никој ми нема дадено одговор

Теа22
Нов член
Нов член
Мислења: 90
Придружен: 09 Feb 2017, 12:44
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 47 пати

Re: БОЛКИ ВО ЖЕЛУДНИКОТ

Post by Теа22 » 08 Jul 2017, 20:51

нема да ти кажат бидејки е нормално кај сите те тоа така
и не тражи по гугл да видиш што е како е со тек на време ке си се повлече немаш ај да не кажам не дај боже рак тоа па е сериозно
можеби јадеш некоја храна што ја прави столицата таква јас кога пиам чај од брусница значи урината ми е розева па не е страшно и кој чај и да га пиеш ментол ли нане ли она ке е зелена сега тоа е зависи каква храна јадеш тргни тоа од глава лошо ке фанам ке те тепам (brows) промени ја исхраната или исфрли нешто па ке видеш резултат ке спомнам нешто смешно ама кога идеш по голема нужда еве јас на пример кај некои мириса кај некои не кај некои мириса као да јаделе кисела зелка сега и тоа е нормално не се секирај јас се извинувам ако кажав нешто гадно али тоа е вистината

Одговори

Return to “Здравје”