Болеста на нашите родители

Moderator: Модератори

Milicko93
Нов член
Нов член
Мислења: 15
Придружен: 29 Aug 2014, 13:29
Им се допаднал: 2 пати

Re: Болеста на нашите родители

Post by Milicko93 » 10 Oct 2014, 18:42

Сакам да прашам ...Мојата мајка вчера имаше ласерско кршење на камен во бубрегот голем 2cm.Еден дел се искшри ,а нешто и остана да се докрши по еден месец .Таа од сношти има страшни болки.Во скопје и дадоа 4 инексии и два системи .Сношти и ставија уште две и еден систем.Нојќеска болката се намали но денеска повторно се јави откако помина дејството на лековите..Цело време поврајќа и не можи ништо да јади..И рекоја дека можни се болки ама нас не плаши тоа што и рекоја дека треба да ги измокри ситните искршени камчиња но таа ништо..Болките се ужасни ..Жената не е свесна што и се случува од толку силна болка..Дали можите да ни кажете нешто повеќе за ова ..Да не пропуштивме нешто што треба да направи ??

Ninushka
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1095
Придружен: 17 Sep 2013, 17:00
Му се допанале: 988 пати
Им се допаднал: 697 пати

Re: Болеста на нашите родители

Post by Ninushka » 10 Oct 2014, 21:51

Мое сочуство Беломорка. Нека и е лесна земја. Многу ми е жал..

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 861 пати

Re: Болеста на нашите родители

Post by belomorka » 11 Oct 2014, 19:44

Моите најмил приателки. фала ви многу на посршката во цела оваа измината година и половина. фала ви на искреното сочуство, господ да ви даде на сите се што ке посакате.
вашата подршка и вашите зборови премногу ми значат. имате голема благодарност и од татко ми на кој во моментот му е МНОГУУУУУУУУУУУУУ тешко и на кој секој збор на утеха многу му значи. кога му кажава за сите вас беше восхитен дека сеуште постојат луге кои се грижат за некој кој воопшто не го познаваат.
девојки фала ви на сите. вашитот безрезервен другар Беломорка

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Болеста на нашите родители

Post by Lena_nela » 11 Oct 2014, 19:49

Беломорка (big-hug) за тебе и твојот татко (love5)

Bube
Редовен член
Редовен член
Мислења: 448
Придружен: 08 Jul 2014, 12:20
Му се допанале: 180 пати
Им се допаднал: 259 пати

Re: Болеста на нашите родители

Post by Bube » 13 Oct 2014, 18:26

Како прво сочувство за сите за својата загуба (a2)
Многу е тешко да го гледаш својот родител болен. Верба и надеж и здравје за оние кои се борат со болеста на своите родители (racinja)

На мајка ми и правеа операција нефректомија т.е и го отстранија едниот бубрег (cry1) (cry1) Операцијата беше пред една недела и докторите рекоа дека поминала успешно и во деновите што следуваа дека раната добро заздравува. Но денес од нигде нникаде ( или толку забележале досега сестрите и докторите) раната не е во ред (cry1) Загноена е и отечена и има и температура па и сменија скрос нови лекарства и нов начин на преврска и се надевам дека набргу ќе се среди и ќе ја пуштат дома (racinja) И рекле дека ако не се смени на подобро ќе треба наново да ја отвараат повторно (cry1) (cry1) (cry1) (cry1) (cry1) Инаку ја оперираше др Дохчев за кој сите кажуваат само пофални зборови.

Некој со вакво искуство? Совет ?

(racinja) (racinja) (racinja)

Maaja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 343
Придружен: 23 Apr 2013, 18:52
Му се допанале: 116 пати
Им се допаднал: 97 пати

Re: Болеста на нашите родители

Post by Maaja » 13 Oct 2014, 18:55

Девојки Господ нека е со вас и нека ви даде утеха (big-hug)

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Болеста на нашите родители

Post by Petra » 13 Oct 2014, 20:56

Беломорка, прими сочувство мила. Многу ми е жал. (cry1) (a2) (a2) (a2)

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 861 пати

Re: Болеста на нашите родители

Post by belomorka » 15 Oct 2014, 08:12

девојки, сега гледам дека сите теми што сум ги отворила имаат по 100 и повеке страни. би сакала да не постоеше оваа тема и на сите родителите да им се живи и здрави, многу би сакала.
да знаете дека и понатаму ке ја отварам оваа теме и на секоја од вас доколку ви е потребна било каква помош или совет ке и помогнам. и доколку на некој од вас му треба вар за варова вода имам дома 4 килограми од срце ке му ја дадам.

koka
Домашен член
Домашен член
Мислења: 703
Придружен: 04 Nov 2010, 11:39
Му се допанале: 36 пати
Им се допаднал: 140 пати

Re: Болеста на нашите родители

Post by koka » 16 Oct 2014, 09:53

Denes otvoriv forumot i pravo odam vo temara da vidam kako e najsilnara zena i nejzinara kerka no ovde ne najdov ubavi vesti solzite sami mi tecat borbata zavrsila a cumata pobedila taa bolest za mene e cuma teskk mi padna mnogu kamen na dusata mi zastana vie bevte mojata sila i mojara verba deka postojat cuda no cuda za cumata nema gospodi cuvaj gi site i ne dozvoluvaj da zakacat nesto vakvo belomorka mila nemam zborovi da bi mozela sa te gusnam bi te gusmala silno i bi se isplakala na glas nemam sto da kazam tesko za vas teskk za tatkoti a najzalno za kutrata nasa najborbena zena cuvaj a vo srceto taa sekogas ke e so vas ke ve stiti i cuva....

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 861 пати

Re: Болеста на нашите родители

Post by belomorka » 29 Oct 2014, 15:34

of bre mila koka, toa mi e najtesko sto ja izgubiv borbata a ne sum naviknata da gubam i sekogas se prasuvam zostoooooo bas majka mi.???

Одговори

Return to “Здравје”