Дијазепам

Moderator: Модератори

Branka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 443
Придружен: 23 Nov 2014, 19:58
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: Дијазепам

Post by Branka » 08 Feb 2015, 11:31

Isto i mene taka mi deluva diazepamot a B6 ne ni osekam deka sum se napila :) Sega koga polagav drzaven ispit se napiv od 5 mg i pak srceto mi lupase. Koga ne go poloziv se razocarav i piev po dve mn bev nervozna. Vcera se napiv heleks od 0'25 a vecerta bevme izlezeni i mnoguu mi se vrtese. Moze li da e od toa sto ja namaliv dozata naglo?

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Дијазепам

Post by ripcence » 10 Feb 2015, 20:06

Lejla7 wrote:Ripcence, ne me nasmevaj (laugh1) Kolku B6 i B complex sum ispila, posebno kako del od terapijata ova leto, trebase od krevet da ne stanam.
Ne sakam da se potsetuvam, no ke spomnam za da ne si mislite deka sum zavisnik od sedativi- lani po spontaniot probav da si gi smiram mislite so Demetrin, ama ednas ili dva pati se napiv i tolku, i onaka nemase efekt. Vozenjeto velosiped i odenjeto na rabota mi bea najgolema terapija od se, najiskreno. Leksilium sum se napivala za opustanje vo klucni momenti - na primer koga polagav drzaven ispit, za da ne bidam kako isplasen Germanec. A Diazepam zemam pred Pap test, cisto za opustanje na muskulaturata i pomalo cuvstvo na neprijatnost pri zemanjeto na primerokot. Diazepamot toa i go pravi - ja opusta muskulaturata, inaku psihicki ne deluva.
Сега ти мене ме изнасмеа, вистина се распишавме овде за седатививе како зависници некои (rolll) јас ги пијам летно време на одмор во комбинација со Лоратадин заради алергијата од сонце, и во моменти кој секој ги има понекогаш (comp) .

Branka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 443
Придружен: 23 Nov 2014, 19:58
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: Дијазепам

Post by Branka » 10 Feb 2015, 20:10

Jas ja otvoriv temava zatoa sto planiram bremenost a znam ponekogas da si se napijam i mi e sube. A tolku bev napnata i nervozna periodov... Sega sum ok :)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Дијазепам

Post by sweety » 11 Feb 2015, 19:41

ЈАс имам искуство со Б6 порано многу ме смируваа и заспивав а ако сум мн нервозна треба две д асе напиајм за да се смирам, прашував во аптека ми велат не се воопшто штетни така да некогаш и како бонбончиња ми доаѓаат ама гледам што е можно да ги одбегнувам и затоа многу често си се опуштам со чаша црвено вино пробајте и милување со мажите е мене тоа ме опушта и смирува (bu)

Одговори

Return to “Здравје”