Пумпица за чистење на носе

Опрема и козметика за бебиња, пелени итн. Наши исуства и препораки, креветчиња за бебе, хранилки, колички, играчки и др.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Nadja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 445
Придружен: 26 Aug 2012, 19:03
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 52 пати

Re: Пумпица за чистење на носе

Post by Nadja » 24 Jan 2013, 16:57

На малиот не му го шистам носето со пумпица. Кога се роди сакав да купам, ама ми рекоа дека многу ќе го боли носето кога ќе му го чистам. Наместо пумпица користам марамчиња.

Bube
Редовен член
Редовен член
Мислења: 448
Придружен: 08 Jul 2014, 12:20
Му се допанале: 180 пати
Им се допаднал: 259 пати

Re: Пумпица за чистење на носе

Post by Bube » 29 Oct 2015, 22:45

Nose frida пумпица . Околу 500 денари е ама вреди за сите пари. На ќерка ми многу и течеше носе кога вадеше запче и само оваа пумпица не спаси да си поспие навечер. Додуша уште кога ќе види дека ја земам пумпицата вриснува да плаче ама откако ќе и го исчистам носето и олеснува.

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Пумпица за чистење на носе

Post by Lejla7 » 23 Jul 2016, 17:03

Ние кoристиме Canpol пумпицa. Мислaм декa е пoубaвo oбликувaнa oд oнaa нa Нoсе Фридa и плус oди вo кoмплет сo три глaвички, тaкa штo aкo упoтребиш еднa, не мoрaш веднaш дa јa миеш, сaмo јa зaменувaш сo другa.

Одговори

Return to “Опрема, козметика и сл.”