Бебефон / Видеофон

Опрема и козметика за бебиња, пелени итн. Наши исуства и препораки, креветчиња за бебе, хранилки, колички, играчки и др.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Одговори
Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Бебефон / Видеофон

Post by Filigran » 29 Aug 2014, 18:40

Не можев да најдам тема за бебефон, па отворив. Ако се повторувам ве молам префрлете го постот.
Сакам да прашам дали имате бебефон, од каде ви е, колку е искористен, колку чини, дали имате искуство со бебефон со камера , сметате дека е штетен за бебето и т.н ?
Ајде девојки пишувајте мислења (big-hug)

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Бебефон / Видеофон

Post by Радост » 29 Aug 2014, 18:50

Филигран, се зависи колкав ви е просторот во кој живеете. Ние сме во стан од 50 квадрати и јас не ни размислував за бебефон зошто каде и да сум ја слушам.

Паметна работа е и јас единствено што можам да те советувам е да внимаваш на тоа колку гаранција даваат за него зошто имам слушнато дека релативно лесно се расипуваат. Можеби зависи и од фирмата ...

Не ти бев од некоја помош ама ете од мерак дека веќе те има и по овие теми. (a2)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Бебефон / Видеофон

Post by Filigran » 29 Aug 2014, 19:03

Радост, фала мила. Секакво мислење мене ми е од помош (rad)

Crnokosaa
Домашен член
Домашен член
Мислења: 572
Придружен: 11 Nov 2012, 22:16
Му се допанале: 102 пати
Им се допаднал: 236 пати

Re: Бебефон / Видеофон

Post by Crnokosaa » 29 Aug 2014, 22:08

Јас не купив, брат ми постојано настојуваше да ми купи за Г ама несакав , а ко ке спијаше на секоја минута го наслушував . Мислам дека има потреба од тоа , но и не мора, ако не е скапо јас те советувам да си купиш ќе ти се најди . Мојов е терсене, пиштало невидено е и многу немирен, го заспивам в количка врзан и пак ми е страв да не падни оти си знае ко ќе се разбуди да рипни наеднаш ... Дури спија излегувам во двор раат кафе да се напијам и пак не сум раат , викнал свекор ми оди види го , па и кај моите куќата на два спрата јас на едниот тој на другиот и се случува да проверувам насекое ... Е така :)

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Бебефон / Видеофон

Post by ripcence » 30 Aug 2014, 02:38

Спас е бебефонот, посебно кога имаме гости, А си спие во спална, секој шум го слушам, а и тестиран ни е (smile) фаќа и од спрат на спрат, нашиот е од Џамбо околу 1200ден. работи и на батерии и на струја се покажаа доста издржливи истиот го има и јатрва ми го користи четврта година.(единствена мана, бидејќи ни се исти кога плаче А се слуша и кај нив и обратно (laugh1) па и двете трчаме за две бебиња)

http://s29.postimg.org/twcuweehz/106448 ... 3886_n.jpg (rad) само жолто светло-мирно бебе (laugh1)

saska075
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1714
Придружен: 17 Apr 2012, 19:48
Му се допанале: 335 пати
Им се допаднал: 614 пати

Re: Бебефон / Видеофон

Post by saska075 » 30 Aug 2014, 09:47

Јас имам бебифон и многуууу го користам. Бебе спие во спална соба или на друго место а ние во друга соба, и раат си седиме. Има и екран да си ја гледаш и слушаш. Плус можеш и приспивни песни да му пуштиш да си призаспие. Го користев повеќе на почетокот, сега бебушка и не спие и не сврзува повеќе од 20-30 мин. Јас би ти препорачала.

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Бебефон / Видеофон

Post by Filigran » 30 Aug 2014, 14:32

Сашка, пиши од кај ви е и колку го купивте. Дека има камера и ние сакаме таков (brows)

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Бебефон / Видеофон

Post by happiness » 14 Nov 2014, 23:03

zedovme bebifon od enci menci na prime Bebe na namalenie beshe okolu 1500 den go plativme slicen e kakoo na ripcence (brows)
posle kapenje znae da si zaspie ke si go stavime v krevetce I nie mozi da odmorime. malku bez da septime I da se plashime dali ke go razbudime (joy)

Одговори

Return to “Опрема, козметика и сл.”