Какви пелени користите?

Опрема и козметика за бебиња, пелени итн. Наши исуства и препораки, креветчиња за бебе, хранилки, колички, играчки и др.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
dimitar
Нов член
Нов член
Мислења: 9
Придружен: 05 Aug 2010, 09:33

Re: Какви пелени користите?

Post by dimitar » 08 Aug 2010, 20:10

a dali znae nekoj koi maramcinja se dobri ?nie dosega koristime babysiter...ali ne sme zadovolni pa ne znam sto da zemime ..

Bubbi
Нов член
Нов член
Мислења: 9
Придружен: 09 Aug 2010, 12:12

Re: Какви пелени користите?

Post by Bubbi » 09 Aug 2010, 13:27

ние користиме од почеток на Канбебе, и сум многу задоволна, не планирам да ги сменам, влажни марамици на Виолета, само заради капачето што го имаат, мене ми емногу практично капаче а не лепенка, а плус и додадено крема имаат толку се меки, закон се (sr)

Kalince
Нов член
Нов член
Мислења: 78
Придружен: 01 Mar 2010, 12:11
Им се допаднал: 1 time

Re: Какви пелени користите?

Post by Kalince » 13 Aug 2010, 23:36

Nie gi koristime Pampers sleep&play i mnogu sum zadovolna.Gazeto na Kalina e super. (smile)

Mujjer
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 15 Nov 2010, 12:34

Re: Какви пелени користите?

Post by Mujjer » 15 Nov 2010, 12:49

И за пелени и за влажни марамчиња, мораме да ги пофалиме Хагис. Марамчињата се најмеки и најубаво бришат, а пелените никогаш не пропуштаат, ниту предизвикуваат некакви алергиски реакции. Никогаш не сме имале проблеми со нив, додека со Памперс ни се случуваа несакани ситуации и ги откажавме.

marejosifa
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 09 Dec 2010, 17:38

Re: Какви пелени користите?

Post by marejosifa » 09 Dec 2010, 17:46

nie koristime pampers sleepand play zadovolna sum a za vlazni isto gi koristev cleanand play ama sega sme na bekutan pogolemi se i mislam podobri (smile)

mamicka28
Нов член
Нов член
Мислења: 7
Придружен: 23 Dec 2010, 13:43

Re: Какви пелени користите?

Post by mamicka28 » 23 Dec 2010, 19:01

koristam pampers od pocetok dosega,probav ednas zedov od bekutan ama mnogu mi se grubi...

miuska
Нов член
Нов член
Мислења: 8
Придружен: 09 Jan 2011, 00:18

Re: Какви пелени користите?

Post by miuska » 09 Jan 2011, 01:00

Ги користиме и пелените и влажните марамици на Бекутан и сега засега не планирам да ги менувам затоа што до сега ниту еднаш сме немале проблем со црвенило а покрај тоа плените не пропуштаат

sanja
Нов член
Нов член
Мислења: 62
Придружен: 13 Nov 2009, 14:57

Re: Какви пелени користите?

Post by sanja » 13 Jan 2011, 10:02

Разни пелени сме користеле, од разни производители, но досега најдобри ни се пелените на Бекутан, цела ноќ ја минеме без да ги менуваме пелените, и без да протопи.
Дефинитивно само Бекутан ни се погодени!

marija stefanovska
Нов член
Нов член
Мислења: 2
Придружен: 20 Feb 2011, 00:27

Re: Какви пелени користите?

Post by marija stefanovska » 20 Feb 2011, 15:58

interesna tema, pa bi sakala da si go kazam i moeto iskustvo:
so kerkickata imavme mnogu problemi okolu pelenite, imase premnogu osetliva kozicka pa crveniloto na gazeto ni bese nokna mora (scared) . bese alergicna na pampers, can bebe, bekutan ne gi sakase nemozese da se dvizi so niv zatoa sto se premnogu debeli i kruti, a isto i violeta(ako ste zabelezale se pravat vo ista fabrika mislam vo bosna a ne tuka vo alkaloid-skopie). ova se traese dodeka po sovet na majki ne gi probav Dajpers (bu)
prezadovolna sum od niv, nikogas poveke nemavme nitu crvenilo nitu bilokakva iritazija
taka i sega prodolziv za sinceto i sum prezadovolna od kvalitetot tenki se meki, pamucni ne propustaa....cenata ni e nesto poevtina od pampers.poslednito mesec nesto ja odnema serijata od 7 do 18 kg, pa moravme da kupuvame pampers.prvo kupivme slip&plej i sekoe sabajle bi bese mokro sinceto, pa sega zedovme jambo , no ke povtoram ne sum zadovolna kako Dajpers.
od vlazni maramcinja najzadovolna sum na bekutan, a za pelenski osit probajte ja kremata na hipp(za lice i telo)samo so taa se smiruvase crveniloto na kerka mi (lovet)

milapetar
Нов член
Нов член
Мислења: 8
Придружен: 21 Feb 2011, 14:32

Re: Какви пелени користите?

Post by milapetar » 26 Feb 2011, 22:56

Да,пелените daipers се навистина супер,меки се и тенки и јас ги користам за двете деца.Но сега имам еден проблем,имам машко бебе и пелената ја мокри само напред па многу често му протекува,а тоа не беше случај со ќерка ми.Ги пробав сите пелени и сватив дека не е до пелената,а и други мајки на машки бебиња се согласија со мене.

Одговори

Return to “Опрема, козметика и сл.”