Салама, виршли, паштета и чадено месо

Moderator: Модератори

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Салама, виршли, паштета и чадено месо

Post by Lejla7 » 15 Jul 2016, 15:16

А јaс сум тoлку стрвнa зa сувoмеснaтo, пoсебнo зa чaјнa сaлaмa (кoјa јa oбoжaвaм вo кoмбинaцијa сo лепче, путер и крoмитче) штo не знaм кaкo ќе му јa зaбрaнaм нa син ми??? Мнoгу ми е слaткa и прoстo сум се уште глaднa дури не си кaснaм пa кoлку и дa јaдaм...Изгледa ќе бидaм лицемернa мaјкa. (unsure)

Bube
Редовен член
Редовен член
Мислења: 448
Придружен: 08 Jul 2014, 12:20
Му се допанале: 180 пати
Им се допаднал: 259 пати

Re: Салама, виршли, паштета и чадено месо

Post by Bube » 15 Jul 2016, 15:36

Уф... темата сега ја гледам ... толку нејќам да јаде виршли салами и паштети дури ми се плаче . Не ни имаше видено до скоро, незнарше што е тоа .
Ноооо пред некој ден бевме кај девер ми и таму батковците јадат меѓудругото и виршли. Ќерка е стрвна вистина, се сака да проба. Посебно коа ќе види нешто ново . И ако и се допаѓа бара уште ако не никому ништа. Кога им запна на виршлите мајкооооо одвај ја тргнав од масата и заминавме во другата соба за да не проба ( сите ми викаа дај дај ама неможев нееее )
Наредниот ден друга случка. На плажа бевме друштво и заминав до тоалет и се враќам и ја гледам ќерка цело црево салама само пресечено од едната сѕрана глода ли глода ужива (comp) смешна беше сликата ама не сакам да јаде. Баш тие денови го гледав клипот како прават салами .
Ајде глодаше шо глодаше и ја зедов некако и после и се нафрли цел дел околу устето, црвенило (cry1)
Мислев и на лекар да ја носам ама среќа за некој пола саат,саат се повлече

Bube
Редовен член
Редовен член
Мислења: 448
Придружен: 08 Jul 2014, 12:20
Му се допанале: 180 пати
Им се допаднал: 259 пати

Re: Салама, виршли, паштета и чадено месо

Post by Bube » 15 Jul 2016, 15:55

И што ми беше најмногу криво е шо всушност и се допадна (cry1) со сласт ја јадеше и дури мафташе со рачето и викаше мх мх како алачки .

Значи скоро ќе не можам да ја сопрам да ги јаде . Ајде дома нема ни да купувам ама на други места ....
Да напоменам дека ќерка е 18 месеци и е многу мала да јаде такви работи, посебно шо не се ни за возрасни а не пак за нив

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Салама, виршли, паштета и чадено месо

Post by SMESKO » 18 Jul 2016, 18:06

Јас на Д пробав да и дадам салама ама несакаше и сеуште не сака,и мислам дека од едно пар4е салама нема ништо да и биде така да нема да и бранам да јаде ако сака.Виршли не консумираме како и чадено,но затоа кашкавалче обожаваме (thumbsup)

Bube
Редовен член
Редовен член
Мислења: 448
Придружен: 08 Jul 2014, 12:20
Му се допанале: 180 пати
Им се допаднал: 259 пати

Re: Салама, виршли, паштета и чадено месо

Post by Bube » 18 Jul 2016, 21:30

Смешко радувај се што не сака, умна девојка е таа , знае што е убаво.
Се согласувам дека ништо да и биде, ама нема ни ништо корисно од нејзе .
Кашкавалче и ние ручкаме .

Одговори

Return to “Исхрана на тодлери”