Настинка и кашлање во бременоста

Здравје и компликации во бременоста. Совети за здрава бременост, наши иксуства и како да се избегнат и надминат компликациите.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
ei221090
Нов член
Нов член
Мислења: 2
Придружен: 23 Apr 2018, 10:38
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 1 time

Re: Настинка и кашлање во бременоста

Post by ei221090 » 23 Apr 2018, 16:34

Паниката посилна е од мене, го чекавме година и половина и викам кај баш сеа настинав... Меѓутоа се консултирав и со лекар добра е состојбата (smile). Ви благодарам.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 10984
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5781 пати
Им се допаднал: 3540 пати

Re: Настинка и кашлање во бременоста

Post by Debora » 23 Apr 2018, 16:50

Мило ми е што и лекарот потврдил, сега паниката нека биде далеку - знам дека е силна. Уште еднаш, имај си убава и опуштена бременост. (a2)

Одговори

Return to “Здравје и компликации во бременоста”