Природата на мајката

мајка и дете

Мајчинството е нешто што од корен го менува животот на жената, нејзините приоритети и распоред, но во исто време ја носи и најголемата промена во срцето, носи потполно нови нивоа на пожртвуваност.

Креативен татко прави неодоливи палачинки со дизниевите принцези

Од: Твое Бебе on Сабота, 21/02/2015 - 12:25
среќната ќеркичка

Nathan Shields е татко на една мала принцеза, која има прилика да добива постојано изненадување на чинијата, подготвено од нејзиниот татко. А кое мало девојче нема да реагира овака на дизниевите принцези?

Зошто мајките не сработуваат ништо?

Од: Твое Бебе on Четврток, 19/02/2015 - 17:20
мајка и ќерка

Ретко кој работи повеќе од мајките, ова ни е познато на сите. Но, исто така многу често, количеството на нивната работа не може да се забележи по она што се гледа. Еве едно видео, во кое ќе се пронајде секоја мајка и кое ќе открие дел од тајната зошто мајките "не сработуваат ништо".

Лекарите раѓањето на новороденче со цел водењак го опишуваат како 'Момент на стравопочит'

бебе родено со водењак

Секој ден се раѓаат мали чуда низ целиот свет. Сите тие се прекрасни, совршени и посебни, но некои се поретки, и таквите моменти секако не тераат да застанеме за миг и навистина да го согледаме и да му оддадеме почит на чудото на животот.

10 Работи за кои родителите треба да престанат да се грижат ВЕДНАШ!

Грижите се составен дел од нашите животи, но речиси никогаш не биле толку изразени како кога ќе станете родител. Кога ќе се роди бебето, родителите се загрижени и оптоварени со вина заради нивните родителски способности, ги анализираат своите секојдневни одлуки.

Близначиња родени во 30 недела на првата средба посегаат едно накај друго за да се допрат

близнаците

Близначињата Блер и Инес се родиле 10 недели предвреме и биле однесени на интезивна нега, додека лекарите стравувале дека можеби нема успеат.

Уникатните својства на кефирот и неговата лековитост

кефир

Кефирот е еден од најбогатите производи со пробиотици, на целата земјина топка. Неговите лековити својства имаат толку широк спектар, што неговата употреба треба да биде дел од исхраната на секое семејство.

Мама лаже, но за едно никогаш не лаже...

Од: Твое Бебе on Среда, 11/02/2015 - 11:56
мајка и син

Прекрасно видео, посветено на сите мајки. Во него мало момче опишува за што се лаже неговата мајка...

Близначиња се родиле на растојание од 7 недели и во различни години

близначките

Жена од Романија, ги родила своите близнаци на речиси 2 месеци растојание. Нејзиното породување започнало во Ноември 2014 г., кога била во седми месец од бременоста. Тогаш се родила нејзината прва ќерка.

Pages