Божик

Божикно чудо: Мајка и бебе починале на породување, но се случило невозможното

Mike Hermanstorfer гледал на Божикната вечер неговата сопруга доживеала срцев удар и починала за време на породувањето. За само неколку минути прекрасниот ден се претворил во кошмар.

Што навистина сака да добие вашето бебе за Нова Година и Божик

бебе

Сигурно сте возбудени заради дочекот на првата Нова Година и првиот Божик со вашето бебе, се обидувате да смислите најдобар подарок, истражувате, барате, се распрашувате, разгледувате.

Најслатките Бебе Мразчиња

бебе

Професионалната фотографка Karen Wiltshire, во деновите пред Божик е претрупана од барања на родителите да ги фотографира нивните новородени бебиња во празнична атмосфера.