Забавно

Молитвата на мажот

маж и жена

Еден ден мажот Му се пожалил на Бог: Боже сакам да бидам на местото на жена ми, седи дома по цел ден и ништо не работи. Те молам смени ни ги местата.

Видео: 'Машка реакција' на вест за бременост

Од: Твое Бебе on Четврток, 02/07/2015 - 17:37
дедо

Погледнете како реагира еден иден дедо на радосната вест. Скриената камера ги долови вистинските чувства!

Видео: Како се снаоѓаат мајките

Од: Твое Бебе on Вторник , 02/06/2015 - 11:34

Дали можете да се препознаете?

Видео: Бебе проба авокадо, зарем е толку лошо?

Од: Твое Бебе on Четврток, 14/05/2015 - 18:46

Бебе од Пенсилванија за прв пат проба авокадо. Авокадото е исклучително здраво, богато со витамини и корисни масти, но малата бебушка не е воодушевена. погледнете ја нејзината скапоцена реакицја.

Роден изведувач: На ултразвучна снимка бебе плеска со рачињата додека му пеат

слика од бебето на ултразвук

Бебето е старо само 14 недели. Лекарот видел дека тоа плеска со рачињата, па тогаш тој заедно со мајката почнале да пеат, додека таткото го снимал екратнот на камера.

Пресладок квартет

Од: Твое Бебе on Недела, 22/03/2015 - 10:25
четворка

Раѓањето на идентична четворка е толку ретко и шансите се толку мали (1 спрема 13-15 милиони), но сепак ги има. Девојчињата се смеат неконтролирано на мрдањето на главата на таткото Steve Mathias.

Сакам да бидам убава како тебе, Мамо!

Од: Твое Бебе on Среда, 18/03/2015 - 23:08
убава како мама

Преслатката четири годишна Миа успеала да дојде до ташната со шминка на нејзината мајка. Таа објасува што прави со шминката. Објасувањето почнува со тоа како и каде го нанела секој производ, а најнедолива е причината за сето тоа: За да биде убава како МАМА!

Видео: Слатко бебе слатко се кикоти додека мама јаде крцкав чипс

Од: Твое Бебе on Понеделник, 16/03/2015 - 20:23
бебешка смеа

Мајка нашла едноставен начин како да ја забавува 4 месечната ќеркичка. Секогаш кога ќе земе ново парче чипс и ќе почне да го јаде, бебето одново прснува во смеа.

Најслаткиот бебешки хор: Четворка се смее од дно на срце - неодоливи се!

Од: Твое Бебе on Недела, 15/03/2015 - 17:21

Неодолив хор на расмеана четворка. Ќе ви го разубават денот, нема да останете рамнодушни на смеата од срце и во исто време.

Не очекувале дека ќе го видат ова на преглед: Бебе буквално си игра во матката

бебе во матката

Кога родителите отишле на преглед воопшто не очекувале дека ќе го видат ова. Малото бебе се оттурнува со стопалата од ѕидот на матката и се ниша напред-назад.

Pages