Бременоста и годините

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Winter-Girl
Нов член
Нов член
Мислења: 9
Придружен: 10 May 2017, 18:28
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 2 пати

Re: Бременоста и годините

Post by Winter-Girl » 10 May 2017, 18:56

На 19 останав и на 19 ќе го родам. Но, бременоста и мајчинството нема да ме спречат да завршам факултет(втора година сум) и каде и да е ќе завршам.

Теа22
Нов член
Нов член
Мислења: 90
Придружен: 09 Feb 2017, 12:44
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 47 пати

Re: Бременоста и годините

Post by Теа22 » 10 May 2017, 19:08

со среќа и лесно да си ја износиш бременоста иначе можно е исти месец да се породиме :) ти ја посакувам целата среќа на овој свет мила

Winter-Girl
Нов член
Нов член
Мислења: 9
Придружен: 10 May 2017, 18:28
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 2 пати

Re: Бременоста и годините

Post by Winter-Girl » 10 May 2017, 19:10

Теа22 wrote:
10 May 2017, 19:08
со среќа и лесно да си ја износиш бременоста иначе можно е исти месец да се породиме :) ти ја посакувам целата среќа на овој свет мила
Фала ти мила. Инаку во кој месец си сега?

Теа22
Нов член
Нов член
Мислења: 90
Придружен: 09 Feb 2017, 12:44
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 47 пати

Re: Бременоста и годините

Post by Теа22 » 10 May 2017, 19:16

јас сум 6 недела јас сум тазе трудна на 5 мај дознав дека сум бремена а ти која недела си

Winter-Girl
Нов член
Нов член
Мислења: 9
Придружен: 10 May 2017, 18:28
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 2 пати

Re: Бременоста и годините

Post by Winter-Girl » 10 May 2017, 19:24

Теа22 wrote:
10 May 2017, 19:16
јас сум 6 недела јас сум тазе трудна на 5 мај дознав дека сум бремена а ти која недела си
Јас сум веќе 21 недела. Значи нема да се породиме во ист месец.

Теа22
Нов член
Нов член
Мислења: 90
Придружен: 09 Feb 2017, 12:44
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 47 пати

Re: Бременоста и годините

Post by Теа22 » 10 May 2017, 19:26

охоо машала машалапа ти си побрзала бе :) нека е живо и здраво јас срценцето ке го слушнам на 16 мај баш за роденденот на маж ми

Winter-Girl
Нов член
Нов член
Мислења: 9
Придружен: 10 May 2017, 18:28
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 2 пати

Re: Бременоста и годините

Post by Winter-Girl » 10 May 2017, 19:35

Теа22 wrote:
10 May 2017, 19:26
охоо машала машалапа ти си побрзала бе :) нека е живо и здраво јас срценцето ке го слушнам на 16 мај баш за роденденот на маж ми
И твоето нека е живо и здраво. И ти да си имаш лесна бременост. (smile)

SeaMermaid85
Нов член
Нов член
Мислења: 13
Придружен: 30 Apr 2017, 20:54
Location: САД
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 22 пати

Re: Бременоста и годините

Post by SeaMermaid85 » 23 Jan 2019, 23:35

Еве го моето искуство. Со првото остснав на 22, а родив на неполни 23. Со второто останав на 25, родив на 26. Со третото останав на 30(скоро 31) и родив на 31. Со четвртото на 32 останав, родив на 33. Сега сум бремена по петти пат. Забременив на 33, а ќе родам на 34. Две бремености една по друга. Родив во 20тите и во 30тите, а можеби ќе родам и на 40,50. Ако сакате дете, не се откажувајте. Луѓето секако ќе имаат коментари.

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Бременоста и годините

Post by kit-kat » 01 Feb 2019, 14:39

(joy) Sea. Честиткиза бременоста и браво на храброста. Со лесно (big-hug)

Одговори

Return to “Бременост”