Кафеав исцедок во рана бременост

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by Maceto » 18 Nov 2014, 12:47

Здраво девојки како сте ми...Еве имам едно прашање од една моја пријателка но јас неможам да и помогнам па може вие знаете...Таа си има уредна бременост и е 8 г.н и нема никаков исцедок туку после одење во wc на тоалетот имала како бело прање зголемено ама некогаш прозирно некогаш бело а понекогаш и кафеаво и било а вели дека и гаќите побрзо и се прљале од порано ...Дали е нешто опасно пошто нејзината матична дури утре може да ја добие и дали нешто на своја рака да почне да прима? И каков е тој исцедок што се добива во рана бременост, која боја е колку е обилен јас ништо неможев да и кажам (sad1) (sad1) Поздрав мили и се читаме (grupna-gushka)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11052
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5848 пати
Им се допаднал: 3574 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by Debora » 18 Nov 2014, 14:15

Мачето јас ништо не би земала на своја рака, лекарката утре ќе види точно што е работата. Кафениот исцедок во принцип не треба да е страшен, особено што кај неа се јавува повремено. Поздрав до другарка ти и со лесно и убаво двете да си ги износите бременостите. (kup)

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by Maceto » 18 Nov 2014, 14:34

Debora wrote:Мачето јас ништо не би земала на своја рака, лекарката утре ќе види точно што е работата. Кафениот исцедок во принцип не треба да е страшен, особено што кај неа се јавува повремено. Поздрав до другарка ти и со лесно и убаво двете да си ги износите бременостите. (kup)
Фала ти најмила моја (lovet) (lovet) Еве поздрав и од другарка ми а најголем од мене (big-hug) (bu) (bu)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11052
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5848 пати
Им се допаднал: 3574 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by Debora » 24 Nov 2014, 12:51

Мачето чекав да пишеш за другарката, видов дека си пишала во друга тема. Ќе го ископирам тука за да се охрабрат другите трудници во слична ситуација и да ја смират паниката. Мило ми е што се покажало дека се е во ред. (rad)
Maceto wrote:Scorpia здраво мила...Еве јас ќе ти кажам за исцедокот бидејќи другарка ми претходната недела го имаше баш кога беше 7-ма недела и отиде на гинеколог и докторката и кажа дека тоа не е исцедок т.е дека бело прање кое е појачано со бременоста и бојата му е од светло бела до жолтеникава и дека е се тоа нормално и дека нема потреба од ништо да пие или користи туку кога ќе дојде време ќе си прави микробиолошки и крвна слика...Значи не било ништо страшно туку било нормално само што ние многу нормално од се се плашиме и на се реагираме (ner) (ner) Така да мила сигурно и твојот гинеколог ќе ти го каже истото па ќе пишеш како си поминала (pipi) (pipi) Имај убав ден (big-hug) (big-hug)

За сите други убави мешиња добро утро (coffee) (coffee) (coffee) (coffee)
Гушка за вас. (big-hug)

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by Maceto » 24 Nov 2014, 13:33

Деборче фала ти што префрли и тука (thumbsup) (thumbsup) Јас сабајле брзав да и напишам на scoripa за да и кажам дека е се нај нормално бидејќи другарка ми помина низ истото и заборавив да напишам и тука ама ете ти си секогаш срце и не оправаш сите по ред (big-hug) (big-hug) Еве за тебе (coffee) (coffee)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1420
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by SMESKO » 27 Aug 2016, 23:12

Јас за тука сум изгледа,еве 11 ден јас сеуште имам кафеав исцедок, овде прочитав дека кафеавиот исцедок не секогаш е во ред да се има.Јас отприлика сум 6 +4 и почвит да ме загрижува зш не престанува, дали да си закажам преглед што поскоро или мирно и спокојно да чекам во петок кога и треба да одам на преглед кај гинеколог и за срцето на бебе.Секој совет е добредојден (grupna-gushka)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by Lejla7 » 29 Aug 2016, 16:18

Мирнo и спoкoјнo пoчекaј си, ене гo кaј е петoк. Кaфеaвoтo не е стрaшнo, ти кaжaв декa и јaс гo имaв извесен периoд, a плус си и пoкриенa сo терaпијa. Едвaј чекaм дa дoјде петoк и дa ни пишеш декa сте гo слушнaле нaјубaвиoт звук (bu) (big-hug)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1420
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by SMESKO » 29 Aug 2016, 19:23

Лејла мила Благодарам за утешните зборови,Бог да ви ја благослови фамилијата (bu)
Јас денес немам кафеав исцедок денес ми е 13 ден откако почна кафеавиот исцедок dance пресреќна сум што престана (part)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by Lejla7 » 30 Aug 2016, 10:32

Jeeeeee (thumbsup) (jmp) (rad) dance Сегa гo чекaме петoк (bu)

ivvi<3
Редовен член
Редовен член
Мислења: 277
Придружен: 11 Mar 2015, 17:40
Му се допанале: 42 пати
Им се допаднал: 134 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by ivvi<3 » 30 Aug 2016, 11:52

Смешко (big-hug) (joy) dance

Одговори

Return to “Бременост”