Кафеав исцедок во рана бременост

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Bojana
Нов член
Нов член
Мислења: 63
Придружен: 25 Jul 2016, 18:49
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 27 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by Bojana » 14 Sep 2016, 11:40

девојки кажете лошо ли е... (sad1) имам кафеав исцедок можно ли е губење на бебето? на доктор ке одам за 1час ке полудам додека помине инаку сум 6та недела

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by Lejla7 » 14 Sep 2016, 11:46

Не се секирaј, еве и Смешкo имaше кaфеaв исцедoк дo скoрo. Честa пoјaвa е вo бременoст и не мoрa дa знaчи ништo. Смири се, не пaничи, штoм ќе oдиш нa лекaр, сигурнo ќе ти дaде нештo зa пoддршкa.

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1420
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by SMESKO » 14 Sep 2016, 16:55

Бојана мене ми се појаве кафеав исцедок во 5 недела и ми траеше 2 недели примам Утрогестан 2 пати по 100 мг и се среде.Како помина ти на др,се надевам дека се е во ред (a2)

Bojana
Нов член
Нов член
Мислења: 63
Придружен: 25 Jul 2016, 18:49
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 27 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by Bojana » 14 Sep 2016, 18:59

Смешко бев на доктор и не се баш добри вестите,мојата докторка е доста стара ќе оде у пензија до крајо на годината и има 2д ехо и ми кажа дека неможе да го слушне срцето вика како да има нешто ама не гледам вика де види ти си младо јас со наочариве неможам убаво да видам и сама ме прати на приватен на подобро ехо да ме видат.ми даде ц витамин 1000,магнезиум и добростон.И ми кажа бебето било на крајот од матката сешуте не било одлепено нешто не ми зворуваше јасно (sad1)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1420
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by SMESKO » 14 Sep 2016, 20:17

А на приватен доктор што ти рекоа?Пиши да не те мислиме,не губи надеж можеби не се работи за некоја страшна работа (bu) ете и дабростон ти дала а тоа е за поддршка на (t3) те (big-hug) биди силна (bu)

Bojana
Нов член
Нов член
Мислења: 63
Придружен: 25 Jul 2016, 18:49
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 27 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by Bojana » 14 Sep 2016, 20:30

Кај приватен доктор ке одам утре во 17ч. имам закажано ке ве известам што ќе ми каже....Држете ми среќа мн ми е потребна (sad1) (sad1) (sad1)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1420
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by SMESKO » 14 Sep 2016, 20:41

Ти ја праќам целата среќа на овој свет (prayer) (prayer) (prayer)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by sweety » 14 Sep 2016, 22:43

Бојана јас имав кафеав исцедок на почетокот од бременоста па еве ја сега до мене спие, не се секирај тоа е застарена крв. че биде се во ред (big-hug)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1250 пати
Им се допаднал: 1729 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by kit-kat » 15 Sep 2016, 09:19

Како си Бојана? Не се секирај и не мисли на лошо.
Понекогаш тие стари еха може од памет да те извадат.
Кафен исцедок е нормално на почеток на (t3)
Ти ја праќам цела среќа. (racinja)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1420
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by SMESKO » 15 Sep 2016, 18:31

Бојана како си?Како е бебуш?Пиши ни цел ден те мислам и гледам на час ама те нема да пишиш,дај Боже да славиш затоа што се е во ред (bu)

Одговори

Return to “Бременост”