Кафеав исцедок во рана бременост

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Bojana
Нов член
Нов член
Мислења: 63
Придружен: 25 Jul 2016, 18:49
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 27 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by Bojana » 15 Sep 2016, 19:28

Денес имав страшен стрес отидов кај приватен и ми вели празна бремебост нема плод а вчера матичната измери плод од 6мм главата ми е хаос незнам на кој да верувам и отидов кај трета докторка кај неа влегов плачејќи ги виде сликите од ехо и рече дека можеби плодот е долу скриен и според тој прстен што бебчето се хране треба да има убава бременост и ме смири ептен ми даде надеж рече да отидам за недела дена пак на прегелед жената и на лист нацрта како е можно плодот да не се гледа...да се надеваме само на убаво затоа што за таа празна бременост прочитав на интернет и не е баш добро....поздрав до сите и фала што ме мислете...добро е што постои ваков форум и вакви луѓе како вас...фала ви уште еднаш (big-hug) (grupna-gushka)

Bojana
Нов член
Нов член
Мислења: 63
Придружен: 25 Jul 2016, 18:49
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 27 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by Bojana » 15 Sep 2016, 19:33


SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1420
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by SMESKO » 15 Sep 2016, 19:36

Бојана само позитивно и без стресови,се ќе биде во ред,мора да биде.

Биди силна и немој да се грижиш со тоа повеќе ќе му штети на бебе,мисли позитивно и биди силна (a2) Господ е голем (bu) (bu) (bu)

Те чекаме за една недела со убав рапорт (big-hug)

only44you
Редовен член
Редовен член
Мислења: 305
Придружен: 21 Sep 2014, 00:49
Му се допанале: 278 пати
Им се допаднал: 95 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by only44you » 15 Sep 2016, 20:39

Bojana wrote:Денес имав страшен стрес отидов кај приватен и ми вели празна бремебост нема плод а вчера матичната измери плод од 6мм главата ми е хаос незнам на кој да верувам и отидов кај трета докторка кај неа влегов плачејќи ги виде сликите од ехо и рече дека можеби плодот е долу скриен и според тој прстен што бебчето се хране треба да има убава бременост и ме смири ептен ми даде надеж рече да отидам за недела дена пак на прегелед жената и на лист нацрта како е можно плодот да не се гледа...да се надеваме само на убаво затоа што за таа празна бременост прочитав на интернет и не е баш добро....поздрав до сите и фала што ме мислете...добро е што постои ваков форум и вакви луѓе како вас...фала ви уште еднаш (big-hug) (grupna-gushka)
Додека ти го читав постов како да си се читав себеси, како јас да сум го пишувала.... Само едно ќе ти кажам од мое лично искуство.... Ако е за тебе ова бебе , ќе биде тука и ќе остане тука до самиот крај , додека се роди... По сликата што ја имаш поставено колку што разбирам јас , тука јасно се гледа дека има бременост... Мој совет...Моли му се на господа и верувај во него.... Се ќе биде како што треба, ќе видиш... Точно знам како сега се чувствуваш, знам дека ти е многу тешко и дека си во неизвесност, но мораш да бидеш јака и храбра...
А верувај, ние жените го можеме тоа (smile)

Те гушкам силно, искрено... И те чекаме со најубавите вести..Од срце ти го посакувам тоа (a2)

Bojana
Нов член
Нов член
Мислења: 63
Придружен: 25 Jul 2016, 18:49
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 27 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by Bojana » 16 Sep 2016, 11:34

Дај боже другата недела да ми кажат убави вести.Овие доктори ми ја уништија психата кај 3доктори и сите различно да кажуват незнам страшно.Едниот се е во ред и мери плод од 6мм,утре друг доктор ова не е добро празна бременост не гледа плод и трет за една недела ке дојдеш плодот е скриен и на кој да верувам?
Кафеав ицедок имав само пред еден ден без болки,и не беше многу (sad1) Незнам што да мислам и на што да се надевам....Фала ви многу за подршката (grupna-gushka)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by sweety » 17 Sep 2016, 11:00

Бојана не се секирај дај м простор на ембриончето да порасне на следната контрола ќе слушнеш убави вести, мисли само позитивно, ете и кафеавиот исцедок престанал те (big-hug)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by sweety » 22 Sep 2016, 16:04

Бојана како си , те мислам да знаеш (big-hug)

emarteena
Нов член
Нов член
Мислења: 2
Придружен: 07 Nov 2016, 17:13

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by emarteena » 07 Nov 2016, 17:21

Zdravo zenski. Nova sum vo temava. Momentalno sum bremena vo 8 ili 9 nedela. Velam vaka zatoa sto vo sabotata koga trebase da bidam 8+3, imav nekolku tocki kafeavo-crven iscedok i vednas na dezuren - koj mi go izmeri plodot 7+5. Znam deka ne e golema razlika, ama stravot e golem.
Drugo, me zagrizuva iscedokot koj sto veke ne e temen nitu crven ama veke podolgo vreme e svetlo kafeav nakaj zoltenikav ili portokalov (neodredena boja, ali svetla)
Nekoj da ima vakvo iskustvo?
Inaku imam srcevidna matka i pokraj otstranuvanje na pregrada...spored doktorite pregradata pak zarasnala, ama jas vo meguvreme dodeka go otkriv toa - ostanav bremena (po 2 godini prirodno obiduvanje i obidi za vestacko oploduvanje)
vase mislenje?
na sto bi se dolzel ovoj svetlo kafeav iscedok? Inaku vo sabotata primav inekcija progesteron, a veke eden mesec primam utrogestan 2x1 od 200mg.
Ve pozdravuvam site :)
(dobr) (sama sebe si posakuvam)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11052
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5848 пати
Им се допаднал: 3574 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by Debora » 07 Nov 2016, 19:31

Добродојде и од мене. (dobr) Многу жени имаат исцедок и си раѓаат живи и здрави бебиња. Ако имало потреба за грижа ќе ти кажел др. Со лесно. (bu)

ПС
Пишуваме кирилица.

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1420
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by SMESKO » 07 Nov 2016, 22:45

(dobr) убaвa и леснa бременoст дa си имaш,вo врскa сo неделите мoжеби бебе е зaчнaтo пoкaснo и зaтoa не oдгoвaрa сo пoследниoт циклус.А кaфеaв исцедoк имaв и јaс трaеше 2 недели и кoгa ми беa пoследните денoви беше светлo кaфеaв исцедoкoт и јaс примaв утрoгестaн сегa сум 17 неделa и се е вo ред. Биди без грижa,се ќе се среди те (big-hug)

Одговори

Return to “Бременост”