Кафеав исцедок во рана бременост

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
emarteena
Нов член
Нов член
Мислења: 2
Придружен: 07 Nov 2016, 17:13

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by emarteena » 09 Nov 2016, 08:19

Ви благодарам.
Да, свесна сум за кирилицата - имам искуство со форуми.
Вчера ми кажаа дека се е ок. Разликата во деновите не се должи на денот на зачнување туку на разликата во ехо апаратите :) Ве поздраввувам

Girl23
Нов член
Нов член
Мислења: 99
Придружен: 21 Dec 2015, 19:04
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 33 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by Girl23 » 09 Nov 2016, 16:55

И јас имам кафеав исцедок бев на преглед и докторката ми кажа дека сум имала бактерија таа се покажала на пап тестот од септември и д_р ми речи дека после 12 недела ке ми даде некоја терапија имал ли некој искуство може ли таа бактерија да му наштети на плодот позз

Vodolija
Нов член
Нов член
Мислења: 28
Придружен: 19 Oct 2016, 14:25
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 12 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by Vodolija » 11 Nov 2016, 09:58

Добро утро девојки.
Незнаев каде да пишам па ќе прашам во оваа тема.
Кај мене не се работи за кафеав исцедок туку бел,бело прање.Незнам дали е нормално да се појавува на почеток сме ептен,а кај докторот имам закажано дури во четврток,ако не е нормално да одам денес барем кај матичната.
Значи си имам постојано по малку,што си ставам секојдневна,и секогаш си има на неа.Морам да кажам дека јас постојано инаку имам бело прање тогаш кога сум измрзната,настината итн.

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1420
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by SMESKO » 11 Nov 2016, 11:57

Вoдoлијa пoчекaј си зa преглед чим секoгaш гo имaш не би требaлo дa е прoблем и плус сигурнo ќе ти земaт брисеви зa микрoбиoлoшки a зa белoтo прaње мoже дa дoбиеш вaгинaлети,ништo стрaшнo.

Јaс си гo имaв и сеуште си имaм aмa ништo не примaм (smile)

angel 1005
Нов член
Нов член
Мислења: 14
Придружен: 28 Apr 2015, 09:48

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by angel 1005 » 13 Mar 2018, 18:02

Здраво Мајки сакам да Ве замолам за совет требаше да добијам менструација на 10.03.2018 год но само кафеав исцедок некогаш повеќе некогаш по малку и денес бев на доктор рече сум бремена но има некое крварење кафеаво ми ставија инјекција Прогестерон и ми даде таблети Дабростон колку дена ќе трае краварењето доколку има некој такво искуство и дали ќе престане?
Ви благодарам

Теа22
Нов член
Нов член
Мислења: 90
Придружен: 09 Feb 2017, 12:44
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 47 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by Теа22 » 13 Mar 2018, 18:24

ке помине не грижи се ставај прогестерон до 12 недела и пиј дабростон до наредна контрола со лесно (t3)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by borjana » 13 Mar 2018, 18:44

Ангел и јас имав кафеав исцедок, примав инекции прогестерон депо и ставав утрофестан фала му на Бог испадна добро до сега. од денес сум 17 недела а утре идам на преглед....Целата поддршка од мене. Биди спокојна добор е што на време си земала терапија (lovet)

angel 1005
Нов член
Нов член
Мислења: 14
Придружен: 28 Apr 2015, 09:48

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by angel 1005 » 13 Mar 2018, 21:44

Ви благодарам на поддршката мене ми е втора бременост имам синче 5 годишно и со правата бременост немав никаков проблем сега малку ме фати паника дека на почеток уште и кафеав исцедок имам не ми даде да ставам валиналети само таблетида пијам на 8сати Господ нека е со сите нас дај боѓе вас со лесно нека ви е бременоста вие колку дена имавте вакви капки кога ви се смири
поздрав

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1420
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by SMESKO » 14 Mar 2018, 09:22

И јас втората бременост имав кафеав исцедок(ради кревање на тешки работи,поточно будалава месо во сундуци пренесував (fr) ),па ми се појави кафеав исцедок по преглед од др ми препора4аа да ставам Утрогестан 14 дена но од него ми се појави Кандида,крварењето траеше 14 дена точно.Со лесно и без паники (jmp)

angel 1005
Нов член
Нов член
Мислења: 14
Придружен: 28 Apr 2015, 09:48

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by angel 1005 » 15 Mar 2018, 08:51

Благодарам smesko дали сега е се во ред со твојата бременост?веќе 6 дена имам по некоја капка сега како да е понамалено но не е скроз исчезнато

Одговори

Return to “Бременост”