Слики од ултазвук

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Happy_Mommy
Домашен член
Домашен член
Мислења: 630
Придружен: 17 May 2011, 21:34
Location: USA
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 42 пати

Слики од ултазвук

Post by Happy_Mommy » 29 Feb 2012, 14:14

Интересна тема (lovet) Може ли слика од тоа што е во стомакот? (laugh1)
http://i43.tinypic.com/16icpw3.jpg - бебушка во мешето на мама (love5)
Last edited by Debora on 29 Feb 2012, 14:17, edited 1 time in total.
Reason: Ептен убави теми, па ги раздвоив <3

malenaD
Домашен член
Домашен член
Мислења: 840
Придружен: 03 May 2011, 11:30
Му се допанале: 155 пати
Им се допаднал: 121 пати

Re: Слики од ултазвук

Post by malenaD » 13 May 2012, 21:59

Овде има само една слика хепи мам, епа да не си сама еве ке ставам и јас слика од Стефан од 24-25 недела!!!!
http://i49.tinypic.com/2dwg6k1.jpg

Sashka
Администратор
Администратор
Мислења: 867
Придружен: 01 Oct 2009, 22:08
Му се допанале: 1150 пати
Им се допаднал: 549 пати

Re: Слики од ултазвук

Post by Sashka » 19 Mar 2013, 19:25

Еве две сликички од нас (smile) . Сега сум 13 недели според последна менструација, а 13+5 според големината на бебушот. Ни дадоа и видео снимка , срцуш мал си го криеше лиценцето со рачињата (lovet)
http://s22.postimage.org/o04xzo94h/ALEK ... E_0000.jpg

http://s12.postimage.org/664y1rwj1/BEBE_0001.jpg

SIMONA
Редовен член
Редовен член
Мислења: 273
Придружен: 27 Nov 2012, 19:01
Му се допанале: 73 пати
Им се допаднал: 81 пати

Re: Слики од ултазвук

Post by SIMONA » 19 Mar 2013, 20:14

Малиов не сака да се слика (smile) колку се моќни сите овие слики...

Sashka
Администратор
Администратор
Мислења: 867
Придружен: 01 Oct 2009, 22:08
Му се допанале: 1150 пати
Им се допаднал: 549 пати

Re: Слики од ултазвук

Post by Sashka » 27 Jun 2013, 00:31

27+1, одвај еднаш ја сликнаа (smile)


http://s13.postimg.org/7wnm15qiv/2013_06_26_289.jpg

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Слики од ултазвук

Post by Bobe » 27 Jun 2013, 00:37

lele Saska pa edna od poubavi sliki sto imam videno na forumov,kakvi cuvstva mi razzbudi (love5) (love5) (love5) a I so glavceto I kako e taka namestenka kuklicka,srcence mnogu slatkoooooooo (love5) (love5) (love5)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11005
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5789 пати
Им се допаднал: 3547 пати

Re: Слики од ултазвук

Post by Debora » 27 Jun 2013, 01:13

Види каква разлика од претходниот пат кога си ставила слика. Расте убавицата. (love5) (love5) (love5) Само нека се роди, ќе види она како се криело за сликање. (rolll)

srculence
Редовен член
Редовен член
Мислења: 499
Придружен: 13 May 2013, 22:17
Му се допанале: 212 пати
Им се допаднал: 296 пати

Re: Слики од ултазвук

Post by srculence » 21 Oct 2013, 11:52

srculence wrote:http://s17.postimg.org/iwignkunz/CAM00207.jpg
Eden pozdrav od dundata moja da vi posakame ubav i prijaten den (thumbsup) mesinja (smile)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11005
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5789 пати
Им се допаднал: 3547 пати

Re: Слики од ултазвук

Post by Debora » 21 Oct 2013, 11:53

Срцуленце ти го копирав постот тука, да не се загуби прекрасна слика. (love5) (bu)

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Слики од ултазвук

Post by Bobe » 21 Oct 2013, 12:21

lele sonce majkino (lovet) (lovet) (lovet) toa so raceto da ne ne pozdravuva (brows) ....ili si se gali (love5)

Одговори

Return to “Бременост”