Појава на киселини во бременоста

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
srculence
Редовен член
Редовен член
Мислења: 499
Придружен: 13 May 2013, 22:17
Му се допанале: 212 пати
Им се допаднал: 296 пати

Re: Киселини во бременост

Post by srculence » 23 Dec 2013, 16:43

Laricka probaj so zrnca oriz mene mnogu mi pomaga

iva-iva
Нов член
Нов член
Мислења: 94
Придружен: 03 Dec 2013, 17:59
Му се допанале: 16 пати
Им се допаднал: 25 пати

Re: Киселини во бременост

Post by iva-iva » 24 Dec 2013, 01:54

anuvce wrote:Iva i jas imav mnogu kiselini i edinstveno nesto sto mi pomogna bese ladno presno mleko od frizider pred legnuvanje i spiev normalno ako pak me fatea bavecer pak ke se napijam i samo toa mi smiruvase probaj moze i kaj tebe ke deluva

Баш ќе пробам белким до то е, незнам веќе што не пробав, мачно ми е што неможам да повратам да ми олесни. Фала ти анувче

Zdenka15
Нов член
Нов член
Мислења: 37
Придружен: 03 Mar 2014, 16:14
Им се допаднал: 14 пати

Re: Киселини во бременост

Post by Zdenka15 » 27 Mar 2014, 21:47

Оффф киселините се неизбежен дел од секоја бременост ми се чини хехех Јас значи претходно сум немала никогаш киселини што и да јадам но сега се што ќе каснам умирам од киселини....Др.Таше рече било нормално за првите месеци од бременоста па се надевам понатаму ќе ги нема (thumbup) Инаку кога ептен ќе ме фатат пијам само жив ориз или коска од маслинка стварно помагаат дури да касниш нешто друго хахахахахха

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Киселини во бременост

Post by Peperutka » 30 Mar 2014, 12:44

Јас дури сега ја гледам темава,ваква имаме
topic1075.html
Деборка спои ги темите во една и ќе Ве замолам девојки користете го Пребарувачот.

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Појава на киселини во бременоста

Post by SMESKO » 07 Mar 2017, 15:01

Мене oвoј прoблем не ми е гoлем нo гo имaм сегa вo 8 месец ми се пoјaвијa a кoлку штo исе пoфaлив нa мaјкa ми декa немaм прoблем сo киселини,се шегувaв сo мaјкa ми и велев немa дa имa вooпштo кoсa (laugh1)

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Појава на киселини во бременоста

Post by aneance » 07 Mar 2017, 17:32

И јас немам проблеми со киселини
На два пати до сега имав и повратив и тоа мн дури се исплашив за бебуш ама мрдаше и се смирив
Ама знам од што ми беше, се прејадов и ми гореше желудникот, почна и грбот да ме боли, и ми дојде нагон за повраќање и ми олесна

Одговори

Return to “Бременост”