Вредности на Бета HCG при бременост

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Одговори
Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Вредности на Бета HCG при бременост

Post by Peperutka » 07 Sep 2012, 13:54

За да не се изгуби табелата што ја објави Хера,која многу може да ни се најде,ќе отворам нова тема,каде ќе ни стои (smile)
Conception е зачнување.

3 Weeks, 7 Days after conception 0 to 5
4 Weeks, 14 Days after conception 5 to 426
5 Weeks, 21 Days after conception 18 to 7340
6 Weeks, 28 Days after conception 1,080 to 56,500
7 to 8 Weeks, 35 to 42 Days after conception, 7,650 to 229,000
9 to 12 Weeks, 49 to 70 Days after conception 25,700 to 288,000
13 to 16 Weeks, 77 to 100 Days after conception 13,300 to 254,000
17 to 24 Weeks, 4,060 to 165,400
25 Weeks to Birth 3,640 to 117,000

saska075
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1714
Придружен: 17 Apr 2012, 19:48
Му се допанале: 335 пати
Им се допаднал: 614 пати

Re: Вредности на Бета HCG при бременост

Post by saska075 » 24 Sep 2012, 17:02

Ќе додадам плус уште некои вредности каде ги прочитав на еден друг српски сајт:
Слични се како првите но овие се по денови после овулација.

14. dan: prosečno 48, granično 17-119

15. dan: prosečno 59, granično 17-147

16. dan: prosečno 95, granično 33-223

17. dan: prosečno 132, granično 17-429

18. dan: prosečno 292, granično 70-758

19. dan: prosečno 303, granično 111-514

20. dan: prosečno 522, granično 135-1690

21. dan: prosečno 1061, granično 324-4130

22. dan: prosečno 1287, granično 185-3279

23. dan: prosečno 2034, granično 506-4660

24. dan: prosečno 2637, granično 540-10.000

Pozdrav!!!

Mia85
Редовен член
Редовен член
Мислења: 377
Придружен: 06 Mar 2011, 23:11
Им се допаднал: 10 пати

Re: Вредности на Бета HCG при бременост

Post by Mia85 » 14 Jan 2013, 14:23

Drustvo, oddamna nemam pisano...pa eve sega vo ovaa tema...Pravev krvna slika se e vo red, na upatot zaokruzeno bese da napravam i Beta hCG...mi se vrtese dosta i mi docni...Vrednosta e 211.2 dali ova znaci deka sum bremena? Ili da si pocekam uste malku pa da napravam test...Ve molam pobrzo za info. Thank u

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5851 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Вредности на Бета HCG при бременост

Post by Debora » 14 Jan 2013, 14:29

Да, значи дека си бремена. (smile) Со 211, тестот сигурно ќе покаже убава дебела линија.
ЕПа честитки Миа85 (con) и со лесно да си ја износиш бременоста. (bu)
Јеееее почна бранот од втори бебиња, прво Мили, па сега и ти. (thumbsup)

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 860 пати

Re: Вредности на Бета HCG при бременост

Post by belomorka » 14 Jan 2013, 14:59

ooo Mia 85 се би дала и мојата бета да е толку (smile) . миличка честито (rad) (rad) (rad) (rad) (rad) да си имаш убава и лесна бременост.

malenaD
Домашен член
Домашен член
Мислења: 840
Придружен: 03 May 2011, 11:30
Му се допанале: 155 пати
Им се допаднал: 121 пати

Re: Вредности на Бета HCG при бременост

Post by malenaD » 14 Jan 2013, 15:12

Mia (joy) (joy) (joy) (joy) (joy) (joy) (joy) (joy) (joy) i jas mislam deka toa e dovolen znak deka si (t3) (t3) (t3) ,epa so lesno milicvka

Hera
Домашен член
Домашен член
Мислења: 736
Придружен: 20 Nov 2010, 23:27
Му се допанале: 89 пати
Им се допаднал: 75 пати

Re: Вредности на Бета HCG при бременост

Post by Hera » 14 Jan 2013, 16:15

Значи, значииии! (con) (con) (con)
И да почекаш и да не почекаш ќе си ги видиш пак двете линии.
Ај нека ти е со среќаа, со лесно да си ја износиш. (joy)
Туку чек сега да се разјасниме, едно време кажуваше дека ти е така ама после рече си добила. Да не испадне сега и ти како Мили си веќе 4 месец а? (joy) dance (joy) dance (cl)
Уствари што зборам глупости, спред бетата не ќе е толку. (fr) Абе Миа од возбуда се збркав целата.

Mia85
Редовен член
Редовен член
Мислења: 377
Придружен: 06 Mar 2011, 23:11
Им се допаднал: 10 пати

Re: Вредности на Бета HCG при бременост

Post by Mia85 » 14 Jan 2013, 16:17

Jas pobudalev ...se utepav od placenje...znam deka dete e Bozja rabota, ama iskreno ova e prerano...ne sum sigurna dali sakam da go rodam...premnogu mala e razlikata, a nemam od nikoj pomos...i sinmi e bebe...da imav nekoj koj mi pomaga, ok...ama vaka nikako...ne sum bas srekjna ...izvinete ako zvucam zlobno i surovo, ama sepak sum realna....a Belomorka od srce bi se menuvala so tebe, za rezultatot:))))Ti pustm srekjicka

Hera
Домашен член
Домашен член
Мислења: 736
Придружен: 20 Nov 2010, 23:27
Му се допанале: 89 пати
Им се допаднал: 75 пати

Re: Вредности на Бета HCG при бременост

Post by Hera » 14 Jan 2013, 16:26

Ќе помине шокот, исплачи си се сега ако така се чувствуваш. (a2) Ќе си се смириш, ќе си размислите се убаво со мажот, ќе разговарате. Ако ти треба помош разговарајте и за тоа, ако имате можност може да си најмиш и жена на пример по 4 саата што ќе ти доаѓа. Сега само смирено и нема брзање и нервози. (a2)

Mia85
Редовен член
Редовен член
Мислења: 377
Придружен: 06 Mar 2011, 23:11
Им се допаднал: 10 пати

Re: Вредности на Бета HCG при бременост

Post by Mia85 » 14 Jan 2013, 17:40

AHhahahaha, abe hera me iznasmea....Sto ubavo si mi pisala isplaci si se...Mi docnese mnogu, koga pisav, ama mi dojde posle dvaeset dena....toe verojatno e od sto uste go dojam maliov....ova e novo...Zamisli, maticnata mi vika abe vo kompjuter mi izleguva da napravis krvna slika, oddamna ne si ispitala i ja si vikam ok daj mi upat....I dve nedeli mi sedese vo kniska upatot, si vikam denes utre...malku sum i plaslivka od igli...ama vo petokot epten mi se svrte...i si vikam krvta mi e losa garant...Koga otidov im vikam moze li za sekoj slucaj i Beta HCG da mi ispitate...mi rekoa vazi se doplkja 100 denari...Im vikam ajde...abe kako nesto od vnatre da me terase...neznam kako da kazam...u nesvest padnav koga Debora mi pisa cestito....hahahahahahah

Одговори

Return to “Бременост”