Вредности на Бета HCG при бременост

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5851 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Вредности на Бета HCG при бременост

Post by Debora » 27 Mar 2014, 10:43

Свити ти го преместив постот тука, Хепи ти дала линк. ВИди ги првите 2 поста од темава и ќе видиш дека немаш причина за грижа и паника. Нека си расте бебушот на мир. (big-hug)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Вредности на Бета HCG при бременост

Post by SMESKO » 28 Apr 2014, 11:03

241 ми изнесува вредноста

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Вредности на Бета HCG при бременост

Post by sweety » 28 Apr 2014, 11:06

(jmp) (jmp) (jmp) Смешкоооо честитки (part) (part) dance dance dance

snegulka83
Редовен член
Редовен член
Мислења: 446
Придружен: 14 Nov 2013, 12:15
Му се допанале: 87 пати
Им се допаднал: 102 пати

Re: Вредности на Бета HCG при бременост

Post by snegulka83 » 28 Apr 2014, 11:08

(rad) (rad) (rad) Честитки Смешко.
(jmp) (jmp) (jmp) (jmp)
Со лесно да си ја износиш бременоста,како по книга да е.
(part) (part) (part) (part) (part) (part) (part) (part)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Вредности на Бета HCG при бременост

Post by SMESKO » 28 Apr 2014, 12:02

Е сега не ми е јасно која недела сум,и зошто на ехо ништо не се гледаше,повторно сум петок на прегелд и испитување на бетата да видиме дали ќе оди во нагорна линија,Господ со сите и со мене,се да е како што треба (rad)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Вредности на Бета HCG при бременост

Post by Lejla7 » 28 Apr 2014, 13:25

Smesko, ne se sekiraj, mene betata na den za menstruacija mi bese 423 pa pak eho mi zakazaa za edna nedela oti togas ubavo ke se videlo sto e i sto ima.I taka i bese.Vo red se, ne se sekiraj.Ti pustam srekicka za petok (bu)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Вредности на Бета HCG при бременост

Post by Filigran » 28 Apr 2014, 13:25

Знаев , знаев, знаев,
YES, леле колку се радувааааааам (ner) (rad) (rad) (rad) (rad) (rad) (rad)
Смешко и мене по 14 дена вредноста на bHCG ми беше 268. Според моите референтни вредности од резултатот од лаб треба да си 5 или 6 недела.
Леле милаааааааааааааааааа, те сакааааааааааааааммм
Со лесно да си ја износиш бременоста
П.С. Помалку мерак на бебушко , ако е можно. Знаеш ти што мислам.
Ќе те искршам од гушкање да си ми блиску (joy) (joy) (joy) (joy) (joy) (big-hug) (big-hug) (big-hug) (big-hug) (big-hug) (big-hug) (big-hug) (big-hug)

saska075
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1714
Придружен: 17 Apr 2012, 19:48
Му се допанале: 335 пати
Им се допаднал: 614 пати

Re: Вредности на Бета HCG при бременост

Post by saska075 » 28 Apr 2014, 13:49

ЈУПИИИИИИИИИИИИИИИИ СМЕШКО (joy) (joy) (joy)
мене првата бета ми беше околу 73 и ми рекоа дека сум бремена
(con) (con) (con)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Вредности на Бета HCG при бременост

Post by SMESKO » 28 Apr 2014, 14:02

Филигран мила (lovet) .За меракот ќе те послушам,затоа што тоа се докажа како негативност во мојот 1 случај.Јас тебе те гушкам најсилно (big-hug) (big-hug) (big-hug)
Е сега значи и ти кога беше на преглед и кај тебе не се гледаше ништо(значи кога бев на 16 овде во ресен се виде една мала то4ка,а сега Кристинка неможе да види ништо,а и искрено не ме прегледа долго,изгледа понара4но и беше преку крв да ми испита) (confus) .Петок ми ре4е дека треба да биде над 1000 бетата за да знаеме дека бременоста е како што треба.Тогаш би требало да се гледа барем нешто нели(или не мора да значит)?
ФАЛА НА СИТЕ И ДАЈ БОЖЕ ШТО ПОБРЗО ДА СИ ГИ ВИДИТЕ 2 ЦРТИ4КИ КОИ ЖИВОТ ЗНАЧАТ,А ОНИЕ КОИ ВЕЌЕ НОСАТ ВО СВОИТЕ МЕШИЊА ЖИВОТ,ГОСПОД СО ВАС ДА БИДИ СЕКОГАШ АМИН dance dance dance

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Вредности на Бета HCG при бременост

Post by SMESKO » 01 May 2014, 10:35

Се слушнав со др Кристинка и ми кажа дека вредноста од 241 одговара на по4еток на 4 недела.Е сега според мене ако утре биди се како што треба,бетата расте како што е предвидено,нема потреба да ме прегледа затоа што нема да се гледа ништо,сеуште е рано јас мислам и само да се зра4ам за безвезе.Кога и се јавив ја прашав и за тоа и ми ре4е дека требало да се прегледам,и си велам сега да и ре4ам да закажам преглед за околу 3 недели тогаш веќе и срценце ќе има,се разбира ако Господ така сака.Што ми предлагате,или сепак да ме прегледа? (help)

Одговори

Return to “Бременост”