Исцедок во бременоста

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
only44you
Редовен член
Редовен член
Мислења: 305
Придружен: 21 Sep 2014, 00:49
Му се допанале: 278 пати
Им се допаднал: 95 пати

Re: Исцедок во бременоста

Post by only44you » 27 Nov 2015, 13:34

Lena_nela wrote:Онли не ништо страшно ако нема миризба ,додека не ги направиш брисевите во 12-13 недела можеш да си се одмиваш со камилица,кај мене тоа мн ми помага.
А еве и јас од 8 месец па навака имам од време на време жолтеникав,бел исцедок (како мрсулче (tongue) лигаво) но еве вчера ги зедов резултатите од брисевите и нема ништо се е чисто,така да не се плашам ваљда е нормален тој исцедок.
Мила, ама исцедокот има мирис, па мене тоа и ме плаши искрено (sad1)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Исцедок во бременоста

Post by Lena_nela » 27 Nov 2015, 18:15

Па незнам Онли,најдобро знае докторот,повторно консултирајсе.И јас на почеток користев гинодактарин една паковка ама одма по не ми даде уште една паковка вагиналети од др.Волф. мислам дека беше така не ми текнува како се вика ама добри се прашај го и за нив.

milomoe
Нов член
Нов член
Мислења: 2
Придружен: 02 Feb 2016, 09:37

Re: Исцедок во бременоста

Post by milomoe » 02 Feb 2016, 09:50

бремена сум 6 недела...и минатата недела малото ми беше многу болно и по болници трчање, неспиење, 5 дена..... кога одам во тоалет на бришење на тоалетната ми се појави како темнокафени конци....(значи не секрет или исцедик) како стара крв... одма почнав со утрогестан.

кажете ми имала ли некоја од вас вакво искуство....и што понатаму?

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Исцедок во бременоста

Post by sweety » 02 Feb 2016, 11:22

Јас имав таков исцедок, веднаш отидов на преглед се беше во ред со плодот, ми рекоа застарена крв,за неколку дена си престана, мој совет ти е да отидеш да те видат на ехо.

milomoe
Нов член
Нов член
Мислења: 2
Придружен: 02 Feb 2016, 09:37

Re: Исцедок во бременоста

Post by milomoe » 03 Feb 2016, 13:57

а дали ти рекоа нешто посебно, како на пример мирување и слично....
јас во петок имам закажано на лекар.... па ќе видам
инаку....преку ден немам... навечер може на бришење сосема малце да се појави...

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Исцедок во бременоста

Post by sweety » 03 Feb 2016, 18:50

ЈАс мирував тие неколку дена и после кога престана си продолжив најнормално да се двиќам, ми рекоа дека е од прекинот на аспиринот мислам

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Исцедок во бременоста

Post by borjana » 27 Mar 2018, 15:50

Во 12 недела на брисевите и пап тестот искочи кандида....12 денови ставав полигинакс и помина после една недела пак почна исто исцедок без мирис обилен баш како за кандида......една недела се мачев па пак почнав со полигинакс 6 дена.... и за некој ден пак се појави ова незнам дали е од тоа .... девојките што имавте како се справувате со исцедокот бел е млечен,без мирис и не ме чеша ама ми смета водено да ми е

Bebce
Нов член
Нов член
Мислења: 9
Придружен: 02 Apr 2018, 10:02
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 3 пати

Re: Исцедок во бременоста

Post by Bebce » 15 May 2018, 08:15

Пред 4 дена открив дека сум бремена, направив 2 теста и беа позитивни. Вчера попладне бев во вц и со исцедокот (нешто како млечно/жолтеникаво лигаво) имаше мала црвена линија. Еве сабајлево пак само сега беше една точка едвај приметлива. Се јавив синоќа закажав на лекар ама дури во понеделник. Телефонски ми рекоа да игнорирам, дека е нормално. Зборував и со другарка докторка, ми кажа дека сега всушност ми е период на плодни денови и дека ми е од тоа, исто да не се плашам. Имам повремено болка во левиот јајник баш како кога имам овулација. Исплашена сум. Какво искуство имате вие? (sad1) (sad1)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Исцедок во бременоста

Post by Debora » 15 May 2018, 16:28

Бебче совршено нормално е, добро ти рекле да не се плашиш. (love5) Сега останува уште потешкиот дел - да го спроведеш тоа во пракса. (smile)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Исцедок во бременоста

Post by Debora » 21 May 2018, 22:52

@Bebce беше на контрола? (brows)

Одговори

Return to “Бременост”