Исцедок во бременоста

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Mamickaaa
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 19 Dec 2019, 10:26

Re: Исцедок во бременоста

Post by Mamickaaa » 19 Dec 2019, 10:33

Маички ставам вагиналети пробиотик бидејќи имам мн. секрет. ОД синоќа почнав и сабајлето ми истече течност како вода. И се исплашив бидејќи беше баш мокро и ѓаќите, хулахопките, бодито... 17 недела сум. Му се има ли случено на некој, мене ми е прва бременост и се прашувам да не е водењакот или е од вагиналетата нешто.

Anonimna0112
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 22 Dec 2019, 19:46

Re: Исцедок во бременоста

Post by Anonimna0112 » 22 Dec 2019, 19:56

Здраво срцки нова сум тука,
Поздрав до сите (love5)
Со вереникот сакавме да се израдуваме на едно детенце и имавме однос на мојот 11 ден т.е. тоа плоден ден ми паѓа, е сеа проблемот е што мене циклусот не ми доаѓа на 28от туку на 21от ден и ги имав сите симптоми, денес имам некој исцедок што воопшто не ми изгледа на мојот циклус, на гаќите беше ко бледо розов а после на влошката што ја ставив бледо кафеаво и дури ми е страв дека џабе се радував, (cry1) утре планирам да одам на гинеколог да видам што е зошто пак имам надеж и имам претчуство дека сум бремена незнам можда се тоа психички ми е навлезено зошто сакам да забременам, што мислите да се надевам или на празно ќе е..? (confus)

Одговори

Return to “Бременост”