Page 12 of 12

Re: Исцедок во бременоста

Posted: 19 Dec 2019, 10:33
by Mamickaaa
Маички ставам вагиналети пробиотик бидејќи имам мн. секрет. ОД синоќа почнав и сабајлето ми истече течност како вода. И се исплашив бидејќи беше баш мокро и ѓаќите, хулахопките, бодито... 17 недела сум. Му се има ли случено на некој, мене ми е прва бременост и се прашувам да не е водењакот или е од вагиналетата нешто.

Re: Исцедок во бременоста

Posted: 22 Dec 2019, 19:56
by Anonimna0112
Здраво срцки нова сум тука,
Поздрав до сите (love5)
Со вереникот сакавме да се израдуваме на едно детенце и имавме однос на мојот 11 ден т.е. тоа плоден ден ми паѓа, е сеа проблемот е што мене циклусот не ми доаѓа на 28от туку на 21от ден и ги имав сите симптоми, денес имам некој исцедок што воопшто не ми изгледа на мојот циклус, на гаќите беше ко бледо розов а после на влошката што ја ставив бледо кафеаво и дури ми е страв дека џабе се радував, (cry1) утре планирам да одам на гинеколог да видам што е зошто пак имам надеж и имам претчуство дека сум бремена незнам можда се тоа психички ми е навлезено зошто сакам да забременам, што мислите да се надевам или на празно ќе е..? (confus)