Исцедок во бременоста

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Одговори
anabejbi
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1522
Придружен: 21 Nov 2012, 17:19
Му се допанале: 462 пати
Им се допаднал: 850 пати

Re: Исцедок во бременоста

Post by anabejbi » 30 Oct 2013, 16:07

Хепи, не е тоа плодна слуз,и нормално е во бременоста исцедокот да е зголемен само треба да пратиме тој да не промени боја и мирис, во тој случај можно е да имаме некоја инфекција

kikiuv4e
Нов член
Нов член
Мислења: 5
Придружен: 29 Oct 2013, 14:55

sekret

Post by kikiuv4e » 17 Nov 2013, 00:28

zdravo mamicki bremena sum 8 mesec i imam zgolemen vaginalen sekret.Sakam da prasam dali e normalno kolicestvoto na sekret da e zgolemen vo bremenosta inaku prva bremenost mi e i me plasi sekoj poteg ve molam svatete me :(

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Исцедок во бременоста

Post by kit-kat » 17 Nov 2013, 07:53

(dobr) Кикувче и (con) бременост.
Ете тука те преместив да видиш искуства со исцедокот.
Не се грижи тоа е нормално во (t3)

Tincominco
Нов член
Нов член
Мислења: 6
Придружен: 13 Nov 2013, 19:59
Им се допаднал: 1 time

Re: Исцедок во бременоста

Post by Tincominco » 18 Nov 2013, 21:30

Здраво Мамички , јас сум 7+1 недела и јас имам исцедок од самиот почеток , негогаш и појак некогаш послаб со бела боја ама мн непријатно чеша.Бев на гин , ми зема брис ама сеуште не се готови резулататите ,рече дека наверојатно е кандида и ми препорача да земам канесетен вагиналети .Не сум баш сигурна дали смеам да ги користам со оглед на тоа што сум во рана бременост ....Ве молам кажете ми дали некој од вас користел вагиналети во рана бременост?
Страв ми е да не му наштетат на плодот ,прва бременост ми е после 2 ,5 години обиди

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Исцедок во бременоста

Post by Радост » 18 Nov 2013, 21:38

Tincominco, искрено не знам што да мислам и јас зошто сите доктори различно зборуваат. Јас кога отидов да ми ги земаат првите брисеви докторката ми рече дури и да покаже нешто не може да се дава агресивна терапија т.е вагинални пред 13-та недела, единствено канестен маст.
Нека напишат и други искуства, јас би те советувала многу јогурт, миење со камилица барем по 4 пати дневно поради чешањето.

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Исцедок во бременоста

Post by Bobe » 10 Dec 2013, 14:19

Два дена имам золтеникав исцедок не со јака боја,знам дека со зголемување на бременоста се зголемува исцедокот,ама жолто????и тоа баш се појавува пред ставањето на следната апликација,да паничам или не????јас бодрев на оваа тема,ама сега ми дојде на мене ред и потклекнав некако,ме загрижува многу (sad1) (scared)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Исцедок во бременоста

Post by Debora » 10 Dec 2013, 14:23

Не паничи, сега ќе ти кажат другите дека немаш ич причина за тоа. (a2)

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Исцедок во бременоста

Post by Радост » 10 Dec 2013, 14:32

Ете ме (laugh1) . Се уште го имам тој исцедок, се зголемува и се намалува и баш е таква боја. Досега на брисевите немав ништо, уринокултурата до 7-ми месец ми беше чиста, после малку се занесуваше. Што значи исцедок од бременоста е. (brows)
Спомни му утре и на докторот и тој ќе те смири. (a2)

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Исцедок во бременоста

Post by Bobe » 10 Dec 2013, 14:44

Таман работа да не му спомнам,утре не знае што го чека,бомбардирање од прашања (brows) (laugh1)
кандида знам дека си имам,баш пред да дознаам излегоа резултатите и покажа (fr)
мене ако треба и истепајте ме (fr) (rp) ама ако станува збор за исцедок,цела се вадам од кожа,на неубави моменти ме врака,па што ако се зголеми,што може да биде????тешки работа,нека само е од неа ке си терам ,не сакам да паничам,а и имам земено одлука дека сум на Бога во рацете,како што е он никој не е,и нека ми е на помош (bu) (bu) (bu)
фала за утешните зборови другарчиња (a2) (a2) (a2)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Исцедок во бременоста

Post by kit-kat » 10 Dec 2013, 17:05

Бобе не се секирај.Тоа е дефинитивно НОРМАЛНО.Јас го имав во 2 те бремености (kup)
А за утре и јас сум возбудена. (a2) (a2) (a2)

Одговори

Return to “Бременост”